Skip to main content

Levné letenky Peking

Čína - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Pekingu

Zajímavosti o Pekingu

Dvacetimilionový Peking je dnes považován za mozek a srdce Číny. Je kulturním a politickým centrem, ale i střediskem propagandy. Oficiální název Pej-ťing znamená Severní hlavní město, pojmenování Peking vzniklo z výslovností podle jihočínských kantonský dialektů. Peking je metropole, kterou můžete navštívit stokrát a vždy na Vás zanechá jiný dojem. Není tím městem, které Vás okouzlí na první pohled, ale má v sobě něco zvláštního a přitažlivého.

Čína je o nádherných palácích, muzeích a chrámech na jedné straně, o ultra moderních stavbách, velkolepých sportovních areálech a mrakodrapech na druhé. Pokud navštívíte Peking, najděte si čas na návštěvu největší stavby na světě. Fenomenální Velká čínská zeď měří neuvěřitelných 6 400 km. Jeho úkolem bylo chránit severní hranice Číny před útoky nepřátel a hlídalo ho přibližně jeden milión mužů!

A samozřejmě jídlo! Kdo by neznal čínská tradiční jídla plná rýže, nudlí zkombinovaných s kuřecím či kachním masem. Najdete zde však i jiné, méně tradiční speciality - smažený štír a kočičí uši. Pokud patříte k nedávno vzniklé skupině těch "divných" lidí tzv. foodies, kteří spíše než jídlo snědí, ho nechají vychladnout, protože se snaží najít ten nejlepší úhel, z jakého ho vyfotit, Peking bude pro Vás rajskou destinací. Jídlo je totiž i pro Číňany totální obsesí a různorodá nabídka jídel, kterou najdete v Pekingu, je pouze důkazem toho, že Číňané patří k největším gurmánům světa. Všechny společenské i pracovní setkání se dělají za jídelním stolem, byznys se nejlépe uzavírá s pekingskou kachnou v ústech a láska na prvním rande se vyznává při chroupání kuřecích nožek naložených ve sladko-kyselém nálevu.

Za návštěvu určitě stojí i náměstí Tiananmen, Náměstí nebeského klidu. Leží přímo v centru Pekingu a měří 880 x 500 metrů. Na severním konci najdeme symbol Pekingu - červenou Bránu nebeského klidu.

Levné letenky do Pekingu si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Lety provozují letecké společnosti Austrian Airlines a Air China a trvá přibližně 9 a půl hodiny. Velmi komfortně s jedním přestupem lze letět i s Emirates, společností Aeroflot, Qatar Airways, Lufthansa, KLM, Finnair a China Southern.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Pekingu

Víza do Číny

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. O víza lze žádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze, k čemuž je třeba předložit platný cestovní doklad, vyplněnou žádost a dvě fotografie, předložení dokladů potvrzujících účel návštěvy; v případě individuální turistiky může být vyžadováno předložení dokladu o zabezpečení finančních prostředků na pokrytí nákladů spojených s pobytem v Číně, povinností jsou i poskytnutí otisků prstů a pohovor, v rámci tranzitu v Pekingu je možné využívat 144 hodinový bezvízový vstup.

Počasí v Pekingu

Podnebí Pekingu je kontinentální s výrazným vlivem monzunů. V létě přichází vlhký východoasijský monzun a naopak v zimě suchý studený sibiřský anticyklón. Zatímco v letních měsících se průměrné teploty pohybují kolem 26 °C, v zimě je to jen -3,7ºC. Ročně padne přibližně 570 mm srážek a to převážně od června do srpna. Nejmenší množství srážek padne na jaře a podzim.

PEKING Počasí

Ceny v Pekingu

Oficiální měnou v Číně je čínský jüan - 25 korun / 1 euro je přibližně 8 RMB. Jídlo v Číně stále patří mezi velmi levné položky. Dokonce je levnější než v Thajsku. Pokud se budete stravovat na ulici, za jídlo dáte cca. 10 RMB na osobu. Pokud jdete do restaurace, za talíř jídla dáte od 15 RMB. Ubytování také nepatří mezi velké položky. Hotel s klimatizací, Wi-Fi a hygienickými potřebami rezervujete již od 50 RMB / noc.

Hledáte hotel v Číně? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Dejte si pozor při výběru ubytování - některé hotely odmítají ubytovat zahraniční turisty, to však většinou spatřit už při rezervaci. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak učinit přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Číny

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Pekingu

V Pekingu je o 7 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět v Pekingu

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.
Byly informace na této stránce užitečné?