Skip to main content

Levné letenky Mexiko

Mexiko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Mexika

Zajímavosti o Mexiku

Pláže poseté dlouhými palmami, kuchyň vonící chilli kořením, hemžící se města, velkolepé živé oslavy. Mexiko je nejen zajímavou krajinou, ale i důležitou v historii lidstva. Mexické právo uznává 68 oficiálních domorodých jazyků, i když španělštinu zde používá většina obchodních a vládních institucí. V rámci těchto 68 jazyků lze nalézt i desítky dalších variací, a proto počet domorodých dialektů, jimiž se v Mexiku mluví, dosahuje téměř 200.

Populární destinace v Mexiku

Mexiko je domovem více míst, zařazených do seznamu světového dědictví. V současnosti je v UNESCO zapsaných 34 míst. V seznamu se nacházejí například historická centra měst Guanajuato, Mexico City či Puebla, spolu s desítkami starobylých ruin, pole agáve v tequily ve státě Jalisco i "velrybí útočiště El Vizcaíno" ve státě Baja California Sur. Stojí určitě za vaši návštěvu! Nejznámějšími destinacemi Mexika jsou určitě sluneční Cancún známý svými plážemi, hlavní město Mexico City svou pulsující atmosférou a dále Tulum, Guadalajara, Tijuana či Ciudad Juarez.

Levné letenky do Mexika

Levné letenky do Mexika lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Air Canada, KLM, Air France, Lufthansa, Austrian Airlines nebo British Airways.

Více Zobrazit méně

TOP města v Mexiku

Mexico City

Chcete zažít skutečné Mexiko? V tom případě se vydejte přímo do jeho srdce. S rozlohou více než 1 500 m2 se Mexico City řadí k největším městům na světě. Najdete zde obrovské množství památek, skvělou kulinářskou scénu a mimo to zde žije jedna pětina celkového obyvatelstva Mexica, tedy kolem 25 milionů lidí.

Zemi Mayů a Aztéků dominuje jedno z největších měst světa. Rušná metropole nabízí atraktivní koktejl nesčetných historických památek a luxusních moderních částí.

Mexico City je skutečným gigantem nejen počtem obyvatel, ale i prastarou metropolitní tradicí. Mezi největší světová města patřilo již v dobách aztécké říše, tehdy pod jménem Tenochtitlán. Španělé ho dobyli a srovnali se zemí pouhých třicet let po objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Vzápětí však město znovu obnovili. Řada památek z této doby se zachoval dodnes.

Moderní budovy vyrostly především podél 12 kilometrů dlouhé obchodní třídy Paseo de la Reforma (obdoba pařížské Champs-Élysées). Zde se k nebi tyčí slavná Socha anděla, památník mexické nezávislosti.

Centrální náměstí Plaza de la Constitución je známé spíše pod přezdívkou El Zócalo. Alternativní název vzešel od památníku, který zde měl být v polovině 19. století postaven jako připomínka mexické nezávislosti. Realizace však pokulhávala. Podařilo se vybudovat pouze podstavec, tedy "sokl" (ve španělštině Zócalo). Dnes už tam však není ani ten.

El Zócalo Španělé vybudovali na ruinách samého srdce Tenochtitlánu ve snaze smazat vzpomínky na bývalou slávu Aztéků. V blízkosti jsou soustředěny všechny podstatné historické skvosty spojené s nejvyšší duchovní i světskou mocí. Náměstí dominuje bohatě zdobená metropolitní katedrála. Vláda i prezident Mexika dodnes úřadují v přilehlém Palacio Nacional.

Sháníte levnou letenku do Mexica City? Rezervovat letenky si můžete z Prahy i Vídně. Přímý let do Mexika z našich končin neexistuje. Velmi komfortně však lze letět s jedním přestupem s aerolinkami Eurowings, Condor, Aeromexico, Iberia, Air France, SWISS, Air Canada, Austrian Airlines či British Airways. Průměrná délka letu je 15 hodin.

Cancún

Cancún je nejluxusnější letovisko Mexika. Je o relaxaci, válení se na pláži, opalování se a tequille. Pokud toužíte po krásném počasí a dokonalém odpočinku na neskutečných plážích, asi nenajdete lepší místo. Pláž je život. Tímto mottem se řídí místní, kteří se na pláži probouzejí, živí je, a kteří zde tráví i volné chvíle po práci. A opravdu, pláž je přesně ta věc, pro kterou se sem cestuje.

Zatímco pláže jsou zde čistě okupované lidmi, místní korálové útesy již mají zcela jiné panovníky. Cancún je rozhodně místem, kam se vyplatí vzít si šnorchl, nebo si zaplatit potápěčský kurz. Kromě širokého spektra pestrobarevných ryb Vás s otevřenou náručí přivítají i ohrožené druhy mořských želv, rejnoka a majestátní žraloci citrónoví.

Cancún je pro všechny, kteří nevědí, co chtějí. Pizza, těstoviny, španělská paella, americké hamburgery, čerstvé ryby, indické kari, luxusní sushi. Vše, na co si Vaše mysl pomyslí, zde také najde, a to v obdivuhodné kvalitě. Ať už se rozhodnete pro večeři v pětihvězdičkovém hotelu nebo drobnou svačinu v pouličním mexickém stánku, budete mít pocit, že to pro Vás uvařil michelinský šéfkuchař. Navíc v některém z těch hotelů to bude dokonce pravda, protože Mexičané k sobě na Yucatan dokázali nalákat nejlepší kuchaře z celého světa.

