Skip to main content

Levné letenky Varna

Akční letenky do Varny

Varna

Slunečná Varna je třetí největší město Bulharska, ale často ji přezdívají také letním hlavním městem Bulharska. Je už léta ideální dovolenovou destinací. Kromě klidného moře a velkého množství slunečných dní v roce vás ohromí krásnými parky, zahradami se scenérií moře a nekonečnou městskou pláží.

Varna je mimo jiné lázeňské sto. Takže sem za relaxací a odpočinkem můžete zavítat kdykoliv v roce. Varna má velmi živý noční život, který je dalším z důvodů, proč sem neustále proudí houfy rekreantů z ČR.

Hledáte levné letenky do Bulharska? Letenky do Varny lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let do Varny zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Wizz Air. S jedním přestupem můžete do Varny letět se společnostmi Bulgaria Air, Turkish Airlines či Smart Wings.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bulharsku

Tipy, co vidět ve Varně

10 zajímavostí o Bulharsku

1
Souhlasné a záporné kývání hlavou má v Bulharsku přesně opačný význam jako u nás. Bulharské "ano" znamená "ne".
2
Bulharsko patří mezi nejvýznamnější světové producenty vín. V této zemi se ročně vyrobí až 200 tisíc tun vína.
3
Bulhaři se pyšní i dvěma velmi zajímavými prvenstvími ve světě techniky. První digitální hodinky vynalezl bulharský inženýr Peter Petroff.
4
Při hraní na dudy si každý vybaví irskou, případně skotskou tradiční hudbu, ale jen málokdo ví, že i Bulharsko má své dudy. Nazývají se "kaba dudy".
5
Jedna třetina Bulharska je pokrytá lesem
6
70-80 procent oleje z růží v parfémech světa pochází z Bulharska.
7
Jogurty v Bulharsku mají specifickou chuť, po které baží nejeden turista. Může za to bakterie s názvem Lactobacillus bulgaricus, která se vyskytuje pouze v Bulharsku.
8
Pokud jste milovníci minerálních vod, nepochybně si v této zemi přijdete na své. Bulharsko má více než 700 minerálních pramenů.
9
Sofia je druhé nejstarší město Evropy. Má přes 9000 let.
10
Nejznámější Bulhaři všech dob jsou Cyril a Metoděj.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)