Skip to main content

Levné letenky Paphos

Kypr - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Paphos

Zajímavosti o Paphosu

Kypr je jednou z nejpopulárnějších prázdninových destinací českých turistů. Určitě tomu přispěla i nová linka z Prahy, ale zejména poloha ve Středozemním moři poblíž Turecka a Řecka z něj dělá vlastně takovou nejbližší mini exotiku. Většina rekreantů sem proudí hlavně kvůli slunci a krásným plážím, ale například v takovém Paphos se dá zažít mnohem více.

Nejoblíbenější pláží Paphosu je Alykes Beach. Natrefíte zde na hotely, bary a sem-tam i nějakou tu párty. Pro aktivní lidi čeká zejména v hlavní sezóně široká paleta vodních sportů. Jak už to bývá, oblíbený je také parasailing nebo jízda na nafukovacím banánu. Pokud vám přijde tato pláž příliš zalidněná a chcete více životního prostoru, je zde například o něco klidnější místo s názvem Kissonerga Bay.

Zda se sem vydáte přes léto nebo mimo sezónu, Paphos a jeho okolí si vás získá i úchvatnou přírodní scenérií. Proto neváhejte a vyčleňte si den či dva i na turistiku po okolí. Když berete turistiku vážně, určitě byste měli navštívit pohoří Troodos. Najdete zde obdivuhodné výhledy na lesy a v zimě se zde dokonce dá i lyžovat!

Levné letenky na Kypr resp. do destinace Paphos lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Ryanair a trvá přibližně 3 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Kypru

Cestovní doklady na Kypr

Na území Kyperské republiky můžete vstoupit buď s pasem nebo občanským průkazem. Doklad musí být platný nejméně tři měsíce po datu zamýšleného odchodu z Kyperské republiky.

Kyperská republika považuje vstup na ostrov přes území Severokyperské turecké republiky za nelegální (letiště Ercan v Nikósii nebo přístavy Kyrenia a Famagusta). Pokud vstoupíte na ostrov z této části (ze severu), hrozí, že vám nebude umožněn vstup na území Kyperské republiky (jih). Naši občané mohou cestovat na území Severokyperské republiky s platným cestovním pasem.

Počasí na Kypru

Kypr má subtropické klima s horkými léty a mírnými zimami. Pobřeží se těší z více než 300 slunečných dní v roce. Nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou kolem 12 ° C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy denní teplota běžně překračuje 35 ° C. Teplota moře se během roku pohybuje v rozmezí 17 až 27 ° C. Od května do listopadu obvykle překračuje teplotu 20 ° C.

Kdy je tedy dovolená na Kypru správná volba? Kypr můžete navštívit během celého roku. Pokud vám však nevyhovují horka, vyhněte se období červenec a srpen. Ideálním obdobím pro dovolenou je březen, červen, září a říjen.

LARNACA Počasí

Ceny na Kypru

Národní měnou v Kyperské republice je euro, na území Severokyperské turecké republiky je oficiální měnou turecká lira.

Hledáte hotel na Kypru? Ubytování na ostrově můžete nalézt i za 25 EUR osoba / noc. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Doprava po ostrově je jednoduchá. Cesty jsou kvalitní a dobře označené. Veřejná doprava je limitována na autobusy a taxíky. Navzdory dobrému stavu silnic se doporučuje jezdit na ostrově velmi opatrně.

Dopravní nehody jsou tu velmi běžné, a to zejména kvůli nedbalostní jízdě. Řídí se na levé straně. Ideálním prostředkem k prozkoumání ostrova je rozhodně auto. Toto doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete i přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Kypr

Kypr nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

AKtuální čas na Kypru

Na Kypru je o hodinu více než v ČR.

Tipy, co vidět na Kypru

10 zajímavostí o Kypru

1
Kypr je bývalá britská kolonie, která získala nezávislost v roce 1960.
2
Z Kypru pochází nejstarší světová značka vína "Commandaria", jejíž kořeny jsou staré až 5000 let.
3
Kypr má přibližně 1,1 milionu obyvatel.
4
Kypr je třetí největší ostrov ve Středozemním moři (po Sicílii a Sardinii).
5
Hlavní město Nikósie je rozděleno tzv. "Zelenou linií" na jižní (kyperskou) a severní (tureckou) část.
6
Kypr je fakticky rozdělen na dvě části: mezinárodně uznána Kyperská republika a Severní Kypr, kterou kromě Turecka neuznala žádná ze zemí mezinárodního společenství.
7
Kypr a Kosovo jsou jediné státy, které mají ve vlajce mapu země.
8
Úředními jazyky na Kypru jsou kyperská řečtina a angličtina (Kyperská republika) a turečtina (Severní Kypr).
9
Kypr je považován za ostrov lásky. Legenda tvrdí, že právě zde se narodila řecká bohyně lásky Afrodita.
10
Nejvyšším vrcholem Kypru je Mt. Olympos, který se tyčí do výšky 1952 metrů nad mořem.
Byly informace na této stránce užitečné?