Skip to main content

Levné letenky Toulouse

Francie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Toulouse

Zajímavosti o Městě Toulouse

Město Toulouse dostalo svůj název podle budov postavených z typických růžových cihel. Domácí ho přezdívají také Ville Rose, nebo růžové město. A tito domácí vám budou tvrdit, že Toulouse je ideálním místem pro život a vy jim po pár dnech strávených na jihozápadě Francie dáte za pravdu. Proč? Z Toulouse je to všude kousek. K moři, na venkov i do hor. Za hodinu a půl cesty jste v Pyrenejích, přibližně stejně to trvá k Středozemnímu moři a jen o malý kousek dál k Atlantiku.

Jelikož v Toulouse studuje množství mladých lidí, město téměř nikdy zcela neutichá a také ceny jsou zde velmi příznivé. Toulouse je hlavním kulturním, průmyslovým i obchodním centrem této oblasti. Jednou z hlavních průmyslových odnoží je letecký průmysl, který má v tomto regionu dlouholetou tradici. Přímo u města sídlí společnost Airbus.

Hledáte levné letenky do Toulouse? Lze je rezervovat i z našich končin a to za málo peněz. Přímý let do Toulouse provozuje například společnost Ryanair z Prahy či Vídně.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Francii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francie?

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí ve Francii?

Počasí na většině území Francie je velmi příjemné. Mírné zimy a mírně teplá léta jsou v centrální oblasti, včetně oblasti Paříže. Teploty se v měsících květen - říjen pohybují v rozmezí 20 - 26 ° C. Horká léta jsou typická pro Středozemní pobřeží Francie. Srpnové teploty se přibližují k 30 ° C a délka slunečního svitu dosahuje 12 hodin.

Jaké jsou ceny ve Francii?

Národní měnou je euro, peníze před cestou tedy zaměňovat musíte. Hledáte hotel ve Francii? Čím blíže k pláži či centru, tím je cena vyšší. Ubytování mimo centra resp. pláže však můžete najít i za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Chcete prozkoumat Francii na vlastní pěst? Doporučujeme půjčit auto už na letišti, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán .

Která očkování jsou před cestou do Francie povinná?

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Jaký je aktuální čas ve Francii?

Francie se nachází ve stejné časové zóně jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Toulouse

10 zajímavostí o Francii

1
Typická skotská sukně, tzv. kilt, se poprvé objevila ve Francii. Kilt vynalezli francouzští pastýři, kteří si jím usnadňovali pohyb v bažinách.
2
1 z 5 lidí ve Francii zažívá depresi. Právě to dělá z Francie nejvíce depresivní krajinu na světě.
3
Francouzi milují sýry. Ve francouzských obchodech najdete až neuvěřitelných 1 000 druhů různých sýrů.
4
K sýru neodmyslitelně patří i víno. Francie je jedním z největších producentů vína na světě. Země je hrdá na svých 17 vinných regionů.
5
V celé Paříži je pouze jedna značka se znamením STOP.
6
Skleněná pyramida, která vyčnívá z Louvre má vyjadřovat francouzský obdiv k Egypťanům a jejich jedinečné starověké kultuře.
7
Každý Francouz za rok zkonzumuje průměrně až 500 šneků. Kromě šneků najdete na francouzských talířích i takové "lahůdky" jako jsou žabí stehýnka či koňské maso.
8
Paříž byla původně Římanům městem s názvem "Lutetia".
9
V roce 2012 byla Francie nejnavštěvovanější zemí na světě. Navštívilo ho 83 milionů turistů.
10
Ve Francii se můžete oddat s mrtvým člověkem.
Byly informace na této stránce užitečné?