Skip to main content

Levné letenky Palau

Palau - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Palau

Zajímavosti o Palau

Nedaleko Filipín najdete malé a nádherné souostroví Palau. Oficiálně jde o Republiku Palau, která se nachází v Tichém oceánu. Od doby, kdy se souostroví poprvé dotkla lidská noha, se zde vystřídalo několik politických vlivů - od španělského, přes japonský, po ten americký, který trvá prakticky až dodnes, a odráží se v politickém systému země.

Nezávislost pro místní přišla až v roce 1994. Republika Palau je tedy jeden z nejmladších států světa, odráží se to i v počtu obyvatel. Jen necelých 21 tisíc!

Palau nabízí turistům panenské písčité pláže, krásné vodopády a v neposlední řadě jedinečná panoramata . Vždyť se ještě stále úspěšně vyhýbá masovému turismu.

Levné letenky na Palau najdete jen velmi těžko, ale není to nemožné. Stačí sledovat akční letenky společností, jako China Airlines nebo Korean Air. Přímý let na Palau z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

TOP města na Palau

Koror

Koror je ostrovem souostroví Palau. Na ostrově se však nachází i město s stejným názvem. Do roku 2006 bylo hlavním městem země, pak ho však vystřídalo město Melekok. Je vzdálené od Kororu přibližně 20 kilometrů.

Koror je hlavním centrem obchodu a kulturního života celé Palauské republiky. Nachází se zde také hlavní mezinárodní letiště jménem Airai. Turisté cestující na Koror jsou odměněni krásnou přírodou, azurovými plážemi a nádherným korálem.

Levné letenky do destinace Koror lze rezervovat z Prahy či Vídně. Doporučujeme sledovat na Pelikánu akciové letenky společností China Airlines a Korean Air. Přímý let do Kororu z našich končin nepřichází v úvahu.

Užitečné info o Palau

Cestovní doklady a víza do Palau

Čeští občané potřebují při cestě na souostroví Palau platný cestovní pas (minimálně 6 měsíců po návratu ze země). Víza nejsou potřebná.

Počasí na Palau

Na souostroví Palau panuje velmi tropické podnebí s velkou vlhkostí vzduchu. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 26º C. Ty ostrovy, které se nacházejí blíže k rovníku mají také vyšší teplotu - denní teploty vystupují až na 35º C.

Kdy cestovat na Palau? Období dešťů začíná v červnu a končí až v prosinci. Návštěvu proto doporučujeme raději v ostatních měsících.

Na ostrovech, které jsou blíže k rovníku však prší celoročně (nejvíce v prosinci a v lednu).

Ceny na Palau

Oficiálním platidlem na Palau je americký dolar. Směnáren je v zemi málo, proto se doporučuje příchod už s hotovostí. Bankomaty najdete zejména v městě Koror, evropské platební karty fungují na Palau bez problémů.

Levné ubytování na Palau seženete zejména v apartmánech. Hotelový pokoj na noc se dá rezervovat od 1900 Kč pro 2 osoby.

Pivo stojí v přepočtu 25 Kč, stejně tak menší láhev vody. Za jídlo ve stánku zaplatíte nejméně 100 Kč . Hlavní jídlo v restauraci objednáte od 250 Kč.

Aktuální čas na Palau

Na souostroví Palau je o osm hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Palau

Při vstupu do země není povinné žádné očkování. Tak jak to už bývá v exotice zvykem, doporučujeme očkování proti žloutence A + B, eventuálně proti břišnímu tyfu. Výskyt exotických chorob je velmi nízký.

Tipy, co třeba vidět na Palau

10 zajímavostí o Palau

1
Souostroví Palau má dva oficiální jazyky: palauštinu a angličtinu
2
Nejvyšší hora Palau se jmenuje Ngerchelchauus a měří 242 metrů nad mořem
3
Největší příjmy země tvoří cestovní ruch a rybolov
4
Hlavní město souostroví Palau bylo do roku 2006 město Koror. Nahradilo ho město Ngerulmud
5
Souostroví Palau má vlastní záchrannou stanici pro žraloky
6
Palau tvoří více než 250 ostrovů
7
Na Palau lze nalézt jezero plné medúz, jmenuje se Eil Malk
8
Populace souostroví je velmi nízká, jen 21 tisíc obyvatel
9
Pobřeží ostrovů má na délku 1 519 km
10
Republika Palau je jeden z nejmladších států světa
Byly informace na této stránce užitečné?