Skip to main content

Levné letenky Nizozemské Antily

Akční letenky

Nizozemské Antily

Název Nizozemské Antily se začal používat ještě v 17. století, kdy Nizozemsko obsadilo pět ostrovů v Karibském moři. Od roku 2010 se však tři z nich (Saba, Sint Eustatius a Bonaire) staly oficiální součástí Nizozemska a dva (Curaçao a Sint Maarten) se staly prakticky nezávislými státy v rámci nizozemské monarchie. Nizozemské Antily tak byly do roku 2010 jedna ze zemí Nizozemského království v Malých Antilách.

V čele se Sint Maartenu a Curraçaa od té doby zůstala Nizozemská královna (dnes již král) a obyvatelé jsou nizozemskými občany. Na obou územích tedy lze platit eurem a za určitých okolností je lze navštívit i na občanský průkaz.

To, co se na ostrovech určitě nezměnilo je úžasná exotická atmosféra Karibiku. Katalogové pláže z jemného písku se táhnou dlouhé kilometry, křišťálově čistá voda omývá břehy ostrovů, a bujná vegetace s tropickými palmami a květinami se střídá s kaktusy a sukulenty. Navíc podmořský život již dlouhá léta přitahuje milovníky potápění a šnorchlování z celého světa. Levné letenky na Nizozemských Antil lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat akční nabídky společností KLM, Austrian Airlines, Air France či Delta Airlines.

Více Zobrazit méně

Nizozemské Antily

Svätý Martin (Sint Maarten)

Ostrov omýván azurovým mořem, posetý nádherně zelenými palmami, bílým pískem a na celém světě známý také díky pláži Maho. Máte zde totiž jedinečnou možnost zažít a vidět, jak letadla přistávají kousek od pláže, desítky metrů nad hlavami turistů, kteří se spokojeně koupou na pláži. Svatý Martin ale není jen o pláži Maho. Pokud hledáte tip na super exotickou dovolenou v Karibiku, toto místo vám můžeme jen a jen doporučit.

Ostrov o rozloze 88 kilometrů čtverečních se dělí na dvě části - francouzskou a nizozemskou. Objedete ho celý autem přibližně za pět hodin. Pozorování letadel je tu tak oblíbenou činností, že rozpis příletů a odletů najdete v každé kavárně a restauraci poblíž.

Koupat se na jižním konci pláže Maho je nezapomenutelný zážitek. Tam se totiž rozprostírá ranvej frekventovaného letiště Princess Juliana International Airport (SXM). Jelikož délka dráhy je jen 2 180 metrů, letadla přilétají extrémně nízko. Popravdě, na této pláži zřejmě nebudete trávit spoustu času - je velmi hlučná.

Levné letenky na ostrov Svatého Martina lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let na Sint Maarten z našich končin neexistuje, ale velmi komfortně lze letět se společnostmi KLM, Austrian Airlines, Air France či Delta Airlines.

Curaçao

Hledáte levnou letenku na ostrov Curaçao? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut nebo se pojistit před cestou. Nabízíme vám ale i kompletní dovolenou v Karibiku.

Curaçao není jen exoticky vypadající modrý likér. Ostrov Nizozemských Antil je dokonalým dovolenkovým rájem plný barev, milých obyvatel a krásných pláží s úžasným podmořským životem. Domy v evropském koloniálním stylu se hravě mísí s horkým Karibikem a vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Zjistěte, proč je dovolená na ostrově Curaçao výborný nápad.

Curaçao je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To dobře vědí i cestující z České republiky, pro něž je stále více oblíbenou destinací. Levné letenky na Curaçao se objevují zejména z Vídně, ale i Prahy. Přímý let z našich končin bohužel neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, British Airways a American Airlines. Průměrná délka letu na ostrov Curaçao je 15 hodin.

Aruba

Patnáct kilometrů od severního pobřeží Venezuely najdete maličký ostrov o rozloze 179 kilometrů čtverečních. Ano přesně tam, v exotickém Karibiku, existuje nádherné místo, kde je celý rok příjemných 27-30 stupňů Celsia a počasí téměř úplně bez srážek. Ten zázračný ostrůvek se jmenuje Aruba a milují ho zejména potápěči, vyznavači golfu a všichni ti, kteří hledají dokonalé pláže. A je velmi pravděpodobně, že si ho zamilujete i vy a to hned na první pohled.

