Skip to main content

Levné letenky s Wizz Air

1193
Kvalita
Cena
Dostupnost

Akční letenky

WizzAir patří mezi největší nízkonákladové letecké společnosti v Evropě. Vznikla v roce 2004 mezi městy Katowice a Londýn. Jedním z pasažérů prvního letu byl i zakladatel a předseda společnosti WizzAir József Váradi. V roce 2019 přepravil WizzAir rekordních téměř 40 milionů pasažérů.

Flotila WizzAir

Flotila WizzAiru sestávala v roce 2018 ze 100 letadel Airbus A320. Podobně jako Ryanair, i Wizzair využívá letadla jen jednoho typu, aby tak šetřila náklady na údržbu a techniky, kteří se tak nemusí školit na servisování více typů strojů. Letadla WizzAir jsou pomalována typickou růžovo-fialovo-bílou barevnou kombinací a jejich průměrný věk se pohybuje mezi 3-5 lety. Jedná se o jednu z nejmladších leteckých flotil operujících v Evropě. Jelikož mají novější typy letadel nižší náklady na údržbu a nižší spotřebu pohonných hmot, dokáže WizzAir na těchto letadlech ušetřit, což také přispívá k nižším cenám letenek. Každý stroj A320 má kapacitu 180 pasažérů.

 

FAQ - často kladené otázky

Potřebujete změnit jméno či příjmení cestujícího?

Když vyplňujete jméno a příjmení cestujícího během rezervace letenek, jste povinen je vyplnit v takovém tvaru, v jakém jsou uvedeny v cestovním dokladu, na který bude cestovat. To platí i pokud má cestující více jmen nebo příjmení. Pokud se spletete nebo mezitím došlo ke změně jména či příjmení cestujícího (např. sňatkem), některé letecké společnosti umožňují úpravu za poplatek. Změnit zcela jméno nebo příjmení cestujícího, případně obojí, na letenkách většina leteckých společností neumožňuje. Ty, které to povolují, vždy požadují za uskutečnění změny extra poplatek. Pokud si nejste jisti, zda je změna jména či příjmení na letech obsažených ve Vašich letenkách možná, rádi to bezplatně prověříme za Vás, stačí kontaktovat naše zákaznické centrum. Pokud se po prověření rozhodnete uskutečnit změnu, můžete tak za poplatek učinit prostřednictvím nás.

Potřebujete změnit palubní třídu letu?

Změna třídy Vámi vybraného letu na Vašich letenkách na vyšší je možná téměř vždy. Takový "upgrade" do business třídy nebo prémiové ekonomické třídy závisí na počtu volných míst v konkrétní třídě, jeho cena zase od podmínek letecké společnosti. Realizaci tohoto požadavku může za poplatek zajistit i naše zákaznické centrum.

Letecká společnost změnila čas / datum, nebo zrušila let

Pokud letecká společnost změní čas odletu, nebo datum odletu některého z letů obsažených v Multicity letenkách nebo některý let kompletně zruší, naše zákaznické centrum Vás bude obratem informovat o dalších alternativách a konkrétních možnostech pokračování Vaší cesty. Pelikán udělá vše pro to, aby co nejvíce snížil nepohodlí cestujících spojený s nepředvídaným narušením cestovních plánů a pomůže takové situace vyřešit. V tomto případě však není povinen cestujícího odškodnit, nebo mu škodu nahradit.

Zrušený / zpožděný let kvůli nepříznivému počasí?

Pokud je váš let přesunut, zrušen nebo zpožděn z důvodu nevyhovujícího počasí, nebo jiné náhlé události a Vy už jste na letišti, případně jste nebyli vpuštěni na palubu letadla, je potřeba kontaktovat přímo leteckou společnost, která konkrétní let operuje. Má totiž aktuální informace o případném nejbližším možném čase resp. termínu odletu a může Vás na něj co nejrychleji přesunout. Pokud je vám nabídnuta alternativa od letecké společnosti a ta Vám narušuje další lety na Multicity letenky, kontaktujte naše zákaznické centrum. Pelikán udělá vše pro to, aby co nejvíce snížil nepohodlí cestujících.

Byly informace na této stránce užitečné?