Zatímco nás v zimě trápí třeskutá zima a třeseme se v mínusových teplotách, Cancún se obzvlášť v době od prosince do ledna může pyšnit třicetistupňovými vedry. Jsou si toho vědomi i všichni Američané, a proto sem na jaře pravidelně jezdí ohřívat své ztuhlé kosti. A ano, samozřejmě i oslavit jarní prázdniny, které všichni známe pod pojmem Spring Break.

Žádný seznam přesvědčující o nutnosti návštěvy Cancúnu by nemohl být kompletní bez zmínění prvotřídních ubytovacích zařízení a resortů. Právě zde můžete vybírat ze stovek různých hotelů, které Vás budou lákat svými službami, designem, butiky a soukromými plážemi.

Díky rychlému rozmachu se jedná o turisticky nejrozvinutější lokalitu v celém Mexiku, a co víc, dokonce i o tu zcela nejbezpečnější v celé zemi. Kluby se předhánějí v tom, aby Vás omámily svými lahodnými drinky a super hudbou. Tak co, kolik zvládnete slavné tequilly za jeden večer? Nebo máte raději chuť na kvalitní karibský rum?

Samozřejmě je nutné zmínit i bohatou historii, kterou poloostrov Yucatan návštěvníkům nabízí. Jen málo destinací na světě umožňuje získat bronzovou pokožku tak blízko starověkým ruinám a dva tisíce let starým chrámem.

Nejbližší je Cancúnu rozlehlý komplex nazýván Chichen Itza, se svými terasovitými monolity a malými ruinami v městečku Tulum. Za proslulou mayskou kulturou Vás zavezou snad všechny turistické agentury ve městě, takže se nemusíte bát, že byste si tento jednodenní výlet museli rezervovat dlouho dopředu.

Hledáte levnou letenku do Cancúnu? Rezervovat letenky si můžete z Prahy a Vídně. Přímý let do Mexika z našich končin neexistuje. Velmi komfortně však lze letět s jedním přestupem s aerolinkami Eurowings, Condor, Air France, SWISS, Air Canada, Austrian Airlines či British Airways. Letiště Cancún se nachází přibližně 14 kilometrů od města Cancún. Průměrná délka letu je 15 hodin.

Užitečné info o Mexico City

Potřebuji víza do Mexika?

Do Mexika potřebujete mít platný cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po datu návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza pro rekreanty nejsou potřebná.

Jaké je počasí v Mexiku?

Mexiko má průměrnou roční teplotu více než 23 °C s teplejšími léty a chladnějšími zimami. Rozdíl teplot mezi obdobími jsou kolem 5 °C. Do tohoto klimatického pásma spadají obě pobřeží Mexika, kde celoročně denní teplota obvykle neklesá pod 27 °C.

MEXICO CITY Počasí

Jaké jsou ceny v Mexiku?

Pokud se chcete vyhnout davům a vysokým cenám, vycestujte do tohoto ráje v období od května do srpna.

Hledáte dobrý hotel nebo apartmán v Mexicu? na Pelikan.cz si můžete zkontrolovat aktuální nabídku dovolených ve velkém množství hotelů a rezortů.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Mexika povinná?

Při návštěvě Mexica se nevyžadují žádná speciální očkování.

Zdravotní péče je na velmi dobré úrovni. V Mexiku zdravotní péči poskytují jak státní, tak soukromá zařízení, která jsou však mnohem dražší. Doporučujeme uzavřít komerční cestovní pojištění.

Jaký je aktuální čas v Mexiku?

V Mexiko City je aktuálně o sedm hodin méně než v České republice.

Letecké statistiky o Mexiku

  • Počet mezinárodních letišť v Mexiku: 2.

  • Nejoblíbenější města v Mexiku jsou: Cancún, Mexico City, Puerto Vallarta, Tulum, Guadalajara.

Tipy, co vidět v Mexiku

10 zajímavostí a faktů o Mexiku

1
Mexico má 68 oficiálních úředních jazyků. Většina obyvatel však ovládá jediný, a to španělštinu.
2
V roce 2009 Mexico legalizovalo držení malého množství narkotik.
3
Více než 600 000 Američanů žije v Mexicu. To z něj dělá místo, kde se koncentruje nejvíce Američanů mimo USA.
4
Mexico City má nejvíce policistů vzhledem k počtu obyvatel ve světě. Je tu jeden policista na každých 100 obyvatel.
5
Mexico City má největší flotilu taxíků na světě.
6
Největší pyramidy na světě se nenacházejí v Egyptě, ale v Mexicu.
7
Mexico má druhou nejvyšší produkci koňského masa na světě. Překonala jej pouze Čína.
8
Mexico mělo prezidenta, který se své funkce vzdal po hodině řízení země.
9
V některých částech Mexica stále najdete komunity vyznávající rituály, které jim mají přinést déšť a dobrou úrodu.
10
Pláže Cancun a Tulum patří mezi 10 nejlepších pláží světa podle žebříčku od TripAdvisor.
Byly informace na této stránce užitečné?