Skip to main content

Levné letenky Noumea

Nová Kaledonie - základní COVID-19 informace

Nová Kaledonie se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s určitým rizikem nákazy COVID-19. Při návratu do Česka je třeba splnit několik podmínek, které závisí na tom, zda je daná země mezi oranžovými, červenými nebo tmavě červenými zeměmi na cestovatelské mapě. Konkrétní podmínky návratu a podmínky vstupu do Nové Kaledonie si pozorně nastudujte na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky do Města Noumea

Zajímavosti o Městě Noumea

Hlavní město souostroví Nová Kaledonie, Nouméa, leží na hlavním ostrově Grande Terre. Je to pobřežní město, kde život plyne v klidném plážovém duchu. O bydlení v hlavním městě je obrovský zájem, proto se Nouméa neustále zvětšuje.

Hlavní a největší město souostroví, které je zámořským teritoriem Francie, má asi 100 tisíc obyvatel a je nejdůležitějším přístavem země. Co očekávat od města Noumea? Najdete zde kvalitní jamkové golfové hřiště, nádherné pláže, tyrkysové moře i kvalitní hotely se špičkovými službami.

Levné letenky do Nové Kaledonie se objevují jen zřídka. Přímý let z našich končin neexistuje, ale poměrně komfortně lze na tichomořské ostrovy letět s přestupem na Novém Zélandu či v Austrálii.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Nové Kaledonii

Cestovní doklady a víza do Nové Kaledonie

Při vstupu do země potřebují čeští turisté platný cestovní pas. Jeho platnost by měla být minimálně 3 měsíce od návratu ze země

Počasí na Nové Kaledonii

Nová Kaledonie má poměrně mírné podnebí. Rozlišujeme při něm dvě hlavní období. Od června do srpna zde panuje chladné období s průměrnou teplotou vzduchu 24 ° C a teplotou vody kolem 21 ° C. Teplé období nastává v polovině listopadu a trvá až do poloviny dubna.

Maximální průměrné teploty v tomto období dosahují od 26 ° C do 30 ° C. Pozor si dejte zejména na měsíce od ledna do března. Je to nejteplejší období, avšak časté jsou i cyklóny.

Ceny na Nové Kaledonii

Oficiálním platidlem na Nové Kaledonii je pacifický frank, ale platit lze výjimečně i eury. Nová Kaledonie totiž patří k zámořským územím Francie, k tzv. departmentům. V hotelech a restauracích je často možné platit i australskými a novozélandskými dolary.

Na ostrově najdete množství bankomatů, peníze můžete zaměnit ihned po příjezdu na letiště. Platit je možné i evropskými platebními kartami. Obecně je Nová Kaledonie v porovnání s českými cenami mnohonásobně dražší. Výlety a využívání taxislužby patří k nejdražším položkám.

Za pivo zaplatíte 2 eura, za ubytování v hotelu od 80 eur na noc. Minimální taxa pro jízdu taxíkem je 8 až 10 eur. Jízda autobusem 2 eura. Hledáte levné ubytování na Nové Kaledonii? Ceny si můžete zkontrolovat také na stránce Pelikána.

Aktuální čas v Nové Kaledonii

Na Nové Kaledonii je o deset hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Nové Kaledonie

Pro vstup do země nejsou povinná žádná očkování. Při exotice obecně doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B.

Tipy, co vidět a zažít na Nové Kaledonii

10 zajímavostí o Nové Kaledonii

1
Korálová bariéra lemující Novou Kaledonii má délku 1 500 km a tamní laguna je tak největší na světě
2
Kaledonie se přezdívá Ostrov věčného jara, protože zde je poměrně stále podnebí
3
Počet obyvatel Nové Kaledonie je 237 tisíc
4
Napoleon III. rozkázal Francouzům anektovat Kaledonii v roce 1853 a země využívala toto území jako trestaneckou kolonii
5
Římsko-katolické vyznání vyznává více než 60% obyvatel
6
Novou Kaledonii objevil v roce 1774 anglický mořeplavec James Cook
7
Mnoho potravin se musí na ostrov dovážet a zdejší životní úroveň je vysoká
8
Korálový útes u Nové Kaledonie je po Velké korálové bariéře u Austrálie druhý největší na světě
9
Služby na ostrově jsou jedny z nejdražších na světě
10
Oficiálním jazykem země je francouzština
Byly informace na této stránce užitečné?