Skip to main content

Levné letenky Ischia

Itálie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Ischie

Zajímavosti o Ischii

Ischia. Nádherný vulkanický ostrov ležící v Neapolském zálivu, přibližně 30 kilometrů od italské pevniny. Sen všech milovníků lázní a ostrovní dovolené ve Středomoří, vzdálený jen pár hodin cesty letadlem z našich končin. Nás okouzlilo příjemné středomořské klima, celoročně zelená bujná vegetace, léčivé účinky zdejších termálních a minerálních vod, průzračně čisté moře i vstřícnost a přátelskost místních lidí.

Povrch Ischie je převážně hornatý (nejvyšší hora Epomeo 789 m) a nachází se zde nespočet pozůstatků vulkánů. Ostrov je dlouhý 10 km a široký 7 km, přesto je druhým největším ostrovem Neapolského zálivu. Legenda říká, že sám Jupiter ve válce s Kyklopy hodil lávovou horu proti vůdci Kyklopů, obrovi Tyfonovi a přitiskl ho tak k mořskému dnu. Tyfonův vzdor byl marný, ale tak se rozzuřil, že jeho horké slzy umožnily vzniknout ostrovním termálním pramenům.

Sopečný původ ostrova se projevuje v mnoha formách - přírodní horké ry, přírodní sauny a horké písky. Na ostrově se nachází přes 100 minerálních pramenů s teplotou do 40 ° C. Specialitkou pro rekreanty jsou zejména bahenní zábaly z vulkanické hlíny, které zrají 8 měsíců v nádržích s minerální vodou. Termální prameny jsou využívány k léčení revmatických a gynekologických onemocnění, bronchitidy, astmatu, kožních chorob. Vhodné jsou také k rehabilitaci.

Na ostrově pramení více než 150 léčivých pramenů, ceněných již v dobách starých Řeků, kteří ostrov kdysi osídlili. Dodnes jsou využívány přímo k léčebným účelům v lázních, hotelech či pod širým nebem, v termálních parcích, které jsou skutečnou chloubou ostrova.

Nejvíce si tu samozřejmě užijete darů moře - sardinky, chobotnice, krevety, tresky, langusty nebo mořští ježci. Na svojí dovolené byste neměli vynechat ančovičky (alici), špagety s mušlemi (vongole) nebo typickou místní specialitu králíka na divoko (Coniglio all Caccia). Pokud si chcete pobyt osladit, zaběhnětě si do některé z pekáren na moučník baba - nadýchaný piškotový moučník plněný šlehačkou, krémem nebo citronovým likérem.

Ischia je oblíbená destinace i mezi Čechy. Hledáte levné letenky na Ischii? Standardně se létá do nedalekého Neapole, která se nachází na italské pevnině a to buď z Prahy, nebo Vídně. Z letiště jste pak dopraveni na ostrov trajektem (90 minut), nebo rychlolodí (50-60 minut), která je vždy v ceně zájezdu. Z přístavu vás už odveze transfer do daných ubytovacích kapacit, který je rovněž samozřejmostí v rámci dovolené přes cestovní kancelář.

Z Vídně se dostanete do Neapole bez přestupu s leteckou společností Easyjet nebo Austrian Airlines. Průměrná délka přímého letu je přibližně hodina a pětačtyřicet minut. Levné letenky do Neapole koupíte i z Prahy - Ryanairtá přímo do Neapole. S jedním přestupem se do Neapole dostanete aerolinkami Austrian, SWISS, Lufthansa či Alitalia.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Ischii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí na Ischii

Pro Ischii jsou charakteristická dlouhá, suchá léta a mírně vlhké zimy. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 25 ° C, která se však během dne šplhá přes 30° C. Naopak, nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 10° C. Kdy je tedy dovolená na Ischii správná volba? Ischii si užijete během celého roku. Pokud je však vaším cílem koupání, nejideálnějším obdobím na návštěvu bude právě léto. Teplota moře tehdy dosahuje příjemných 20 ° C až 24 ° C. Sezóna na ostrově začíná v května a trvá až do října.

ISCHIA Počasí

Jaké jsou ceny v Itálii?

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas na Ischii

Ischia se nachází ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Tipy, co vidět na Ischii

10 zajímavostí o Itálii

1
Do nejznámější fontány v Římě, fontány di Trevi turisté denně naházejí přibližně 3000 eur. Peníze jsou na konci dne z fontány vybrané a jdou na charitu.
2
V Itálii se nacházejí jediné tři aktivní sopky v Evropě - Etna, Stromboli a Vesuv.
3
Pohádka Pinocchio byla poprvé publikována v italských novinách.
4
Název Itálie pochází z řeckého slova Italos.
5
Itálie je největším exportérem vín na světě.
6
Itálie je státem pouze 153 let.
7
Pizza byla poprvé upečená v Neapoli v roce 1860.
8
Těstoviny jako potravina se v Itálii využívají již od 4. století př.nl
9
Itálie je čtvrtou nejnavštěvovanější zemí na světě.
10
Ročně vypijí Italové 14 bilionů šálků espresso. Každý Ital spotřebuje za rok 3,7 kilogramu kávy.
Byly informace na této stránce užitečné?