Skip to main content

Levné letenky Tel Aviv

Izrael - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Tel Aviv

Zajímavosti o Městě Tel Aviv

Vítejte v Tel Avivu, stále živém městě! Ať už jste plážový, nebo klubový typ, máte rádi skvělé jídlo či zajímavou architekturu, v Tel Avivu to vše zaručeně najdete. Hrdé na svou minulost a o krok napřed s nápady do budoucna. Nezáleží na tom, zda ho plánujete navštívit na jeden víkend, nebo na celý týden. Díky přátelským místním se zde budete cítit výjimečně příjemně. Tel Aviv by jsme z hebrejštiny mohli přeložit doslova jako "Jarní kopec".

Tel Aviv ale není tuctový. A dovolíme si tvrdit, že Izrael je jedna z nejlepších destinací na světě. Naleznete zde vše. Moře, exotiku, slunce, obchody i historii. Deset z deseti mu dají milovníci architektury, kultury, nádherných pláží a nočního života.

Levné letenky do Tel Avivu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Tel Avivu můžete rezervovat se společnostmi Wizz Air, Austrian Airlines, El Al a SmartWings. Let trvá přibližně 3 hodiny.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Izraeli

Počasí v Izraeli

Podnebí Izraele je převážně suché a se slabým úhrnem srážek. Léta jsou velmi suchá a teplá a střídají je studené a vlhké zimy. Pro horské oblasti v Izraeli je typické chladné a větrné počasí a častá sněhová pokrývka. Nejvyšší letní teploty stoupají až k nepříjemným 40 ºCelsia. Nejchladnějším měsícem je leden s teplotami 5 - 12 º stupňů Celsia.

Víza do Izraele

Izrael má dohodu o vynětí z vízové povinnosti i s Českou republikou. Pokud cestujete do Izraele jako turista na méně než 3 měsíce, turistická víza nepotřebujete. Do Izraele budete potřebovat cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu.

Ceny v Izraeli

Oficiálním platidlem v Izraeli je nový izrealský šekel. V některých hotelích a obchodech se dá platit i americkými dolary, případně evropskými platebními kartami. Peníze doporučujeme zaměňovat v bankách a oficiálních směnárnách. V městech je dostatek bankomatů, kde se dá vybírat hotovost.

Ceny ovoce a zeleniny jsou přibližně na stejné úrovni, jako u nás, ale ceny potravin v Izraeli jsou ve všeobecnosti vyšší, než u nás.

Ceny ubytování v Izraeli jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu můžete rezervovat od 15 eur na noc. V městech jako Tel Aviv, Jeruzalém nebo Eilat najdete super luxusní hotely světových jmen, ale i velmi jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projet si Izrael na vlastní pěst, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas v Izraeli

V Izraeli je o hodinu více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Izraele

Do Izraele žádné speciální očkování před cestou nepotřebujete. Stačí si pohlídat stejné očkování, jaké jsou povinné v České republice.

Tipy, co třeba vidět v Tel Avivu

10 zajímavostí o Izraeli

1
Izrael má 137 pláží na 273 km mořského pobřeží
2
Více než 44% právníků jsou v Izraeli ženy
3
Za jeden den cesty autem v Izraeli se můžete vykoupat v čtyřech mořích
4
Jeruzalém je jedno z nejstarších měst na světě, kde svobodně uctívají všechny tři monoteistická náboženství - judaismus, křesťanství a islám
5
Mrtvé moře je nejníže položené místo na povrchu Země
6
Víkend v Izraeli začíná již ve čtvrtek večer
7
60% území země zabírá poušť
8
Izrael má nejvíce muzeí na světě na počet obyvatel
9
Izrael má nejvyšší míru plodnosti z vyspělých zemí - 3 děti na jednu ženu
10
Je to jediná demokracie evropského typu na Středním východě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)