Ostrov byl objeven v roce 1499 Španěly. Aruba se v polovině 17. století stala, po španělské nadvládě, společně s blízkými ostrovy nizozemskou kolonií. Až roku 1986 se od "Nizozemských Antil" odtrhla a získala statut zámořského území s vnitřní autonomií. V 19. století proběhla na ostrově zlatá horečka. Holandskou královnu zde zastupuje guvernér.

Ostrov je 30 km dlouhý a 9 km široký a je plný nádherných dlouhých pláží s jemným pískem, blankytně modrým mořem, korálovými útesy a úchvatnou flórou a faunou, která je zde zastoupena vysokými kaktusy, kokosovými palmami a rostou zde posvátné stromy Divi Divi.

Na jižním a západním pobřeží se táhnou kilometrové bílé písečné pláže, které patří mezi nejkrásnější na světě. Dovolená na Arubě poskytuje vedle lenošení na plážích možnost neomezené zábavy. Je tu nespočet restaurací, kaváren, karibských barů, kasin a obchodů a obrovská nabídka sportovního vyžití jako windsurfing, potápění, šnorchlování, vodní lyžování nebo osmnáctijamkové golfové hřiště světové kvality.

Aruba nabízí famózní exotickou dovolenou v nádherném prostředí. To dobře vědí i cestující z ČR, kteří ji za poslední roky postupně objevují. Levné letenky na Arubu se objevují zejména z Vídně, ale i Prahy. Přímý let na Arubu z našich končin neexistuje. S jedním přestupem lze komfortně létat s KLM, Air France, American Airlines, Delta či United. Průměrná délka letu na Arubu je 15 hodin.

Užitečné info o Nizozemských Antilách

Cestovní doklady a víza na Nizozemské Antily

Pro dovolenou na ostrovech Nizozemských Antil vám stačí cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po ukončení pobytu v zemi.

Počasí na Nizozemských Antilách

Pro ostrovy Nizozemských Antil je typické velmi tropické podnebí. Díky tomu jsou ostrovy celoročně velmi zajímavou a žádanou destinací. Upozorňujeme, že v letních měsících hrozí na tzv. Závětrných ostrovech (Saba, Sint Eustatius a jižní část ostrova Sint Maarten) riziko hurikánů.

Ostatní oblasti jsou v tomto období velmi suché. Průměrná celoroční teplota je 28º C.

Ceny na Nizozemských Antilách

Hledáte levné ubytování? Nizozemské Antily nejsou levnou destinací. Nejvíce zaplatíte za ubytování v hotelu se stravou, noc vyjde i na 180 eur. Noc v apartmánu pro 2 osoby začíná na 70 eurech. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat přímo na Pelikánu.

Na ostrovech se platí Antilským Guldenem a americkým dolarem a to v hotovosti či kartou. Na ostrově Svatého Martina je ale možno platit i eurem. Za láhev vody zaplatíte 1,30 eura, pivo vyjde na 3-4 eura, šálek kávy 2 eura.

Aktuální čas na Nizozemských Antilách

Na Nizozemských Antilách je o pět hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Nizozemské Antily

Při cestě na Nizozemské Antily se nevyžaduje žádné speciální očkování. Při exotických zemích však bývá zvykem doporučovat očkování proti žloutence typu A a typu B.

Tipy, co vidět na Nizozemských Antilách

10 zajímavostí o Nizozemských Antilách

1
Nizozemské Antily byly kdysi skupinou ostrovů v Karibiku, dnes jsou některé z nich součástí Nizozemska
2
Úředními jazyky Nizozemských Antil jsou holandština a angličtina
3
Městská část Banda ve městě Willemstad je zapsaná na seznamu UNESCO
4
Populace všech ostrovů je něco více než 300 tisíc lidí
5
Průmysl ostrovů sestává z cestovního ruchu a rafinace ropy
6
Celková rozloha Nizozemských Antil je 800 kilometrů čtverečních
7
Nizozemské Antily pěstují arašídy, zeleninu, tropické ovoce a čirok
8
Ostrovy vznikly sopečnou činností, čemuž odpovídá i terén na mnoha z nich
9
Průměrná délka života je zde 77 let
10
Hlavní město Nizozemských Antil je Willemstad
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)