Skip to main content

Levné letenky Montevideo

Uruguay - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Montevida

Zajímavosti o Montevideu

Hlavní město Uruguaye leží na pobřeží Atlantského oceánu a je nesmírně okouzlující a živou metropolí s jedinečnou atmosférou. Montevideo není příliš velké a tak bohatě stačí, když si na jeho návštěvu naplánujete pár dní a pokračujete dále v poznávání jiných měst Jižní Ameriky.

Metropole leží na řece Rio de La Plata (Stříbrná řeka), která tvoří hranici se sousední Argentinou. I když má téměř jeden a půl milionu obyvatel, stále si drží charakter provinční metropole.

Montevideo je důležitým přístavem Jižní Ameriky a proslavily ho také známé a překrásné pláže. Za všechny zmíníme zejména Playa Carrasco, Playa Verde, Playa Ramirez, či Playa Pocitos. Montevideo je určitě jednou z mála metropolí světa, které mají výbornou polohu. Ta mu zajišťuje dostatek slunce po celý rok.

Levné letenky do Montevideo si lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Iberia, British Airways, KML či Turkish Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Uruguayi

Cestovní doklady a víza do Uruguaye

Občané ČR při obchodních i turistických cestách do Uruguaye nepotřebují víza, pokud jejich pobyt nepřekročí 90 dnů. Postačí jen cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců po vstupu do země a zpáteční letenka nebo lístek na opuštění země. Při opuštění země se platí poplatek 15 USD.

Počasí v Uruguayi

Kdy navštívit Uruguay? Podnebí je mírné s vlivem oceánu a se subtropickou tendencí (průměrné teploty: jaro: 17 ° C, léto (prosinec - duben) 23 ° C, podzim 18 ° C, zima (červen - srpen) 12 ° C. Roční srážky představují 1 000 mm a jsou rovnoměrně rozděleny během celého roku.

Nejlepší období je od prosince do března. V zemi je tehdy léto a průměrné teploty se pohybují od 22 do 26 ° C. Pokud vás zajímá spíše turistika a přírodní scenérie, doporučujeme zemi navštívit od června do listopadu.

Ceny v Uruguayi

Oficiální měnou v zemi je uruguayské peso. Kdysi šlo o nejsilnější měnu v rámci celé Jižní Ameriky. Peníze doporučujeme zaměnit ihned po příchodu na letiště, akceptovány jsou americké dolary i eura. Platby platebními kartami jsou akceptovány v téměř celé zemi a výběry z bankomatů také.

Ceny jsou v průměru o něco vyšší, než u nás. Levněji vás může vyjít městská hromadná doprava a stravování v lokálních restauracích. Téměř všechny turistické atrakce a památky nabízejí vstup zdarma.

Hledáte ubytování v Uruguayi? Ceny hotelů v Montevideu se pohybují od 50 eur (asi 1 250 Kč) na noc pro 2 osoby. Zkontrolovat ceny můžete přímo přes Pelikán.

Chcete si půjčit auto v Uruguayi? Doporučujeme udělat rezervaci předem, zejména během zimních měsíců. Auto si vyzvednete na letišti, bezprostředně po příletu.

Aktuální čas v Uruguayi

V Uruguayi je o pět hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Uruguaye

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Stačí, když si pohlídáte všechny povinné očkování v ČR.

Tipy, co vidět a zažít v Uruguayi

10 zajímavostí o Uruguayi

1
V hlavním městě Montevideo žije více než polovina obyvatel země. Je to více než 3,3 milionu lidí
2
Nejvyšší vrch v Uruguayi je Cerro Catedral ve výšce pouhých 514 metrů nad mořem
3
José "Pepe" Mujica, prezident Uruguaye v letech 2010 až 2015, věnoval 90% svého příjmu charitě, za což si vysloužil pojmenování "nejchudší prezident světa"
4
V Uruguayi počet krav převyšuje počet lidí v poměru 4:1
5
V roce 2009 se Uruguay stala první zemí na světě, která každému školákovi poskytla bezplatný laptop a Wi-Fi připojení
6
Surinam je jedinou zemí v Jižní Americe, která je menší než Uruguay
7
V prosinci 2013 se Uruguay stala první zemí na světě, která legalizovala výrobu, prodej a používání marihuany
8
Uruguay je nejméně zkorumpovanou zemí Latinské Ameriky
9
Uruguay je jedinou zemí Latinské Ameriky, která je zcela mimo tropy
10
Uruguay má jednu z nejvyšších měr gramotnosti na světě s hodnotou 98,1%
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)