Skip to main content

Levné letenky Kolumbie

Kolumbie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kolumbie

Zajímavosti o Kolumbii

Místo s nádechem evropského kolonialismu, adrenalinem Kostariky, krásou Aljašky, plážemi Karibiku, a to vše okořeněné širokými úsměvy místních lidí a temperamentní hudbou Latinské Ameriky. Kolumbie je směs všeho dobrého – nejvíce sexy země Jižní Ameriky.

Mnohým se při názvu Kolumbie vybaví hned Pablo Escobar a temná minulost země. Od dob Pabla Escobara však již přešlo mnoho let a dnešní Kolumbie je bezpečná a vítá cestovatele s otevřenou náručí. Kolumbii charakterizují její nádherné pláže, skvělí domácí, fascinující deštné pralesy či hory i skvělá káva.

Cestovní ruch zažívá v Kolumbii velký boom a Kolumbijci dělají vše proto, aby se vám "u nich" líbilo. Levné letenky do Kolumbie lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat akční nabídky společností Turkish Airlines, Air France / KLM, Lufthansa, Iberia či Air Canada. Přímý let do Kolumbie z okolních letišť neexistuje. Většinou poletíte s jedním přestupem, případně dvěma.

Více Zobrazit méně

TOP města v Kolumbii

Bogota

Bogota je zábava. Hlavní město Kolumbie patří mezi ekonomicky nejrozvinutější v Jižní Americe a zajímavostí je, že se nachází ve výšce 2640 metrů. Pokud letíte z Evropy, Bogota bude vaší vstupní branou do dovolené v Kolumbii.

Bogota má přezdívku "Athény Jižní Ameriky." A je to pravda, město má milion atrakcí, hodně zeleně, krásné historické místa i bujný noční život. Projděte se po koloniálním centru v městské části La Candelaria s lokálními kavárnami s výbornou kolumbijskou kávou, muzei a kostelíky. V Bogotě kromě zmíněného najdete také planetárium, muzeum zlata, i kopu zábavních kulturních programů během celého roku.

Doporučujeme navštívit i ostatní kolumbijská města Medellín, Cartagena, Cali či národní park Tayorana. Levné letenky do Bogoty lze rezervovat i s odletem z Prahy a Vídně. Velmi komfortně lze letět do Kolumbie s leteckými společnostmi Turkish Airlines nebo Air France / KLM. Přímý let do Bogoty z našich končin neexistuje.

Užitečné info o Kolumbii

Cestovní doklady a víza do Kolumbie

Na cestu do Kolumbie postačuje českým občanům platný cestovní pas.

Bezvízový vstup se týká turistických, obchodních a služebních cest, jejichž délka v jednom pololetí nepřekročí 90 dní. Cestovní pas musí být platný minimálně ještě 6 měsíců od vstupu na území země.

Počasí v Kolumbii

Kolumbie má několik různých klimatických zón, a proto není možné hovořit o ideálním čase na cestování. Jaké období zvolit na návštěvu těchto dvou zemí závisí na tom, které části zemí navštívíte a jaké aktivity plánujete.

Kdy je vhodný čas na návštěvu Kolumbie? Na návštěvu pobřežních oblastí jsou ideální naše zimní měsíce. Pro turistiku ve vnitrozemí a ve vyšších nadmořských výškách naopak naše letní měsíce.

Ceny v Kolumbii

Oficiálním platidlem v Kolumbii je kolumbijské peso. Peníze můžete směnit ihned po příchodu na letiště v Bogotě, vítány jsou eura i americké dolary. Platby kartou jsou povoleny často jen v nákupních centrech a supermarketech.

Ceny v Kolumbii lze považovat za nižší, než na jaké jsme zvyklí na v České republice. Levnější jsou zejména potraviny a ubytování. Dražší je jen dálková doprava, kterou výrazněji přeplatíte. Levné ubytování v Kolumbii lze rezervovat díky dostupnosti výhodných hotelů, ubytoven a apartmánů.

Ceny ubytování v Bogotě si můžete zkontrolovat a porovnat i na stránce Pelikána. Pokud si plánujete půjčit auto, učiňte tak předem a auto si vyzvedněte přímo na letišti.

Aktuální čas v Kolumbii

V Kolumbii je o 6 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Kolumbie

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Stačí, když si pohlídáte všechna povinná očkování v České republice.

Letecké statistiky o Kolumbii

  • Počet mezinárodních letišť v Kolumbii: 1.

  • Nejoblíbenější města v Kolumbii jsou: Bogota, Cartagena, Medellin, Cali, Barranquilla.

Tipy, co vidět a zažít v Kolumbii

10 zajímavostí o Kolumbii

1
Až třetinu Kolumbie tvoří prales
2
Podle dostupných údajů si gram kokainu v Kolumbii koupíte za přibližně 5 dolarů
3
Kolumbie já největším producentem smaragdů na světě
4
Země je také domovem největšího množství ptačích druhů
5
Kolumbie dostala název podle jejího objevitele, Kryštofa Kolumba
6
Kolumbie je největším producentem smaragdů na světě
7
Národním kolumbijským sportem je tejo. Hra, která je založena na strefování železných obručí
8
Bogota má jednu z největších sítí cyklostezek na světě
9
Kolumbie je zemí s druhým největším počtem státních svátků
10
V roce 2012 byla Kolumbie označena za nejšťastnější zemi na světě
Byly informace na této stránce užitečné?