Skip to main content

Levné letenky Andorra

Andorra - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Andorry

Zajímavosti o Andoře

Andorra je ministát nacházející se v Iberským horách mezi Francií a Španělskem. Její nadmořská výška se nachází mnohem vyš, než jsme na evropské poměry zvyklí - ve výšce od 900 do téměř 3 tisíc metrů nad mořem. I když Andorra není členem Evropské unie, používá jako oficiální měnu euro.

Andorra je známá svými výbornými podmínkami na lyžování a ročně láká miliony turistů právě na zimní sporty. V létě zase nabízí nádhernou přírodu a turistiku. Je také označována za daňový ráj, neboť se zde platí pouze čtyřprocentní daň z přidané hodnoty.

Levné letenky do Andorry lze rezervovat z Prahy a Vídně. Andorra ale zatím nemá vlastní letiště. Nejbližší mezinárodní letiště jsou Perpignan (Francie), Girona (Španělsko), Toulouse (Francie) nebo Barcelona (Španělsko). Spojení s letištěm v Gironě , Barceloně a Toulouse zajišťuje denně autobusová doprava.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Andoře

Cestovní doklady do Andorry

Na vstup do Andorry budete potřebovat cestovní pas a ne občanský průkaz, jak se často nepravdivě uvádí. S občanským průkazem mohou do Andorry cestovat jen Španělé a Francouzi. Pokud váš pobyt nepřesahuje dobu 90 dní, nepotřebujete ani vízum.

Počasí v Andoře

Podnebí Andorry je velmi výrazně ovlivněno Pyrenejemi a lze jej považovat za vysokohorské. Letní teploty se pohybují okolo 20 stupňů Celsia, zimy jsou studené a často klesají pod bod mrazu.

Ceny v Andoře

Andorra je oblíbenou destinací pro milovníky nákupů. Díky duty-free zóně nakoupíte levně bez celního poplatku a výhodou je i oficiální euro, které je v zemi i navzdory tomu, že Andorra není součástí Evropské unie. Ceny potravin a služeb jsou přibližně na stejné úrovni, jako v České republice.

Ceny ubytování v Andoře jsou v létě příznivější, než v zimě. Zimní lyžovačka totiž láká obrovské množství turistů. V létě rezervujete hotel na noc od 25 eur.

Aktuální čas v Andoře

V Andoře je stejný čas jako v České republice. Jsme ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět a zažít v Andoře

10 zajímavostí o Andoře

1
Andorra je malé knížectví a leží na hranici mezi Francií a Španělskem
2
I když do Francie či Španělska můžete cestovat na občanský průkaz, do Andorry budete potřebovat cestovní pas
3
Andorra má více než 85 tisíc obyvatel
4
Andorra není je členem EU, používá ale euro
5
Pokud chcete v Andoře volat policii, telefonní číslo má až 6 číslic - 872000
6
Za dobrou lyžovačkou cestuje do Andorry každoročně více než 7 milionů turistů
7
Andorra nemá vlastní letiště. Pokud sem chcete cestovat, musíte letět do Francie, nebo do Španělska
8
V zemi se platí pouze čtyřprocentní daň z přidané hodnoty, což pomáhá rozvoji bankovnictví, turismu a příjezdu zahraničních firem
9
Během běžného dne se můžete ocitnout v rozdílné nadmořské výšce. Přibalte si i teplejší oblečení, případně ochranný oděv proti dešti a větru
10
Oficiální jazyk v Andoře je katalánština
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)