Skip to main content

Levné letenky Fort-de-France

Akční letenky

Fort-de-France

"Nikdy jsem nic krásnějšího neviděl." - řekl Kryštof Kolumbus, když se zde v roce 1502 vylodil. Nám Martinik připadá jako ostrov, který byl stvořen pro dokonalou dovolenou. Po vulkanické aktivitě zde zůstaly sopečné hory, které lemují celé pobřeží, a pod kterými se ukrývají krásné a fotogenické pláže Malých Antil, díky kolonizátorům cítit všude Francie a ve vzduchu všude visí "La vie est belle!"

Ostrov květin, jak ho domácí nazývají, uspokojí i ty nejnáročnější rekreanty. Je jako kapka francouzského šarmu uprostřed Karibského moře. Pobřeží Vám zčásti může připomínat spíše Francouzskou riviéru, ale nenechte se splést. Martinik je koktejlem živelnosti, francouzské elegance a je plný tropických chutí a vůní. A když se podíváte na řádky níže, pochopíte, že je absolutně jedinečný.

Martinik je součástí tzv. Francouzských Antil. Svým zřízením a kulturou mají blíže k Evropě než ke Karibiku, ale takové pláže byste v Evropě hledali marně. A má to všechno ještě jednu velkou výhodu.

Kromě skvělých pláží je Martinik známý pro svou špičkovou gastronomií. Možná na tom mají podíl právě Francouzi, ale vězte, že když ochutnáte místní ryby, Antilské curry colombo, mořské plody, bude Vám ke štěstí chybět už jen doušek sladkého a vyzrálého rumu. Vuali! Jste v Karibiku a na ostrově, který se proslavil nejlepším rumem široko daleko, tak si ho dopřejte. Téměř vůbec ho nevyvážejí, a pokud už přece do světa putuje, tak jen v limitovaných edicích.

Martinik je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To dobře vědí i cestující z České republiky, pro něž je stále více oblíbenou destinací. Levné letenky na Martinik se objevují zejména z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM a Austrian Airlines s jedním přestupem v Paříži. Průměrná délka letu na Martinik je 15 hodin. Mezinárodní letiště (Martinique Aimé Césaire International Airport) se nachází ve městě Fort-de-France (FDF)

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Martiniku

Tipy, co vidět na Martiniku

10 zajímavostí o Martiniku

1
Francouzština je oficiální jazyk Martiniku, avšak velmi používaný je i kreolský jazyk Antil.
2
Ostrov se dostal dvakrát pod správu Anglie, a to ještě za dob Napoleona.
3
Martinik má svůj vlastní deštný prales
4
Nejpočetnější část etnických skupin Martiniku tvoří Afričané, resp. jejich potomci, až 84 %.
5
Největšími exportními artikly jsou banány, rum, ananas a petrolejové produkty
6
Předtím než Kryštof Kolumbus pojmenoval Martinik tak jak ho známe dnes, ostrov nesl označení Jouanacaëra-Matinino – což v překladu znamená ostrov mýtů.
7
Martinik je poměrně hornatý ostrov, nejvyšší bod má 1397 m. n. m a jmenuje se Mont Pelé
8
Nejoblíbenější jídlo se jmenuje Columbus, je to kari kuře s kořením ze Srí Lanky
9
Až 80% obyvatelstva je katolického vyznání
10
Martinik žije zejména z turismu, který tvoří více než tři čtvrtiny příjmů

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)