Skip to main content

Levné letenky Londýn

Velká Británie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Londýna

Zajímavosti o Londýně

Londýn nebo Londinium, jak ho kdysi nazývali Římané, je druhou nejnavštěvovanější destinací planety. Toto sídlo královské rodiny nabízí toho víc než jen lesk královského dvora a červené telefonní budky. Milionové město rozpínající se na březích Temže má multikulturní atmosféru, v níž se prolínají různé národnosti a rasy. Slyšet zde můžete až 300 odlišných jazyků.

Pokud bychom proto měli vybrat jedno slovo, které by nejlépe vystihovalo Londýn, bylo by to slovo diverzita. Přestože má až 48 čtvrtí, každá z nich je jedinečnou. Mezi ty nejznámější patří snad: divadelní West End, historické City of London, starobylý Westminster, hipsterský ráj Covent Garden a Shoreditch, muzejní Kensington, rebelský Camden, zelený Hyde Park či pobřežní South Bank. V Londýně se prostě vždy něco děje.

Letenky do Londýna

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Let je přímý a délka letu Praha - Londýn je přibližně 2 hodiny a 50 minut. Akční letenky do Londýna můžete najít i z Brna či Vídně. Češi nejčastěji létají do Londýna společností Ryanair a Wizz Air, avšak dostupné jsou i letenky leteckou společností EasyJet.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Londýně

Jaké cestovní doklady potřebuji do Velké Británie?

Do Velké Británie vám teoreticky stačí pouze Občanský průkaz. Vzhledem k okolnostem Brexitu ale doporučujeme cestovat spíše s platným pasem.

Jaké je počasí v Londýně?

Pro Londýn je typická zatažená obloha a mírné počasí. Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 19° C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 5° C. Nejvíce prší v říjnu, průměrně srážky tu tehdy dosahují 71 mm deště. Kdy je tedy dovolená v Londýně správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je jaro (březen-květen), kdy teplota dosahuje průměrných 11° C až 15° C a město není až tak přeplněné. Pokud pojedete do Londýna přes léto nebo v prosinci, počítejte s návalem turistů a dražšími cenami. Bez ohledu na to, kdy se do Londýna vydáte, vezměte si s sebou deštník, pršet zde může opravdu kdykoliv.

LONDON Počasí

Jak funguje doprava v Londýně?

Londýn se člení do 6 zón, od kterých se odvíjí cena transportu. Většina hlavních památek se nachází v první zóně. Cestování autobusem je zde bohužel pomalé kvůli dopravním špičkám.

Nejrychlejším způsobem přepravy je tak metro. Od roku 2016 lze využívat metro o víkendu i v noci, a to na hlavních linkách Victoria, Jubilee, Central, Northern a Piccadilly. Pokud bydlíte v jiných oblastech, dostanete se do nich nočním autobusem, což však může trvat podstatně déle. Pro přepravu veřejnou dopravou budete potřebovat lístek, a to buď papírový Travelcard nebo plastovou Oyster card, která je opakovaně dobíjecí.

Koupi lístku můžete provést také pomocí bezkontaktní platební kartou. Oyster card poskytuje zlevný tarif. Ačkoli jedna jízda metrem v první zóně stojí až 4,90 £, s Oyster card zaplatíte 2,40 £. Pokud plánujete větší počet jízd, Oyster card si můžete nabít ze zlevněné tarifu i jako jednodenní lístek. Taxíky jsou v Londýně drahým způsobem přepravy, ale jsou pohodlné - dají se sehnat kdekoliv a kdykoliv.

Obdobně drahé jsou i londýnské autopůjčovny. Pokud si troufnete řídit s volantem na pravé straně vozidla, půjčte si auto raději rovnou u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Jaké jsou ceny ubytování v Londýně?

Národní měnou v Londýně je britská libra, zaměníte ji bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR, nebo přímo v Anglii. Londýn je jedna z nejdražších evropských metropolí. Počítejte proto s vyššími cenami ubytování a jídla. Na druhé straně však ušetřete při návštěvě památek, protože vstup do muzeí a kostelů zpravidla není zpoplatněn.

Hledáte hotel v Londýně? Čím blíže k centru, tím je cena vyšší. Nejdražšími čtvrtěmi jsou City of London, Westminster, Kensington, Chelsea a Southwark, kde za noc lehce zaplatíte i 200 £. Vybrat tu nejlepší čtvrt, co do ceny a lokality, je kvůli rozměrům Londýna nemožné. Tak či onak budete všude používat metro. Pokud se rozhodnete pro soukromé ubytování, doporučujeme pořádně si předem prověřit kvalitu ubytování přes reference. Chladné byty s plísněmi zde nejsou ničím výjimečným. Hotely a ubytovny v Londýně mají většinou dobrou kvalitu.

Ceny ubytování v Londýně, jeho lokalitu a reference uživatelů si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete pobyt v Londýně a hledáte cenově nejvýhodnější balík letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených přímo na Pelikánu. Při troše štěstí můžete najít zlevněný letecký zájezd do Londýna.

FreeCurrencyRates.com

Jaký je aktuální čas v Londýně?

Nultý poledník v londýnském Greenwichi je základem Greenwichského středního času (GMT), od kterého se počítají časová pásma. Směrem na západ záporně a směrem na východ kladně. Jelikož se ČR nachází na východní straně, je u nás o jednu hodinu více než v Londýně.

Letecké statistiky o Londýně

  • Počet mezinárodních letišť v Londýně: 4.

Tipy, co vidět v Londýně

10 zajímavostí o Londýně

1
Londýnské metro je jedno z nejstarších a největších podzemních drah. Každý den přepraví přes čtyři miliony lidí.
2
Obchodní dům Harrods prodával kokain až do roku 1916.
3
V 16. století byl ve městě vydán zákaz bití vlastní manželky. Ten však platil až po 21 hodině večer a byl přijat z důvodu, aby hluk nerušil noční klid.
4
Londýnské autobusy měli před rokem 1907 různorodé barvy. Ty signalizovaly odlišné tratě a společnosti. Dnes již notoricky známá červená barva patřila společnosti LGOC, která se stala později lídrem autobusové přepravy.
5
Získat taxikářskou licenci v Londýně je mimořádně náročné. Taxikář musí složit test s názvem "The Knowledge", který ho přezkouší ze znalosti všech londýnských ulic a památek. Příprava na zkoušku trvá obvykle 2 až 4 roky.
6
Všechny figuríny v Muzeu voskových figurín Madam Tussauds jsou o 2% větší než je skutečná lidská velikost modelu, protože vosk se odlupuje
7
Karl Marx napsal knihu Kapitál v Britském muzeu, mezitím jak se tam opíjel a žádal Friedricha Engelse, aby mu půjčil peníze.
8
V Buckinghamském paláci snadno zjistíte, zda se v něm právě nachází královna. Poznáte to podle vyvěšena královské zástavy.
9
Do Londýnského oka se vejde najednou až 800 lidí, což je srovnatelné s jedenácti plnými doubledecker.
10
Počet obyvatel Londýna byl v roce 2016 odhadnut na 8,63 milionu. Celá metropolitní oblast Londýna má však přes 13 milionů obyvatel.
Byly informace na této stránce užitečné?