Skip to main content

Levné letenky Uruguay

Akční letenky

Uruguay

Uruguay je druhou nejmenší zemí Jižní Ameriky. Najdete ji mezi Argentinou a Brazílií a z jihu ji omývá Atlantský oceán. Zajímavostí je, že ji navštěvuje nejvíce turistů ze všech zemí Jižní Ameriky! Krajinu pojmenovali podle řeky Uruguay, doslovný překlad zní: řeka barevných ptáků.

Díky ekonomickému růstu dostala země také pojmenování: Švýcarsko Jižní Ameriky. Země možná není až tak známá pro české turisty, ale jedním z hlavních lákadel této země jsou nádherné pláže na pobřeží Mar del Platy a Atlantského oceánu. Zejména na hranicích s Brazílií je pak několik atraktivních lagun. Vstupním bodem do Uruguayi je hlavní město Montevideo. Pokud ho navštívíte v lednu, čeká vás tradiční Uruguayský karneval trvající neuvěřitelných 40 dní.

Levné letenky do Uruguaye lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Iberia, British Airways, KLM či Turkish Airlines. Přímý let do Uruguaye z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Uruguay

Montevideo

Hlavní město Uruguaye leží na pobřeží Atlantského oceánu a je nesmírně okouzlující a živou metropolí s jedinečnou atmosférou. Montevideo není příliš velké a tak bohatě stačí, když si na jeho návštěvu naplánujete pár dní a pokračujete dále v poznávání jiných měst Jižní Ameriky.

Metropole leží na řece Rio de La Plata (Stříbrná řeka), která tvoří hranici se sousední Argentinou. I když má téměř jeden a půl milionu obyvatel, stále si drží charakter provinční metropole.

Montevideo je důležitým přístavem Jižní Ameriky a proslavily ho také známé a překrásné pláže. Za všechny zmíníme zejména Playa Carrasco, Playa Verde, Playa Ramirez, či Playa Pocitos. Montevideo je určitě jednou z mála metropolí světa, které mají výbornou polohu. Ta mu zajišťuje dostatek slunce po celý rok.

Levné letenky do Montevideo si lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Iberia, British Airways, KML či Turkish Airlines.

Užitečné info o Uruguayi

Tipy, co vidět a zažít v Uruguayi

10 zajímavostí o Uruguayi

1
V hlavním městě Montevideo žije více než polovina obyvatel země. Je to více než 3,3 milionu lidí
2
Nejvyšší vrch v Uruguayi je Cerro Catedral ve výšce pouhých 514 metrů nad mořem
3
José "Pepe" Mujica, prezident Uruguaye v letech 2010 až 2015, věnoval 90% svého příjmu charitě, za což si vysloužil pojmenování "nejchudší prezident světa"
4
V Uruguayi počet krav převyšuje počet lidí v poměru 4:1
5
V roce 2009 se Uruguay stala první zemí na světě, která každému školákovi poskytla bezplatný laptop a Wi-Fi připojení
6
Surinam je jedinou zemí v Jižní Americe, která je menší než Uruguay
7
V prosinci 2013 se Uruguay stala první zemí na světě, která legalizovala výrobu, prodej a používání marihuany
8
Uruguay je nejméně zkorumpovanou zemí Latinské Ameriky
9
Uruguay je jedinou zemí Latinské Ameriky, která je zcela mimo tropy
10
Uruguay má jednu z nejvyšších měr gramotnosti na světě s hodnotou 98,1%
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)