Skip to main content

Levné letenky Cookovy ostrovy

Cookovy Ostrovy - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Rarotonga

Zajímavosti o Městě Rarotonga

Objevili je poprvé někdy kolem roku 1000. Našli nádherné laguny, bílé písečné pláže a exotickou faunu a flóru. A právě příroda je to, co vás na Cookových ostrovech chytí a nepustí. Je dost možné, že zde zažijete jednu z nejkrásnějších dovolených svého života.

Cookovy ostrovy tvoří přibližně patnáct menších či větších ostrovů, které se ukrývají v Pacifiku. Více života, ale i lepší služby nabízejí spíše jižněji položené ostrovy. Letenka vás dostane na mezinárodní letiště v hlavním městě Avarua, ležícím na ostrově Rarotonga. Odtud se již můžete libovolně přesunout na svůj vysněný ostrov, ale klidně můžete zůstat i na ostrově Rarotonga, kde najdete největší a nejluxusnější resorty.

Proč ale letět na Cookovy ostrovy? Například i proto, že si zde můžete najít svou oblíbenou pláž a nesetkat se na ní s žádným jiným turistou. Případně si můžete pronajmout loď a vydat se na některý z menších, neobydlených ostrovů. A další důvod pro návštěvu je také ten, že je tu úžasný podmořský svět a výborné podmínky pro potápění. Obyvatelé ostrovů jsou extrémně přátelští a nápomocní (podobně, jako na Novém Zélandu) a žije se zde velmi pohodovým stylem života. Lidé nikam nespěchají a obchody jsou otevřeny jen pár hodin denně.

Mezi jednotlivými ostrovy zajišťuje letecké spojení lokální přepravce Air Rarotonga . Avarua je hlavní město, resp. dříve vesnice, která se nachází na ostrově Rarotonga. Rarotonga je hlavní ostrov, kde žije drtivá většina obyvatel země, s krásnými plážemi a přírodou tropického ráje. Aitutaki je zase údajně jeden z nejkrásnějších ostrovů v jižním Pacifiku vůbec.

Pokud milujete sushi a rádi zkoušíte nové věci, Cookovy ostrovy vám mají co nabídnout. Charakteristickou surovinou zdejší gastronomie je rori, což je jakási mořská obdoba okurek, která se používá ve studené i teplé kuchyni. Zajímavostí je ika, která se připravuje ze syrové ryby. Na rozdíl od sushi se však nebalí do rýže, ale pokape se citronovou šťávou a následně se podává s cibulkou a kokosovým krémem.

Hledáte levnou letenku na Cookovy ostrovy? Z našich končin to nebude tak snadné. Rezervovat letenky lze z Vídně, či Prahy, ale oblíbené jsou i letecké spojení ze vzdálenějších letišť jako například Londýn. Pro mnohé lidi je rozhodující cena letenky, jiní vyhledávají komfortní palubní servis a logické časy odletů resp. příletů.

Přímý let na Cookovy ostrovy z našich končin neexistuje. Velmi komfortně však lze letět s jediným přestupem Vídně a to s leteckou společností Austrian Airlines + Air New Zealand. Většinou vás však čekají minimálně dva přestupy a v kombinaci s novozélandskými aerolinkami můžete letět i s aerolinkami Swiss, Lufthansa, Turkish Airlines či Singapore Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Cookových ostrovech

Víza na Cookovy ostrovy

Na Cookovy ostrovy nepotřebujete víza, pokud váš pobyt nepřesáhne 31 dnů. Stačí vám jen platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po termínu návratu.

Počasí na Cookových ostrovech

Počasí na Cookových ostrovech je celoročně velmi tropické. Jediné období, ve kterém se můžete setkat s větším množstvím srážek je tehdy, když v ČR zuří ta největší zima.

COOK ISLANDS Počasí

Ceny na Cookových ostrovech

Měnou na Novém Zélandu a Cookových ostrovech je novozélandský dolar. Eura a dolary zaměníte bez problémů během přestupu na Novém Zélandu.

Ubytovacích kapacit na Cookových ostrovech je dostatek a dají se velice snadno rezervovat. Co se týče umístění ubytování v rámci jednotlivých ostrovů, tak vzhledem k jejich velikosti je to v podstatě jedno - většinou po vás hotel i tak pošle taxík, který vás doveze až do hotelu.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování na Cookových ostrovech

Na Cookovy ostrovy nejsou vyžadována žádná povinná očkování.

Aktuální čas na Cookových ostrovech

Na Cookových ostrovech je o deset hodin více než v ČR.

Tipy, co vidět na Cookových ostrovech

10 faktů o Cookových ostrovech

1
Všichni občané Cookových ostrovů mají novozélandské občanství.
2
Cookovy ostrovy sestávají z 15 ostrovů, které se rozprostírají na vodní ploše 2,2 milionu kilometrů čtverečních. Plocha souše je však pouze 240 km².
3
Cookovy ostrovy byly poprvé osídleny již v šestém století našeho letopočtu. Ostrovy osídlili lidé z Tahiti.
4
Cook je nepojmenoval podle sebe. Tento název má původ v ruských mapách z roku 1820, kde byly ostrovy nazvány podle slavného britského kapitána.
5
Na Cookových ostrovech se mluví anglicky a maorsky. Používá se i několik dalších místních jazyků a dialektů.
6
Vlajka Cookových ostrovů jasně poukazuje na minulost ostrovů. Najdete na ní britskou vlajku.
7
Turismus hraje v životě lidí na Cookových ostrovech velkou roli. Na ostrovy ročně přicestuje několikanásobně více lidí, než je počet obyvatel.
8
Španělské lodě se ke Cookovým ostrovům dostaly někdy v 16. století. Lidé o ostrovy však nejevili žádný speciální zájem. Kapitán James Cook, podle kterého se ostrovy nazývají, sem připlul na konci 18. století.
9
Populace Cookových ostrovů je sice malá, patří však k nejrychleji rostoucím na světě
10
Cookovy ostrovy jsou křesťanská země.
Byly informace na této stránce užitečné?