Skip to main content

Levné letenky Gibraltar

Gibraltar - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Gibraltar

Zajímavosti o Gibraltar

Pokud toužíte po exotice, ale nechce se vám vytáhnout paty z Evropy, zamiřte na Gibraltar! Zajímavostí je, že jediná cesta, kterou se sem dostanete, vede přes přistávací dráhu gibraltarského letiště. Pokud hledáte právě takový zážitek, měli byste si pospíšit - práce na budování tunelu pod letištěm již začaly a adrenalinová procházka po přistávací dráze bude brzy minulostí.

Na Gibraltaru najdete jediné volně žijící opice v Evropě. Jejich počet se přitom velmi pečlivě sleduje - pokud by najednou všechny vymizely, znamenalo by to (prý) konec anglické nadvlády.

Levné letenky na Gibraltar lze rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let do Gibraltaru z našich končin neexistuje. S jedním přestupem sem můžete letět se společností British Airways a Easyjet.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Gibraltaru

Cestovní doklady na Gibraltar

Občané České republiky mohou na Gibraltar cestovat s občanským průkazem vydaným formou ID karty, nebo s cestovním pasem.

Počasí v Gibraltaru

Gibraltar má po celý rok velmi příjemné klima. Průměrné zimní teploty jsou mezi 11 ° C a 16 ° C. V červenci a v srpnu dosahují průměrných 27.5 ° C. Jinak se pohybují okolo 20 ° C. Ideální čas na návštěvu Gibraltaru je na jaře, případně na podzim - méně turistů, stále výborné počasí.

Ceny v Gibraltaru

Měnou je gibraltarská libra (GIP). Hodnotou se rovná britské libře, dokonce se s ní dá bez problémů na území Gibraltaru i platit (ačkoli naopak to neplatí).

Gibraltar se ve srovnání s Českou republikou považuje za relativně drahou krajinu. Za kávu dáte například 2 libry, za vodu téměř libru a pivo vás klidně vyjde na pět liber.

Aktuální čas v Gibraltaru

Na Gibraltaru je stejný čas jako v České republice.

Tipy, co vidět v Gibraltaru

10 zajímavostí o Gibraltaru

1
Gibraltar má rozlohu jen 6,5 km2
2
Při vstupu do země musíte projet přistávací dráhou místního letiště
3
Voda je v Gibraltaru velmi vzácná a mnoho lidí ji stále zachycuje pomocí střech a trubek, které jsou nastaveny tak, aby odvedly vodu do sběrných nádob
4
Gibraltar získala Velká Británie od Španělska v roce 1713 díky Utrechtské smlouvě, dnes je oficiálně zámořským územím Velké Británie
5
Jediné volně žijící opice, které v Evropě žijí, se nacházejí na Gibraltaru
6
Hustota obyvatelstva patří mezi nejvyšší na světě, až 4200 lidí na km2
7
Gibraltar je daňovým rájem, sídlí v něm i množství firem z České republiky
8
Jedinou pevninskou hranici se Španělskem má dlouhou 1,2 kilometru
9
Během 2. světové války všechny obyvatele na čas evakuovali a nahradili je vojáci
10
I přes svoji malou rozlohu zde existuje více než 50 kilometrů vykopaných tunelů
Byly informace na této stránce užitečné?