Skip to main content

Levné letenky Cancún

Mexiko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Cancúnu

Zajímavosti o Cancúnu

Cancún je nejluxusnější letovisko Mexika. Je o relaxaci, válení se na pláži, opalování se a tequille. Pokud toužíte po krásném počasí a dokonalém odpočinku na neskutečných plážích, asi nenajdete lepší místo. Pláž je život. Tímto mottem se řídí místní, kteří se na pláži probouzejí, živí je, a kteří zde tráví i volné chvíle po práci. A opravdu, pláž je přesně ta věc, pro kterou se sem cestuje.

Zatímco pláže jsou zde čistě okupované lidmi, místní korálové útesy již mají zcela jiné panovníky. Cancún je rozhodně místem, kam se vyplatí vzít si šnorchl, nebo si zaplatit potápěčský kurz. Kromě širokého spektra pestrobarevných ryb Vás s otevřenou náručí přivítají i ohrožené druhy mořských želv, rejnoka a majestátní žraloci citrónoví.

Cancún je pro všechny, kteří nevědí, co chtějí. Pizza, těstoviny, španělská paella, americké hamburgery, čerstvé ryby, indické kari, luxusní sushi. Vše, na co si Vaše mysl pomyslí, zde také najde, a to v obdivuhodné kvalitě. Ať už se rozhodnete pro večeři v pětihvězdičkovém hotelu nebo drobnou svačinu v pouličním mexickém stánku, budete mít pocit, že to pro Vás uvařil michelinský šéfkuchař. Navíc v některém z těch hotelů to bude dokonce pravda, protože Mexičané k sobě na Yucatan dokázali nalákat nejlepší kuchaře z celého světa.

Zatímco nás v zimě trápí třeskutá zima a třeseme se v mínusových teplotách, Cancún se obzvlášť v době od prosince do ledna může pyšnit třicetistupňovými vedry. Jsou si toho vědomi i všichni Američané, a proto sem na jaře pravidelně jezdí ohřívat své ztuhlé kosti. A ano, samozřejmě i oslavit jarní prázdniny, které všichni známe pod pojmem Spring Break.

Žádný seznam přesvědčující o nutnosti návštěvy Cancúnu by nemohl být kompletní bez zmínění prvotřídních ubytovacích zařízení a resortů. Právě zde můžete vybírat ze stovek různých hotelů, které Vás budou lákat svými službami, designem, butiky a soukromými plážemi.

Díky rychlému rozmachu se jedná o turisticky nejrozvinutější lokalitu v celém Mexiku, a co víc, dokonce i o tu zcela nejbezpečnější v celé zemi. Kluby se předhánějí v tom, aby Vás omámily svými lahodnými drinky a super hudbou. Tak co, kolik zvládnete slavné tequilly za jeden večer? Nebo máte raději chuť na kvalitní karibský rum?

Samozřejmě je nutné zmínit i bohatou historii, kterou poloostrov Yucatan návštěvníkům nabízí. Jen málo destinací na světě umožňuje získat bronzovou pokožku tak blízko starověkým ruinám a dva tisíce let starým chrámem.

Nejbližší je Cancúnu rozlehlý komplex nazýván Chichen Itza, se svými terasovitými monolity a malými ruinami v městečku Tulum. Za proslulou mayskou kulturou Vás zavezou snad všechny turistické agentury ve městě, takže se nemusíte bát, že byste si tento jednodenní výlet museli rezervovat dlouho dopředu.

Hledáte levnou letenku do Cancúnu? Rezervovat letenky si můžete z Prahy a Vídně. Přímý let do Mexika z našich končin neexistuje. Velmi komfortně však lze letět s jedním přestupem s aerolinkami Eurowings, Condor, Air France, SWISS, Air Canada, Austrian Airlines či British Airways. Letiště Cancún se nachází přibližně 14 kilometrů od města Cancún. Průměrná délka letu je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o o Cancúnu

Potřebuji víza do Mexika?

Do Mexika potřebujete mít platný cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po datu návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza pro rekreanty nejsou potřebná.

Počasí v Cancúnu

Hlavní sezóna v Cancúnu platí od května do srpna. Teplota se drží kolem 25 stupňů a pozvolna se zvyšuje hodnota vlhkosti vzduchu. Návštěva této oblasti na podzim, tedy v době od září do října může být trochu riskantní. Mimo jiné je zde mnohem silnější slunce a je třeba počítat i s možností pravidelných přeháněk, někdy dokonce i hurikánů.

CANCÚN Počasí

Jaké jsou ceny v Mexiku?

Pokud se chcete vyhnout davům a vysokým cenám, vycestujte do tohoto ráje v období od května do srpna.

Hledáte dobrý hotel nebo apartmán v Mexicu? na Pelikan.cz si můžete zkontrolovat aktuální nabídku dovolených ve velkém množství hotelů a rezortů.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Mexika povinná?

Při návštěvě Mexica se nevyžadují žádná speciální očkování.

Zdravotní péče je na velmi dobré úrovni. V Mexiku zdravotní péči poskytují jak státní, tak soukromá zařízení, která jsou však mnohem dražší. Doporučujeme uzavřít komerční cestovní pojištění.

Jaký je aktuální čas v Mexiku?

V Mexiko City je aktuálně o sedm hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Cancúnu

10 zajímavostí a faktů o Mexiku

1
Mexico má 68 oficiálních úředních jazyků. Většina obyvatel však ovládá jediný, a to španělštinu.
2
V roce 2009 Mexico legalizovalo držení malého množství narkotik.
3
Více než 600 000 Američanů žije v Mexicu. To z něj dělá místo, kde se koncentruje nejvíce Američanů mimo USA.
4
Mexico City má nejvíce policistů vzhledem k počtu obyvatel ve světě. Je tu jeden policista na každých 100 obyvatel.
5
Mexico City má největší flotilu taxíků na světě.
6
Největší pyramidy na světě se nenacházejí v Egyptě, ale v Mexicu.
7
Mexico má druhou nejvyšší produkci koňského masa na světě. Překonala jej pouze Čína.
8
Mexico mělo prezidenta, který se své funkce vzdal po hodině řízení země.
9
V některých částech Mexica stále najdete komunity vyznávající rituály, které jim mají přinést déšť a dobrou úrodu.
10
Pláže Cancun a Tulum patří mezi 10 nejlepších pláží světa podle žebříčku od TripAdvisor.
Byly informace na této stránce užitečné?