Skip to main content

Levné letenky Arusha

Akční letenky

Arusha

Třetí největší město Tanzanie má v současnosti zhruba 350 tisíc obyvatel. Leží na severu Tanzanie pod druhou nejvyšší tanzanskou horou Mount Meru (4 566 m.n.m), která mu vytváří jedinečnou kulisu.

Arusha leží v nadmořské výšce přes 1 300 metrů, takže je tu po celý rok svěží vzduch a mírné klima. Žijí zde příslušníci kmenů Meru a Il Larus (Arusha), k multikulturnímu obrazu města přispívají komunity Asiatů (Arabů a Indů) a Evropanů. Nechybí pochopitelně ani Masajové, jejichž domovem jsou okolní savany.

Arusha je známá jako "hlavní město safari" a jako taková je po celý rok plná turistů. Není divu, protože leží na okraji východní větve Velké příkopové propadliny nedaleko proslulých národních parků Serengeti, Ngorongoro, Manyara a Tarangire. Navíc má ještě "svůj vlastní" malý národní park Arusha.

estože město Moshi leží mnohem blíže ke Kilimandžáru, výpravy na nejvyšší horu Afriky se organizují především z Arushi. Poznat život místních některých kmenů může turista v rámci nabízených komunitních programů.

60 km na východ od Arushe leží mezinárodní letiště Kilimanjaro International Airport. Levné letenky na letiště Kilimandžáro lze rezervovat i z našich končin. Z Vídně či Prahy se můžete do Tanzanie dostat komfortně s nizozemskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways nebo Ethiopian Airlines. Přímý let na Kilimandžáro z našich končin neexistuje. Průměrná délka letu je přibližně 11 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tanzánii

Tipy, co vidět v Tanzánii

10 zajímavostí o Tanzánii

1
V Tanzanii najdete až šestnáct národních parků
2
Měsíce červen až říjen jsou ideální pro návštěvu safari. Zvířata se totiž hromadně soustřeďují kolem napajedel a zdrojů vody, kde je méně vegetace
3
Vzhledem k blízké poloze k rovníku je Tanzanie během celého roku velmi teplá a má stejný den a noc (každých 12 hodin) jako většina východoafrických zemí
4
Najdete zde tři z celkových sedmi přírodních divů Afriky
5
Kilimandžáro se svou výškou 5 895 metrů nad hladinou moře je nejvyšším vrcholem v Africe
6
Frontman kapely Queen - Freddie Mercury - se narodil na Zanzibaru, který patří pod Tanzanii
7
Největším kmenem v Tanzanii jsou Sukumo, kteří tvoří 16% populace
8
Průzračné azurové vody Indického oceánu omývají 800 kilometrů téměř nedotčeného pobřeží
9
Masajové nevyužívají moderní výdobytky jako elektřina, mobil nebo tekoucí voda z vodovodu
10
Rekordní výstup na vrchol hory Kilimandžáro trval 5 hodin a 38 minut

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?