Skip to main content

Levné letenky Charkov (Kharkov)

Ukrajina - základní COVID-19 informace

Ukrajina se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s určitým rizikem nákazy COVID-19. Při návratu do Česka je třeba splnit několik podmínek, které závisí na tom, zda je daná země mezi oranžovými, červenými nebo tmavě červenými zeměmi na cestovatelské mapě. Konkrétní podmínky návratu a podmínky vstupu na Ukrajinu si pozorně nastudujte na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky do Kharkova

Zajímavosti o Kharkově

Ukrajina, to není jen Kyjev či Lvov. Naši východní příbuzní mají kromě krásné přírody i další skvost jménem Kharkov. Nachází se na severovýchodě země a leží téměř u hranic s Ruskem. Zároveň je to druhé největší město na Ukrajině s počtem obyvatel 1,5 milionu! Je hlavním kulturním, vědeckým, vzdělávacím, dopravním a průmyslovým centrem Ukrajiny.

Charkov je typická ukrajinská metropole a její návštěva vám o samotné zemi a její historii řekne velmi mnoho. To nejdůležitější a nejkrásnější z Charkova lze projít v pohodlí i během jednoho víkendu.

V Charkově se nachází sídlo Jižní železnice, jedné ze 6 divizí státních železnic Ukrzaliznycja. Město má poměrně rozvinutou síť MHD: Metro v Charkově, které funguje od roku 1975, doplnilo svými třemi linkami a 27 stanicemi nepostačující tramvajovou a trolejbusovou síť. Dále jsou v provozu maršrutky a autobusy které ročně přepraví přibližně 12 000 000 cestujících.

Levné letenky do Charkova lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Charkova zajišťuje letecká společnost Wizz Air, která sem létá z Vídně i nedalekého Krakova. S jedním přestupem se sem dostanete i se společnostmi jako Ukraine International, LOT či Pegasus.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Ukrajině

Počasí v Ukrajině

Ukrajina má tzv. kontinentální klima. V jejím případě to znamená horká a suchá léta a studené zimy. Kdy cestovat na Ukrajinu? Nejvhodnější doba pro návštěvu je od dubna až do června. Lepší počasí, méně turistů.

Víza na Ukrajinu

Občané ČR mohou vstoupit na území Ukrajiny bez víz. Bez něj se mohou zdržet v zemi až 90 dní během 180 dní (pololetí). Cestovní pas musí zůstat v platnosti minimálně 3 měsíce od skončení cesty.

Ceny na Ukrajině

Oficiálním platidlem na Ukrajině jsou Hřivny. Jedno euro je přibližně 30 hřiven. Nejvýhodnější je zaměňovat eura přímo na místě.

Ve městech je dostatek bankomatů, kde se dá vybírat hotovost. Platby kartou jsou stále rozšířenější, avšak oproti České republice je tento způsob stále méně rozšířený.

Pro Čechy je Ukrajina, ve srovnání se západními zeměmi, levnější destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu zhruba o čtvrtinu nižší, než v našich končinách.

Ceny ubytování v Kyjevě či Ukrajině jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 5 eur (asi 120 Kč) na noc. V Kyjevě najdete super luxusní hotely světových jmen, ale také velmi jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projet si Ukrajinu na vlastní pěst, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas na Ukrajině

Na Ukrajině je o hodinu více, než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou na Ukrajinu

Potřebné očkování na Ukrajině je takové, jako u nás. V zemi se nedoporučuje pít vodu z vodovodu kvůli její nízké kvalitě, a to ani po převaření.

Tipy, co vidět v Kharkově

10 zajímavostí o Ukrajině

1
S rozlohou 603 628 km2 je Ukrajina největším státem v Evropě
2
Ukrajina má asi 150 vysokých škol a univerzit, z nichž nejdůležitější jsou v Kyjevě, Lvově a Charkově
3
Ukrajinci nosí snubní prsten na pravé ruce
4
Ukrajina se může pyšnit první ústavou na světě
5
Ukrajinci jsou čtvrtým nejvzdělanějším národem na světě
6
Na Ukrajině se nachází i první univerzita založená ve východní Evropě
7
Stanice kyjevského metra Arsenalnaja je nejhlubší na světě, sahá do hloubky 105 metrů
8
Na Ukrajině se nachází jeden z nejmenších a nejkrásnějších hradů v Evropě, tzv. vlaštovčí hnízdo
9
Více než 70 % Ukrajinců nebylo nikdy v zahraničí
10
V hlavním městě Kyjev se nachází více než 25 obrovských chrámů či kostelů
Byly informace na této stránce užitečné?