Skip to main content

Levné letenky Tuzla

Bosna A Hercegovina - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Tuzla

Zajímavosti o Městě Tuzla

Tuzla není destinace, která by lákala tisíce turistů. Je to však výborné místo pro ty, které lákají méně tradiční destinace. Klidně vám na návštěvu Tuzly vystačí jeden víkend a zažijete toho poměrně hodně.

Oblast kolem Tuzly byla objevena již před 6000 lety a od doby Římské říše je oblast obydlená permanentně. Díky tomu patří k nejstarší osídleným městům v Evropě. Tuzla byla v minulosti součástí Osmanské říše, ale i Rakousko-Uherska. V blízkosti města Tuzla se nacházejí jezera Pannonica, která díky slané vodě připomínají malé moře. Kdysi se využívaly na těžbu soli a té je věnováno i nedaleké muzeum.

Víkend v Tuzle, to je i kávička na korze v centru, ochutnávka místních piv, ale klidně i výlet na pevnost Srebrenik, která je vzdálená přibližně hodinu cesty autem od Tuzly. Milujete noční život? Potom se vydejte na některou z diskoték v Tuzle.

Levné letenky do Tuzly lze rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Wizz Air. Trvá hodinu a patnáct minut. Letiště je od historického centra vzdáleno zhruba 20 minut jízdy autem.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Bosně a Hercegovině

Cestovní doklady do Bosny a Hercegoviny

Na vstup do Bosny a Hercegoviny nepotřebujete cestovní pas. Bude vám stačit i platný občanský průkaz. Jeho platnost však musí být minimálně 6 měsíců po návratu ze země. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí v Bosně a Hercegovině

Horká léta a chladné zimy. V létě zde dominuje tropičtější podnebí a zimy jsou mírnější, zatímco na horách jsou zimy mrazivé a dlouhé. Ideálním obdobím pro návštěvu Bosny a Hercegoviny jsou proto letní měsíce.

Ceny v Bosně a Hercegovině

Oficiálním platidlem v Bosně a Hercegovině je Bosenská marka. Pro české turisty je Bosna a Hercegovina velmi levnou dovolenovou destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu zhruba o polovinu nižší, než v našich končinách.

Ceny ubytování v Bosně a Hercegovině jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 9 eur na noc. V Sarajevu najdete super luxusní hotely světových jmen, ale také jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projet si okolí Bosny a Hercegoviny, doporučujeme si auto půjčit už u letiště.

Aktuální čas v Bosně a Hercegovině

V Bosně a Hercegovině je stejný čas, jako u nás v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Bosny a Hercegoviny

Při vstupu do Bosny a Hercegoviny není povinné žádné očkování.

Tipy co vidět v Tuzle

10 zajímavostí o Bosně a Hercegovině

1
Původ jména Bosna se odvozuje od řeky Bosny, která teče srdcem země
2
Bosna a Hercegovina má tří prezidenty, tedy tzv. tříčlenné předsednictvo Bosny a Hercegoviny
3
Sarajevský filmový festival je největším filmovým festivalem v jihovýchodní Evropě
4
První tramvaj v Evropě jezdila právě v Sarajevu
5
Rozloha Bosny a Hercegoviny je téměř stejná jako rozloha sousedního Slovenska
6
Sarajevu přezdívají i Jeruzalémem Evropy. V jedné čtvrti najdete blízko sebe mešitu, katolický kostel, pravoslavný kostel a synagogu
7
Národním květem je zlatá bosenská lilie
8
Obyvatelé Bosny se skládají ze tří národností: Bosňané (polovina), Bosenští Srbové (30%) a Bosenští Chorvati (15%)
9
Ještě v roce 1984 se v bývalé Jugoslávii uskutečnily zimní olympijské hry. Byla to první zimní olympiáda v socialistické zemi
10
Bosna má jen jedno město, které má moře a pláž na Jadranu. Jde o přímořské město Neum.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)