Skip to main content

Levné letenky Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bosny A Hercegoviny

Zajímavosti o Bosně A Hercegovině

Směs různých náboženství, dobrosrdeční domácí, úžasné scenérie. Bosna a Hercegovina patří mezi nejkrásnější a nejlevnější destinace Jadranu. Pokud hledáte levné letenky do Bosny a Hercegoviny, na této stránce je najdete vždy.

Není to tradiční destinace. Ale ať už se rozhodnete pro historické a orientální Sarajevo, nebo vás to láká k solným jezerům do Tuzly, nebo si chcete odpočinout u moře, Bosna a Hercegovina vás velmi mile překvapí.


Více Zobrazit méně

TOP města v Bosně A Hercegovině

Sarajevo

Když se řekne Sarajevo, většina z nás si představí válečnou zónu, nebo atentát na Františka Ferdinanda d'Este. Někdo si možná vzpomene i na Zimní olympiádu v roce 1984. Hlavní město Bosny a Hercegoviny je nepochybně nádherný kousek Orientu na Jadranu a neměli by jste jej při svých cestách vynechat.

Sarajevo se skládá ze čtyř částí. Staré město, Centrum, Nové město a Nové Sarajevo. Míchají se zde různé kultury i náboženství, narazíte zde na mešity, ortodoxní kostely, katedrály i synagogy. A celé Sarajevo je navíc obklopeno nádhernými horami.

Levné letenky do Sarajeva lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Sarajeva z Vídně provozuje letecká společnost Austrian Airlines a trvá 55 minut. S jedním přestupem se sem dostanete i s aerolinkami Air Serbia, nebo například i Turkish Airlines.

Tuzla

Tuzla není destinace, která by lákala tisíce turistů. Je to však výborné místo pro ty, které lákají méně tradiční destinace. Klidně vám na návštěvu Tuzly vystačí jeden víkend a zažijete toho poměrně hodně.

Oblast kolem Tuzly byla objevena již před 6000 lety a od doby Římské říše je oblast obydlená permanentně. Díky tomu patří k nejstarší osídleným městům v Evropě. Tuzla byla v minulosti součástí Osmanské říše, ale i Rakousko-Uherska. V blízkosti města Tuzla se nacházejí jezera Pannonica, která díky slané vodě připomínají malé moře. Kdysi se využívaly na těžbu soli a té je věnováno i nedaleké muzeum.

Víkend v Tuzle, to je i kávička na korze v centru, ochutnávka místních piv, ale klidně i výlet na pevnost Srebrenik, která je vzdálená přibližně hodinu cesty autem od Tuzly. Milujete noční život? Potom se vydejte na některou z diskoték v Tuzle.

Levné letenky do Tuzly lze rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Wizz Air. Trvá hodinu a patnáct minut. Letiště je od historického centra vzdáleno zhruba 20 minut jízdy autem.

Užitečné informace o Bosně a Hercegovině

Cestovní doklady do Bosny a Hercegoviny

Na vstup do Bosny a Hercegoviny nepotřebujete cestovní pas. Bude vám stačit i platný občanský průkaz. Jeho platnost však musí být minimálně 6 měsíců po návratu ze země. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí v Bosně a Hercegovině

Horká léta a chladné zimy. V létě zde dominuje tropičtější podnebí a zimy jsou mírnější, zatímco na horách jsou zimy mrazivé a dlouhé. Ideálním obdobím pro návštěvu Bosny a Hercegoviny jsou proto letní měsíce.

Ceny v Bosně a Hercegovině

Oficiálním platidlem v Bosně a Hercegovině je Bosenská marka. Pro české turisty je Bosna a Hercegovina velmi levnou dovolenovou destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu zhruba o polovinu nižší, než v našich končinách.

Ceny ubytování v Bosně a Hercegovině jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 9 eur na noc. V Sarajevu najdete super luxusní hotely světových jmen, ale také jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projet si okolí Bosny a Hercegoviny, doporučujeme si auto půjčit už u letiště.

Aktuální čas v Bosně a Hercegovině

V Bosně a Hercegovině je stejný čas, jako u nás v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Bosny a Hercegoviny

Při vstupu do Bosny a Hercegoviny není povinné žádné očkování.

10 zajímavostí o Bosně a Hercegovině

1
Původ jména Bosna se odvozuje od řeky Bosny, která teče srdcem země
2
Bosna a Hercegovina má tří prezidenty, tedy tzv. tříčlenné předsednictvo Bosny a Hercegoviny
3
Sarajevský filmový festival je největším filmovým festivalem v jihovýchodní Evropě
4
První tramvaj v Evropě jezdila právě v Sarajevu
5
Rozloha Bosny a Hercegoviny je téměř stejná jako rozloha sousedního Slovenska
6
Sarajevu přezdívají i Jeruzalémem Evropy. V jedné čtvrti najdete blízko sebe mešitu, katolický kostel, pravoslavný kostel a synagogu
7
Národním květem je zlatá bosenská lilie
8
Obyvatelé Bosny se skládají ze tří národností: Bosňané (polovina), Bosenští Srbové (30%) a Bosenští Chorvati (15%)
9
Ještě v roce 1984 se v bývalé Jugoslávii uskutečnily zimní olympijské hry. Byla to první zimní olympiáda v socialistické zemi
10
Bosna má jen jedno město, které má moře a pláž na Jadranu. Jde o přímořské město Neum.
Byly informace na této stránce užitečné?