Skip to main content

Levné letenky Irsko

Irsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Irska

Zajímavosti o Irsku

Věděli jste, že na druhé straně duhy je zakopaný poklad plný zlata? Tedy alespoň v Irsku, kde ho střeží Leprechaun, malí trpaslík v zeleném. Leprechauni většinou vyrábějí boty, a když mají volno, vymýšlejí kdejaké zlomyslnosti. Chcete-li poklad získat, musíte mít hodně důvtipu..

Irům to dvakrát vysvětlovat nemusíte, sami nejlépe vědí, jak na to. Národ obdobně velký, jako češi je proslulý po celém světě svými vtípky a dobrou náladou. A to i přesto, že na tomto věčně zeleném ostrově často prší. Tento ostrov je však i nepopiratelně místem, které se vyplatí vidět na vlastní oči, a to nejen kvůli jeho obyvatelům - irský tanec, pivo Guinness, U2 a mnoho dalšího.

Levné letenky do Irska můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Dublinu zajišťuje letecká společnost Ryanair i Aer Lingus. Trvá přibližně 3 hodiny.

Více Zobrazit méně

TOP města v Irsku

Dublin

Na březích zátoky Dublinského zálivu nedaleko pohoří Wicklow Mountain se rozkládá hlavní město zeleného ostrova - Dublin. Malá metropole s velkou reputací. Dublin a věčně vtipkujúci Irové jsou proslulí po celém světě uvolněnou atmosférou a velkým kusem historie, umění či kultury.

Řečeno jazykem samotných Irů, vždy zde panuje "craic" (zábava). Možná je to skvělou živou hudbou hrající z bonvivánského čtvrti Temple Bar, možná pivem Guinness, který zde teče proudem... Důvodů je opravdu mnoho. Není divu, že ho Lonely Planet zařadil do seznamu 10 nejlepších měst světa, které je třeba navštívit. V hlavním městě smaragdového ostrova to prostě žije.

Dublin je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Dublinu koupíte už přímo z Prahy. Létá odtud přímo letecká společnost Ryanair. Let trvá 2 hodiny a 55 minut. Z Vídně můžete letět do Dublinu přímo se společností Air Lingus nebo s obvyklým jedním přestupem s leteckými společnostmi Austrian Airlines či SWISS International Airlines. Z našich končin se do Dublinu nejčastěji létá na letiště Dublin.

Užitečné info o Irsku

Cestovní doklady do Irska

Na vstup do země vám stačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Irsku

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 16 ° C, během kterého může teplotní maximum dosáhnout 19 ° C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 5 ° C. Kdy je tedy dovolená v Irsku ta správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu je zejména květen-červen a září. Teplotní maxima zde dosahují 15-17 ° C. Během těchto měsíců méně prší. Deštník si však s sebou rozhodně vezměte.

Ceny v Irsku

Národní měnou v Irsku je Euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte.

Řízení ve větších městech je v porovnání s ostatními evropskými metropolemi méně náročné. Vyhněte se však ranním a večerním dopravním špičkám. Pokud se rozhodnete prozkoumat Irsko na vlastní pěst autem, určitě neuděláte chybu. Auto si můžete rezervovat přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Irsku

V Irsku je o jednu hodinu méně, než v České republice.

Tipy, co vidět v Dublinu

10 zajímavostí o Irsku

1
Ve světě je více Irů žijících v cizině než v samotném Irsku
2
I když je pivo Guiness původem z Irska, nejvíce ho vypijí v africké Nigérii
3
Mnoho irských jmen začíná předložkou "Mac", což znamená "Syn" nebo "O" což značí "Potomek"
4
Původním jazykem (galština) mluví dnes méně než 10% lidí. Gálština je v Irsku povinným jazykem ve školách a jsou v ní napsány i třeba zastávky MHD.
5
Nejstarší bar v Evropě (i na světě) se nachází v Irsku, jmenuje se Sean 's Bar
6
První lidé zavítali do Irska už v roce 12 800 před naším letopočtem
7
V Dublinu se nachází jedna hospoda na sto obyvatel
8
Irsko je jednou z mála zemí, kde nežijí žádní hady
9
Abyste získali Irské občanství stačí, že jeden z vašich prarodičů byl původem Ir
10
Za darování krve dostanete v Irsku půl litru piva
Byly informace na této stránce užitečné?