Skip to main content

Levné letenky Santiago

Akční letenky do Santiaga De Chile

Santiago

Santiago je hlavní město státu Chile. Město obklopují vysoké hory a jde o obrovskou metropoli - žije zde více než 6 milionů lidí. Santiago leží v nadmořské výšce 520 m.n.m. a je pátým největším městem Jižní Ameriky. Ještě pár zajímavých čísel: má třetí nejvyšší kvalitu života a patří mezi nejbezpečnější města na kontinentu.

V 16. století ho založili španělští dobyvatelé pod názvem Santiago de Nueva Extremadura a je hlavním městem země už od koloniálních dob. Metropole má poměrně bujarou historii, ale dnes jde o jedno z nejmodernějších měst Jižní Ameriky. Santiago je sídlem hlavních vládních institucí země, zároveň je administrativním, obchodním, kulturním a finančním centrem Chile.

Levné letenky do chilského města Santiago lze rezervovat i z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Iberia, Air France, KLM či Air Canada. Přímý let do Chile z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Chile

Cestovní doklady a víza do Chile

Při vstupu do země se musíte prokázat platným cestovním pasem. Jeho platnost musí být až 6 měsíců od data plánovaného návratu ze země.

Počasí v Chile

Chile se dělí na několik regionů a k různým regionům přísluší i různé počasí. Hlavní město Santiago a střed země je ideální navštívit během září a listopadu, případně koncem února až dubna. Jižní oblasti jako například známý národní park Parque Nacional del Paine jsou příjemné v zimním období od prosince do března. Poušť Atacama nabízí konstantní teploty během celého roku, tedy horké dny a mrazivé noci.

Ceny v Chile

Oficiálním platidlem v Chile je chilské peso (CLP). Zaměnit peníze můžete ihned po příletu do země, směnárny akceptují euro i americké dolary. V zemi najdete dostatek bankomatů, ale najdete je primárně jen uvnitř bank. Akceptovány jsou všechny typy evropských platebních karet.

Chile je na poměry českých turistů poměrně drahou destinací. Za nejdražší lze považovat zejména stravování a ubytování. Množství nákladů lze ušetřit stravováním se na místních trzích, v domácích autentických restauracích a také finance ušetříte i cestováním dálkovými autobusy. Ubytování v Santiagu lze rezervovat už od 10 eur na osobu na noc.

Avšak často jde o ubytovny nebo apartmány se sdílenými místnostmi či postelemi. Tradiční ubytování v hotelu vyjde klidně 5 i 10-krát více. V pouličních stáncích lze koupit hlavní jídlo v přepočtu od 3 eur, večeře v restauraci vyjde na 15-20 eur. Vstupy do národních parků v Chile stojí přibližně 2-3 eura. Chcete si půjčit auto v Chile? Udělejte si rezervaci a vyzvedněte si auto přímo po příletu na letiště.

Aktuální čas v Chile

V Chile je o 5 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Chile

Před vstupem do země není povinné žádné očkování. Stačí si jen ohlídat povinné očkování, které jsou i v ČR. Pokud cestujete na Velikonoční ostrov, zvažte očkování proti žluté zimnici.

Tipy, co vidět v Chile

10 zajímavostí o Chile

1
Nejstarší mumie na světě nepochází z Egypta ale z Chile
2
V roce 2017 se vyrobilo více než 5,8 milionu metrických tun mědi, což je více než dvojnásobek výroby v Peru
3
Místní obyvatelé historicky nahlásili tolik neidentifikovatelných objektů na obloze, že chilská vláda byla nucena spustit program na pozorování UFO
4
Téměř každý den v Chile dochází k zemětřesení, ale většina z nich je malá - největší se událo v roce 1960
5
Chile je nejdelší zemí na světě. Rozprostírá se na více než polovině Jižní Ameriky
6
Poušť Atacama patří mezi nejsušší místa na této planetě, některé její části ještě nikdy nezažili déšť
7
V Chile je přes 500 aktivních sopek
8
Chile je jednou z mála zemí na světě, kde hasiči nedostávají plat
9
Velikonoční ostrov patřící pod Chile jsou jedním z nejodlehlejších ostrovů na světě, který obývají lidé
10
Chile je druhým největším konzumentem chleba na světě

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?