Skip to main content

Levné letenky Ostrov Desroches

Seychely - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Desroches

Zajímavosti o Městě Desroches

Ostrov Desroches je nejblíže k hlavnímu městu Victoria na ostrově Mahé. Najdeme zde zbytky staveb, které vybudovali arabští piráti. Ostrov má dokonce vlastní přistávací dráhu! V minulosti byl využíván jako plantáž kokosových palem. Pláže na ostrově lemují háje kokosových palem, nejkrásnější z nich je Bombe Bay. Na své si tu přijdou milovníci potápění i rybáři, kteří rádi loví v hluboké vodě. Na Desroches najdete 14km sněhově bílých písečných pláží a 70km úžasných korálových útesů. Desroches je velmi malý ostrov, který je součástí tzv. Vnějších ostrovů Seychel. Je tvořen korálovými atoly a rozkládá se na ploše pouhých 7 km2.

Ostrov má podlouhlý tvar a je porostlý exotickými kokosovými palmami. Je vzdálen 230km jihozápadním směrem od hlavního ostrova Mahé a je největší z ostrov skupiny Amirantes. Přelet malým letadlem z Mahé na Desroches trvá cca 50 minut.

Levné letenky na ostrov Desroches se dají rezervovat i z okolních letišť jako Praha a Vídeň. Přímý let z našich končin na Seychely neexistuje, s jedním či dvěma přestupy však lze letět s leteckými společnostmi jako Qatar Airways, Turkish Airlines, Ethiopian, Emirates či Austrian Airlines. Většinou se létá na hlavní ostrov Mahé a odtud malým letadlem na ostrov Desroches.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Seychelách

Víza na Seychely

Při vstupu na Seychely budete potřebovat cestovní pas, zpáteční letenku, doklad o ubytování v zemi a dostatek hotovosti v částce alespoň 150 amerických dolarů na osobu a den. Pokud pobyt nepřesáhne v průběhu půl roku 90 dní, při cestování na Seychely nepotřebujete víza.

Počasí na Seychelách

Seychely patří do pásma tropických deštných pralesů. Klima je vyrovnaná a vlhká, s denními teplotami mezi 24 - 30 ° C během celého roku. Za nejchladnější měsíce se považuje červenec a srpen. Nejpříjemnějším obdobím roku jsou měsíce květen až listopad, kdy foukají příjemné jihovýchodní větry.

Horké měsíce připadají na období prosinec až duben, s vrcholem v březnu, teploty však zřídka překročí hranici 31 ° C.

Ceny na Seychelách

Oficiální měna v zemi je seychelská rupie (SCR). Hledáte hotel na Seychelách? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Na bankomaty se příliš nespoléhejte, najdete je pouze v hlavním městě a případně v některých dalších městech. Platbu kartou navíc nabízejí jen velké supermarkety. Doporučujeme proto zaměnit peníze ihned na letišti po příletu.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou na Seychely

Při cestování na Seychely se nevyžaduje žádné očkování. Pokud byste cestovali ze zemí s výskytem žluté zimnice, můžete být vyzváni k předložení potvrzení o očkování na tuto nemoc.

Aktuální čas na Seychelách

Na Seychelách je o 5 hodin méně, než v ČR.

Tipy, co vidět (Seychely)

10 zajímavostí o Seychelách

1
Seychely tvoří až 115 ostrovů různých velikostí. Ten nejhlavnější je Mahé, na kterém leží i hlavní město Victoria
2
Historickou zajímavostí je, že se Seychely do roku 1903 spravovaly z ostrova Mauricius
3
Přestože se na ostrově nachází zastoupení snad všech ras světa, převládá římsko-katolické vyznání. Křesťanů je více než 87 procent
4
Seychelly patří mezi nejstarší místa na světě, z ostrovů, které se nacházejí opuštěné v oceánech jsou údajně nejstarší na světě
5
Největší semeno na světě pochází ze zde rostoucího druhu palmy Lodoicea Maldivica, také je zde několik druhů květů, které kvetou jen na místních ostrovech
6
Ostrov Praslin je domovem i velmi vzácného druhu palmy, který roste jen na tomto ostrově. Ořechy z těchto palem jsou největší na světě, váží neuvěřitelných 30 kilogramů a mohou dorůst až do 51 cm v průměru
7
Seychely jsou tvořeny potomky otroků, Číňany, Brity a mnoha jinými národnostmi
8
Francouzi ostrovy nazvali podle francouzského politika a ministra financí Jeana Moreaua de Sechelles
9
Seychely jsou zajímavé tím, že největším tahákem ekonomiky je luxusní cestovní ruch a příliv obchodníků, kteří si zde pro místní zákony a nižší daně zakládají firmy
10
Největší želva na světě je Esmeralda, váží 304 kilogramů a žije na ostrově Bird Island
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)