Skip to main content

Levné letenky Guadeloupe

Gaudeloupe - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Guadeloupe

Zajímavosti o Guadeloupe

V tyrkysových vodách Karibiku jsou kromě populární Kuby nebo Portorika další ostrovy, kde se dovolená stane nezapomenutelným zážitkem v ráji. Karibské ostrovy - to jsou pláže s jemným pískem a hory zarostlé hustým pralesem, kde občas vykukuje i činná sopka. Přesně takový je i ostrov Guadeloupe.

První zážitek z dovolené na Guadeloupe začíná již v letadle. Při přistávání totiž zahlédnete tento karibský ostrov z ptačí perspektivy a naplno oceníte hory prorostlé bujnou vegetací a tyrkysovou vodu podél bílých pláží.

Z výšky vypadá Guadeloupe jako zelený motýl. Jeho západní křídlo, které je i větší, zdobí aktivní sopka La Soufriére, jejíž okolí je chráněno jako národní park. Druhé křídlo není tak hornaté a místo vrcholků ho zdobí spíše plantáže banánů a ananasů. Přestože si většina lidí myslí, že ananas má domov na Havaji, tak právě Guadeloupe je místem, kde ho poprvé ochutnal Kryštof Kolumbus.

Lékařské služby jsou po celém ostrově na úrovni Francie a úředním jazykem je samozřejmě francouzština. V turistických oblastech je běžná ale i němčina a angličtina.

Guadeloupe je zámořským regionem Francie, což s sebou přináší několik výhod. S Francií ho například spojují přímé lety a pro vstup na něj platí benevolentnější podmínky, stejně to je při vstupu do zemí Evropské unie. Není třeba vyřizovat žádná víza ani povinná očkování. Výhodou je i měna, kterou se na ostrově platí - je jí totiž euro.

Za francouzským šarmem pod palmami míří do letoviska Gosier každoročně turisté z Ameriky i Evropy. Často sem zavítají také gurmáni, které láká vůně vynikající kreolské kuchyně nebo místní rum. Z vesničky, kde se život obyvatel točil kolem pěstování kakaa, kávy nebo bavlny se stalo největší letovisko na Guadeloupe a obyvatelé se nyní plně soustředí na spokojenost turistů.

Ti zde mohou střídat odpočinek pod rozpáleným sluncem s relaxem ve stínu palem nebo různé druhy vodních i pozemních sportů.

Guadeloupe nabízí zázemí i pro aktivní dovolenou. V hotelech střední a vyšší kategorie je samozřejmostí vybavení pro bezmotorové i motorové vodní sporty. Zaplněné jsou také tenisové kurty nebo osmnáctijamková golfová hřiště. Populární atrakcí je jako všude v Karibiku potápění a šnorchlování v průzračných vodách, které je zajímavým zpestřením pobytu. Výlet po ostrovních krásách a panoramat lze uspořádat i ve vypůjčeném autě - připravte si ale mezinárodní řidičský průkaz a embosovanou platební kartu.

Guadeloupe je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To dobře ví i cestující z České republiky, pro něž je stále více oblíbenou destinací. Levné letenky na Guadeloupe se objevují zejména z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM a Austrian Airlines s jedním přestupem v Paříži. Průměrná délka letu na Guadeloupe je 15 hodin. Mezinárodní letiště se nachází ve městě Pointe-à-Pitre (PTP).

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Guadeloupe

Víza na ostrov Guadeloupe

Na Guadeloupe potřebujete pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Cestovní doklad musí být platný minimálně 6 měsíců.

Počasí na Guadeloupe

Podnebí Guadeloupe je mírné tropické a střídají se zde dvě období: dešťů a sucha. Průměrná teplota se celoročně pohybuje kolem 25-30 °C, moře má teplotu mezi 25 °C a 28 °C a vlhkost vzduchu je někde mezi 77 % a 85 %. V podstatě se zde střídají dvě sezóny: od února do června je období sucha. Období dešťů - od července do ledna. Prudké deště a možnost tvorby cyklonů v této oblasti je od září do října.

GUADELOUPE Počasí

Ceny na Guadeloupe

Guadeloupe je součástí zámořského departementu Francie, proto sem můžete vycestovat i na občanský průkaz! Pro jistotu si ale vezměte i cestovní pas, budete přece chtít absolvovat i nějaké výlety mimo ostrova. Peníze zaměňovat musíte, protože se zde platí eury. Domluvíte se zejména francouzsky, ale v hotelech a resortech i anglicky.

Hledáte hotel v Karibiku? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak udělat u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou na Guadeloupe

Zdravotní péče na Guadeloupe je na vysoké úrovni. Čím větší město, tím lepší vybavení zařízení nabízejí. Velmi dobrou úroveň dosahují státní i soukromá zařízení. Lékaři jsou kvalifikovaní. Žádná speciální očkování se od turistů nevyžaduje.

Aktuální čas na Guadeloupe

Na Guadeloupe je o 5 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět na Guadeloupe

10 faktů o Guadeloupe

1
Guadeloupe je souostroví tvořící devět ostrovů.
2
Zajímavostí je, že ostrov nepatřil vždy jen Francouzům, v 18. století chvíli spadal i pod Švédsko.
3
Stejně jako Martinik, i Guadeloupe je poměrně hornatý ostrov. Nejvyšší bod má 1 484 m. n. m. a nazývají ho Soufriere.
4
95 % obyvatelstva vyznává katolické vyznání.
5
Země nejvíce obchoduje kromě Francie s Německem, USA, Japonskem a Nizozemsku Antilami.
6
Domorodci přezdívali tento ostrov Karukera. Znamená to ostrov překrásných vod.
7
Nejvyšší vodopád v Karibiku se nachází na ostrově Guadeloupe.
8
Kreolská komunita tvoří až 90 % obyvatelstva, jde převážně o lidi s tmavou barvou pleti.
9
Export se zaměřuje na banány, rum a cukr.
10
I přesto, že francouzština je oficiální jazyk, většina lidí mluví kreolsky.
Byly informace na této stránce užitečné?