Skip to main content

Levné letenky Hongkong

Hong Kong - základní COVID-19 informace

Hong Kong se aktuálně na cestovatelské mapě nachází mezi zeměmi s nízkým rizikem nákazy COVID-19 (zelená barva). Podmínky návratu do Česka: Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení. Doporučujeme si nastudovat i podmínky vstupu do Hong Kongu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku Které země Můžeme navštívit a aktualní podmínky.

LETENKY BEZ PROBLÉMŮ

Pozitivní COVID test? Se zakoupeným pojištěním vám proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky proplatíme při pozitivním COVID testu stornopoplatky.

Akční letenky do Hong Kongu

Zajímavosti o Hong Kongu

Hongkong je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů na světě. Je perfektní vstupní branou do Číny, Japonska i do jihovýchodní Asie a roky se přes něj létá do Austrálie nebo na Nový Zéland. Při přestupu si určitě vyčleňte několik dní na tento zajímavý městský stát, který kromě mrakodrapů, obchodů a nákupů nabízí i skvělou kuchyni, tropické podnebí, pláže a turistické trasy! Hongkong se rozprostírá na poloostrově Kowloon as přibližně 260 ostrovů.

Mezinárodní letiště se nachází na největším hongkongském ostrově Lantau. Během přistávání se nezapomeňte dívat z okna - pohled na ostrůvky a zelené kopce je prostě nádherný. Z letiště se do centra Hongkongu dostanete jednoduše rychlovlakem Airport Express nebo levnějším autobusem, který vás odveze do centra nebo na nejbližší zastávku metra Tung Chung. Po příletu vás možná překvapí vlhké tropické podnebí, které ve městě panuje celý rok. Levné letenky do Hongkongu lze rezervovat i z našich končin. Velmi výhodně se tam lze dostat například i díky lince společnosti Air China.

Více Zobrazit méně

TOP města v Hong Kongu

Hongkong

Hongkong Vás přivítá neuvěřitelnou siluetou mrakodrapů, okouzlí ultimátní kuchyní, šokuje chaotickou dopravou a překvapí krásně udržovanými parky. I za relativně krátký čas zde stihnete zažít neskutečně hodně! Vykoupat se v moři, vyběhnout na některý z okolních kopců, nakoupit nejnovější módní výstřelky nebo zažít typickou noční párty.

To vše jste schopni stihnout za jeden den. Navíc každý večer v osm začíná show symfonie světel - svítící a blikající mrakodrapy Vám představí energii, ducha a rozmanitost tohoto města. V bedekru se dočtete, že nejkrásnější výhled je z Viktoria Peak.

Bývalá britská kolonie se vrátila do područí Číny jako zvláštní administrativní oblast v roce 1997. Hongkong je znám především jako významné ekonomické a obchodní centrum. Vysoké mrakodrapy a rušný život se zde mísí se zachovanou tradicí.

Na jihu Číny se z vod Jihočínského moře vynořuje ostrov, na kterém se rozkládá Hongkong - 7 milionová metropole spadající pod stejnojmennou administrativní oblast. V tomto moderním velkoměstě se snoubí zdánlivě nemožné - moderní architektura s historickými a kulturními památkami, panelová zástavba s nedotčenou přírodou i bohatství s chudobou. Na velmi malém území nabízí Hongkong mnoho zajímavostí.

Levné letenky do Hongkongu si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně provozuje letecká společnost Austrian Airlines, trvá přibližně jedenáct hodin. Velmi komfortně s jedním přestupem lze letět s aerolinkami Lufthansa, SWISS, Emirates či Finnair.

Užitečné info o Hongkongu

Víza do Hongkongu

Držitelé cestovního pasu ČR s biometrickými údaji nepotřebují vízum pro vstup a pobyt v Hongkongu do 90 dnů za účelem turistiky či jiným neziskovým účelem. Hongkongské úřady požadují, aby platnost pasu byla minimálně 6 měsíců od vstupu do Hongkongu.

Počasí v Hongkongu

V zemi vládne vlhké subtropické podnebí, v zimním období přicházejí monzuny a přinášejí studený a suchý vzduch. V letních měsících je tropické vlhké počasí s občasnými přeháňkami a bouřkami. Nejvhodnější dobou na návštěvu je říjen, listopad a prosinec, kdy svítí slunce. V létě nastává teplé a vlhké podnebí.

HONG KONG Počasí

Ceny v Hongkongu

Oficiální měnou v Hongkongu je hongkongský dolar. Hledáte hotel v Číně? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit automobil, doporučujeme tedy přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Číny

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas v Hongkongu

V Hongkongu je o 8 hodin víc než v České republice.

Tipy, co vidět v Hongkongu

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.
Byly informace na této stránce užitečné?