Skip to main content

Levné letenky Dodoma

Akční letenky

Dodoma

Hlavní město Tanzanie má pouze 420 tisíc obyvatel a nese jméno Dodoma. Historie tohoto města se začala psát poměrně nedávno, a to v roce 1907, kdy ho založili němečtí kolonisté. Hlavním městem Tanzanie však není od jejího počátku - stalo se jím až v roce 1973. Dá se říci, že Dodoma má stejný osud, jako hlavní město Brazílie - Brasília. I zde v Tanzanii totiž chtěli její představitelé hlavní město, které nebude ležet na samotném okraji státu, ale bude v jeho centrální části. Tímto rozhodnutím tak ztratilo dosavadní hlavní město Dar es Salaam své výsadní postavení, které odevzdalo právě Dodoma.

Pokud vás hlavní město Dodoma oslovilo a chtěli byste ho navštívit, budete mít několik možností, jak se sem dostat. Z neoficiálního hlavního města Dar es Salaam sem létá pravidelná letecká linka. Další možností je využití místní železniční sítě nebo klasicky autobusem. Vzdálenost mezi těmito městy je něco málo přes 400 kilometrů, takže záleží jen na vás, zda tuto cestu chcete absolvovat letecky nebo po zemi.

Tanzanii postupně začínají objevovat i Češi. Levné letenky na letiště Kilimandžáro lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy a Vídně se můžete do Tanzanie dostat komfortně s nizozemskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways nebo Ethiopian Airlines. Přímý let na Kilimandžáro z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tanzánii

Tipy, co vidět v Tanzánii

10 zajímavostí o Tanzánii

1
V Tanzanii najdete až šestnáct národních parků
2
Měsíce červen až říjen jsou ideální pro návštěvu safari. Zvířata se totiž hromadně soustřeďují kolem napajedel a zdrojů vody, kde je méně vegetace
3
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Tanzanie během celého roku velmi teplá a má stejný den a noc (každých 12 hodin) jako většina východoafrických zemí
4
Najdete zde tři z celkových sedmi přírodních divů Afriky
5
Kilimandžáro se svou výškou 5 895 metrů nad hladinou moře je nejvyšším vrcholem v Africe
6
Frontman kapely Queen - Freddie Mercury - se narodil na Zanzibaru, který patří pod Tanzanii
7
Největším kmenem v Tanzanii jsou Sukumo, kteří tvoří 16% populace
8
Průzračné azurové vody Indického oceánu omývají 800 kilometrů téměř nedotčeného pobřeží
9
Masajové nevyužívají moderní výdobytky jako elektřina, mobil nebo tekoucí voda z vodovodu
10
Rekordní výstup na vrchol hory Kilimandžáro trval 5 hodin a 38 minut

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)