Skip to main content

Levné letenky Dublin

Irsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Dublinu

Zajímavosti o Dublinu

Na březích zátoky Dublinského zálivu nedaleko pohoří Wicklow Mountain se rozkládá hlavní město zeleného ostrova - Dublin. Malá metropole s velkou reputací. Dublin a věčně vtipkujúci Irové jsou proslulí po celém světě uvolněnou atmosférou a velkým kusem historie, umění či kultury.

Řečeno jazykem samotných Irů, vždy zde panuje "craic" (zábava). Možná je to skvělou živou hudbou hrající z bonvivánského čtvrti Temple Bar, možná pivem Guinness, který zde teče proudem... Důvodů je opravdu mnoho. Není divu, že ho Lonely Planet zařadil do seznamu 10 nejlepších měst světa, které je třeba navštívit. V hlavním městě smaragdového ostrova to prostě žije.

Dublin je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Dublinu koupíte už přímo z Prahy. Létá odtud přímo letecká společnost Ryanair. Let trvá 2 hodiny a 55 minut. Z Vídně můžete letět do Dublinu přímo se společností Air Lingus nebo s obvyklým jedním přestupem s leteckými společnostmi Austrian Airlines či SWISS International Airlines. Z našich končin se do Dublinu nejčastěji létá na letiště Dublin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Dublinu

Cestovní doklady do Irska

Na vstup do země vám stačí platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Dublinu

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 16° C, během kterého může teplotní maximum dosáhnout 19° C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 5° C. Kdy je tedy dovolená v Dublinu ta správná volba? Během léta jsou ulice města přeplněné turisty, což se odráží i na cenách. Ideálním obdobím pro návštěvu tak bude zejména květen-červen a září.

Teplotní maxima zde tehdy dosahují 15-17° C. Během těchto měsíců prší méně než obvykle. Deštník si však s sebou rozhodně vezměte.

DUBLIN Počasí

Ceny v Dublinu

Národní měnou je Euro, které směníte kdekoli. Hledáte hotel v Dublinu? Čím blíže atraktivních památek v centru, jakými je například Trinity College, tím je ubytování dražší. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Centrum města se dá projet i na pěšky. Pokud však chcete navštívit vzdálenější atrakce, městská doprava se vám sejde.

Veřejná doprava je tvořena sítí autobusů, lehkých vlaků LUAS, které jezdí po dvou hlavních linkách, a vlaků DART, jejichž trasa kopíruje pobřeží Dublinské zálivu a jsou ideální zejména na cestu z předměstí Dublinu. Taxíky ve městě patří mezi ty dražší v Evropě. Řízení v Dublinu je ve srovnání s jinými evropskými metropolemi méně náročné. Vyhněte se však časem ranních a večerních dopravních špiček.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Irsko na vlastní pěst autem, tak doporučujeme půjčit auto už na letišti. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Dublinu

V Dublinu je o jednu hodinu méně než v ČR.

Tipy, co vidět v Dublinu

10 zajímavostí o Dublinu

1
Dublin byl založen Vikingy v 9. století.
2
Dublin má nejmladší obyvatelstvo v Evropě. Přibližně 50% obyvatel má méně než 25 let.
3
Irsko zažilo za posledních 20 let divoké ekonomické změny. V průběhu let 1995-2008 krajina expandovala a vysloužila si přezdívku keltský tygr. Následně dolehla na Irsko světová finanční krize a ekonomie se ocitla v hluboké recesi, ze které se následně pomalu otřásla.
4
Svatý Valentýn, patron všechny zamilované, je pohřben v Dublinu, v kostele Whitefriar Street Church.
5
Dublin má přibližně 1,2 milionu obyvatel, což z něj činí největší město ostrova.
6
Slavná dublinská univerzita Trinity College se pyšní mnoha prominentními absolventy, jako je Oscar Wilde (Obraz Doriana Graye), Jonathan Swift (Gulliverovy cesty) a Bram Stoker (Drákula).
7
V Dublinu se vyprodukuje každý den přes 10 milionů Pinto (sklenic) piva Guinness.
8
Z Dublinu pochází mnoho slavných hudebníků, jako například the Dubliners, Sinead O'Connor a U2.
9
Dublin nebo "Dubh Linn" znamená doslovně "černá kaluž" (jezero).
10
V Dublinu najdete park Phoenix, který je jedním z největším městských parků Evropy. Rozkládá se až na 707 hektarech.
Byly informace na této stránce užitečné?