Skip to main content

Levné letenky Ohrid (Ochrid)

Severní Makedonie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Ohrid

Zajímavosti o Městě Ohrid

Po hlavním městě, Skopje, je snad nejznámějším místem v Makedonii oblast nazvaná Ochrid (v angl. Ohrid). Ochrid je největším městem, ležícím nad stejnojmenným jezerem a osmým nejrozlehlejším městem v zemi. Díky množství kostelů, které v něm najdete (365 chrámů), ho mnozí nazývají i "Jeruzalém Balkánu".

Od roku 1980 je městečko i jezero Orchid zapsané v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ve skutečnosti existuje pouze 28 takových lokalit, tedy kulturních a zároveň přírodních míst, které jsou součástí světového dědictví UNESCO.

Jezero Orchid vytváří přírodní hranici mezi jihozápadním Makedonií a východním Albánií. Je jedním z nejhlubších a nejstarších jezer v Evropě, zachovává si svůj jedinečný vodní ekosystém a s více než 200 endemickými druhy je vzácné v celosvětovém významu. Jezero je hustě osídleno vesnicemi a resorty.

Levné letenky do oblasti Ochrid rezervujte z Prahy či Vídně. Od roku 2019 tam létá nízkonákladová společnost Wizz Air a zpáteční letenky se skutečně prodávají velmi levně. Přímý let do města Ochrid trvá přibližně hodinu a půl.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Makedonii

Cestovní doklady do Makedonie

Do Makedonie můžete cestovat i s občanským průkazem, případně cestovním pasem. Dítě musí mít svůj vlastní pas. Vízová povinnost zde neplatí.

Ceny v Makedonii

Měnou v Makedonii je makedonský denár a její standardní označení je MKD. Zaměnit peníze za eura není žádný problém.

Některé restaurace a podniky berou i eura. Většinou však můžete směnit peníze jen přímo v Makedonii, málokterá česká banka nebo finanční instituce disponuje denáry.

Hledáte levné ubytování v Makedonii ? Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Město má širokou škálu ubytování, od velmi levných ubytoven po luxusní hotely. Nejlevnější nabízejí své služby za 5 eur na noc / osobu.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Skopje či dokonce celé Makedonie, auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán - kde si můžete porovnat ceny několika autopůjčoven.

Aktuální čas v Makedonii

V Makedonii je stejný čas, jako v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Makedonie

Při cestování do Makedonie nejsou povinná žádná očkování.

Tipy, co vidět ve městě Ohrid

10 zajímavostí o Makedonii

1
Ze dvou milionů obyvatel Makedonie je podle oficiálních statistik 67 procent Makedonců pravoslavného vyznání a 23 procent Albánců vyznávajícím islám.
2
V roce 1963 došlo k masivnímu zemětřesení, které pohřbilo velkou část dnešního hlavního města Makedonie.
3
Obyvatelé Skopje a celého Makedonie si rádi přisvojují Alexandra Makedonského, čímž zlobí své řecké sousedy. Řekové totiž tvrdí, že Alexander je čistě řecká postava, proto patří Řecku.
4
Jedna z mnoha soch v ulicích Skopje patří i matce Tereze, která se zde narodila. V Skopje, na okraji Makedonského náměstí, stojí na místě jejího rodného příbytku památný dům.
5
Alexander Makedonský byl králem Makedonie, Faraonem Egypta, králem Persie a králem Asie. Za 12 let dobývání neprohrál ani jedinou bitvu. Začal svou vládu tím, že eliminoval potenciální zájemce o jeho trůn.
6
Dějiny Makedonie jsou úzce spjaty s dějinami Byzance a Turecka až do balkánských válek v letech 1912 až 1913, po kterých bylo rozděleno mezi Srbsko, Bulharsko a Řecko.
7
Skopje je o něco větší než Bratislava. Má také přibližně stejný počet obyvatel.
8
Skopje a Atény se přou o název Makedonie. Stejný název má totiž i řecká oblast na severu země. Atény tvrdí, že název Makedonie je výlučně řeckým kulturním dědictvím.
9
Ve městě Ohrid je chrám a hrobka svatého Klementa, učence Cyrila a Metoděje
10
Nejvyšším bodem Makedonie je Velký Koráb s nadmořskou výškou 2 764 m n. m.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)