Skip to main content

Levné letenky Nová Kaledonia

Nová Kaledonie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Nové Kaledonie

Zajímavosti o Nové Kaledonii

Za Austrálií a Novým Zélandem leží tisíce ostrůvků a možná jste již slyšeli o souostroví, které patří mezi ty nejkrásnější - Nová Kaledonie. Zažijete zde vše, čím je Pacifik tak specifický a oblíbený. Čekají vás ostrovy plné palem, šťavnatého exotického ovoce a sluncem zalitých písečných pláží.

Pokud hledáte dovolenou v soukromí, Nová Kaledonie splní vaše očekávání. Druhý největší korálový útes na světě přiláká potápěče, hlavní město Noumea zase milovníky architektury koloniálního stylu. Levné letenky do Nové Kaledonie se objevují jen zřídka. Přímý let z našich končin neexistuje, ale poměrně komfortně lze na tichomořské ostrovy letět s přestupem na Novém Zélandu či v Austrálii.

Více Zobrazit méně

TOP města v Nové Kaledonii

Noumea

Hlavní město souostroví Nová Kaledonie, Nouméa, leží na hlavním ostrově Grande Terre. Je to pobřežní město, kde život plyne v klidném plážovém duchu. O bydlení v hlavním městě je obrovský zájem, proto se Nouméa neustále zvětšuje.

Hlavní a největší město souostroví, které je zámořským teritoriem Francie, má asi 100 tisíc obyvatel a je nejdůležitějším přístavem země. Co očekávat od města Noumea? Najdete zde kvalitní jamkové golfové hřiště, nádherné pláže, tyrkysové moře i kvalitní hotely se špičkovými službami.

Levné letenky do Nové Kaledonie se objevují jen zřídka. Přímý let z našich končin neexistuje, ale poměrně komfortně lze na tichomořské ostrovy letět s přestupem na Novém Zélandu či v Austrálii.

Užitečné info o Nové Kaledonii

Cestovní doklady a víza do Nové Kaledonie

Při vstupu do země potřebují čeští turisté platný cestovní pas. Jeho platnost by měla být minimálně 3 měsíce od návratu ze země

Počasí na Nové Kaledonii

Nová Kaledonie má poměrně mírné podnebí. Rozlišujeme při něm dvě hlavní období. Od června do srpna zde panuje chladné období s průměrnou teplotou vzduchu 24 ° C a teplotou vody kolem 21 ° C. Teplé období nastává v polovině listopadu a trvá až do poloviny dubna.

Maximální průměrné teploty v tomto období dosahují od 26 ° C do 30 ° C. Pozor si dejte zejména na měsíce od ledna do března. Je to nejteplejší období, avšak časté jsou i cyklóny.

Ceny na Nové Kaledonii

Oficiálním platidlem na Nové Kaledonii je pacifický frank, ale platit lze výjimečně i eury. Nová Kaledonie totiž patří k zámořským územím Francie, k tzv. departmentům. V hotelech a restauracích je často možné platit i australskými a novozélandskými dolary.

Na ostrově najdete množství bankomatů, peníze můžete zaměnit ihned po příjezdu na letiště. Platit je možné i evropskými platebními kartami. Obecně je Nová Kaledonie v porovnání s českými cenami mnohonásobně dražší. Výlety a využívání taxislužby patří k nejdražším položkám.

Za pivo zaplatíte 2 eura, za ubytování v hotelu od 80 eur na noc. Minimální taxa pro jízdu taxíkem je 8 až 10 eur. Jízda autobusem 2 eura. Hledáte levné ubytování na Nové Kaledonii? Ceny si můžete zkontrolovat také na stránce Pelikána.

Aktuální čas v Nové Kaledonii

Na Nové Kaledonii je o deset hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Nové Kaledonie

Pro vstup do země nejsou povinná žádná očkování. Při exotice obecně doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B.

Tipy, co vidět a zažít na Nové Kaledonii

10 zajímavostí o Nové Kaledonii

1
Korálová bariéra lemující Novou Kaledonii má délku 1 500 km a tamní laguna je tak největší na světě
2
Kaledonie se přezdívá Ostrov věčného jara, protože zde je poměrně stále podnebí
3
Počet obyvatel Nové Kaledonie je 237 tisíc
4
Napoleon III. rozkázal Francouzům anektovat Kaledonii v roce 1853 a země využívala toto území jako trestaneckou kolonii
5
Římsko-katolické vyznání vyznává více než 60% obyvatel
6
Novou Kaledonii objevil v roce 1774 anglický mořeplavec James Cook
7
Mnoho potravin se musí na ostrov dovážet a zdejší životní úroveň je vysoká
8
Korálový útes u Nové Kaledonie je po Velké korálové bariéře u Austrálie druhý největší na světě
9
Služby na ostrově jsou jedny z nejdražších na světě
10
Oficiálním jazykem země je francouzština
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)