Skip to main content

Levné letenky Malta

Malta - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Maltu

Zajímavosti o Maltě

Ostrovní stát Malta leží ve Středozemním moři mezi Sicílií a africkým pobřeží. Malta je obvykle spojována s překrásnými městy, azurovým mořem, plážemi či přátelskými obyvateli. Méně se však ví, že Malta se pyšní fenomenálními prehistorickými monumenty, které jí může závidět většina světa.

V zemi výrazně pocítíte i londýnský vliv - od červených telefonních budek přes anglické snídaně až po všudypřítomnou angličtinu, která je jedním z úředních jazyků. I když tentokrát vám bude znít tak nějak méně formálně. Během své dovolené na Maltě totiž zažijete nevšedně uvolněnou a klidnou atmosféru, která z ní činí perfektní místo pro odpočinek.

Jak na levné letenky na Maltu

Malta je velmi oblíbená i mezi našinci. Levné letenky na Maltu nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Přímý let trvá okolo dvě a půl hodiny. Z našich končin se na Maltu létá na letiště Malta International Airport (Malta Luqa).

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Maltě

Jaké cestovní doklady potřebuji při vstupu na Maltu?

Při cestování na Maltu vám stačí platný pas nebo občanský průkaz. Platnost dokladu musí být alespoň 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Jaké je počasí na Maltě?

Malta má horká a suchá léta. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 27 ° C, která se však během dne šplhá mnohem vyšší. Zimy jsou teplé a mírné. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 13 ° C. Během zimy běžně prší. Nejvíce srážek padne v listopadu s průměrnými srážkami 108,6 mm.

Kdy je tedy správný čas pro dovolenou na Maltě? Pokud si chcete užít moře, ideálním obdobím pro vás bude květen až říjen, kdy je teplota moře ideální ke koupání (15 ° C - 27 ° C).

MALTA POČASÍ

Jaké jsou ceny na Maltě?

Národní měnou je euro. Hledáte hotel na Maltě?

Levnější ubytování vás vyjde už od 25 - 30 EUR osoba / noc. Cenu a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Malta má velmi dobrý systém veřejné dopravy. Přestože byste na Maltě marně hledali železnice, přepravu zajišťují typické žluto-červené autobusy. Autobusové linky začínají i končí v hlavním městě Valletta.

Lístek si můžete zakoupit i u šoféra. Během léta stojí jednorázový lístek dvě eura a platí dvě hodiny. Noční jízdenka stojí tři eura. Velmi výhodný je neomezený lístek na 7 dní, který stojí kolem 21 EUR. Více informací o dopravě se dozvíte přímo na stránce přepravce. Lodní přepravu mezi ostrovy Malta, Gozo a Comino zajišťují trajekty. Chcete-li prozkoumat Maltu ve vlastní režii, půjčte si auto. Řízení na Maltě je v zásadě nekomplikované. Jen si musíte zvyknout na nepřizpůsobivost maltských řidičů a na jízdu po levé straně vozovky.

Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Maltu povinná?

Malta vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Na Maltě se neposkytuje bezplatná zdravotní pomoc. Je proto nutné vzít si s sebou doklad o pojištění v cizině, případně Evropský průkaz zdravotního pojištění - EHIC.

Jaký je aktuální čas na Maltě?

Malta se nachází ve stejně časovém pásmu jako ČR.

Letecké statistiky o Maltě

  • Počet mezinárodních letišť na Maltě: 1.

Tipy, co vidět na Maltě

10 zajímavostí o Maltě

1
Malta je souostrovím s největšími ostrovy: Malta, Gozo a Comino. Zbývající menší ostrůvky souostroví jsou neobydlené.
2
Počet obyvatel Malty je přibližně 450 000.
3
Po 150 let britské nadvlády získala Malta nezávislost v roce 1964.
4
Malta je oblíbenou filmovou lokací pro hollywoodské produkce. Natáčel se zde například Gladiátor, Trója či televizní seriál Game of Thrones.
5
Bílo-červenou vlajku Malty zdobí britské vyznamenání - Jiřího kříž. Toto udělil Maltě britský král Jiří VI. v roce 1942 za statečnost, kterou Malťané projevily v bitvě o Maltu během druhé světové války.
6
Rozloha země je kolem 316 km2. Malta tak patří mezi nejmenší země světa.
7
Malta má dva úřední jazyky: maltština a angličtina.
8
Přestože již Malta není britskou kolonií, tak se na souostroví stále řídí na "nesprávné straně" vozovky.
9
Ačkoli Vás Malta podmaní architekturou a překrásnými plážemi, nenajdete zde lesy, hory či řeky.
10
Mezi nejkrásnější pláže na Maltě patří: Modrá laguna, Golden Bay či Mellieha.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)