Skip to main content

Levné letenky San Marino

San Marino - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do San Marina

Zajímavosti o San Marinu

Leží ve vnitrozemí Itálie a každoročně na své území přiláká více než dva miliony turistů. Považován je za nejstarší suverénní stát světa, založený v roce 301, v jehož čele momentálně stojí dva regenti. Ve skutečnosti však byly základy jeho právního rámce položené až v roce 1600.

Tento mikrostát se rozkládá na 60 kilometrech čtverečních, které obývá 30 tisíc lidí. V jeho topografick0ém reliéfu dominuje Apeninské horské pásmo. Obrovské množství obchodů, jednoduchá a chutná kuchyně plná místních bylinek. Přijďte si i vy pro originální razítko do svého pasu v zemi bílo-modré vlajky.

Levné letenky do San Marina lze rezervovat tak, že si vyhledáte letenky do italského Rimini. San Marino totiž nemá vlastní letiště. Avšak Rimini je od San Marina vzdálené jen pár kilometrů. Autobusem se tam dostanete zhruba za 5 euro. Do Rimini létají lowcostové aerolinky Lauda či Wizz Air.

Více Zobrazit méně

TOP města v San Marinu

San Maríno

Třetí nejmenší stát Evropy a jeden z nejmenších států na světě. Jak to? Rozprostírá se jen na 61 kilometrech čtverečních. Najdete ho nedaleko letoviska Rimini na břehu Jaderského moře a z Rimini sem několikrát denně odjíždí přímý spoj. Na fotografiích často vidíte San Marino vykreslováno jako staré městečko na vrcholu kopce Monte Titano, ale pravdou je, že do San Marina vstoupíte už mnohem dříve a až potom začnete stoupat na vrchol kopce.

Městský stát má krásné staré centrum s kamennými uličkami, barevnými domy, pěknými fasádami a jeho specialitou jsou tři vrchy ozdobené třemi pevnostmi. Ke každé se dá dostat a dokonce v některých najdete i muzea. V San Marinu najdete kromě pevností i Baziliku, náměstí s Palazzo Publico, kde sídlí vláda. Víte o tom že San Marino je jednou z nejstarších republik na světě? Už v 3.století se stala se součástí Římské říše. I proto má tak bohatou historii.

Hledáte levné letenky do San Marina? Hledejte letenky do nedalekého Rimini. San Marino totiž nemá vlastní letiště. Lze se sem však dostat komfortně i z Prahy a Vídně. Létají sem nízkonákladové společnosti Lauda či Wizz Air.

Užitečné info o San Marinu

Cestovní doklady do San Marina

Do San Marina můžete cestovat na občanský průkaz nebo cestovní pas. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí v San Marinu

Pro San Marino je typické vnitrozemské italské podnebí s chladnými zimami a horkými slunečními léty. Doporučujeme ho navštívit od května až do pozdního září.

Ceny v San Marinu

San Marino sice není oficiálním členem Evropské unie, avšak platidlem je zde euro. Bankomaty jsou v San Marinu dostupné, ve většině obchodů, provozoven a ubytovacích zařízení lze platit platební kartou. Ceny v San Marinu jsou obdobné těm v Itálii.

Za italskou zmrzlinu zaplatíte od jednoho do tří eur, káva stojí 1-2 eura a za hlavní jídlo v restauraci zaplatíte od 15 do 25 eur.

Hledáte levné ubytování v San Marinu? Doporučujeme se podívat na nabídku hotelů a apartmánů na Pelikan.cz. Chcete si půjčit auto a cestovat do San Marina? Výborný nápad. Leťte do nedalekého Rimini a rezervujte si auto předem přes Pelikán. Vyzvednete si ho přímo na letišti a do San Marina přicestujete komfortně.

Aktuální čas v San Marinu

V San Marinu je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět a zažít v San Marinu

10 zajímavostí o San Marinu

1
San Marino je nejstarší republikou na světě
2
Země nepatří do Evropské unie, ale používá jako platidlo euro
3
San Marino byla první země, kde se dobrovolně bez nátlaku dostala k moci komunistická strana
4
San Marino se nachází zhruba mezi Římem a Benátkami, téměř na pobřeží Jaderského moře
5
Hlavní město San Marina je překvapivě San Marino
6
V San Marinu se mluví italsky
7
V San Marinu žije necelých 30 000 obyvatel z čehož je 80% domorodců, 17% Italů a zbytek přistěhovalci
8
San Marino má více registrovaných vozidel, než obyvatel
9
Nejvyšším bodem země je hora Monte Titano vysoká 756 m.n.m
10
Se San Marinem se pojí i známý okruh F1 a závody známé jako Grand Prix San Marino. V posledních letech je v rekonstrukci a není součástí série okruhů
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)