Skip to main content

Levné letenky Catania

Itálie - základní COVID-19 informace

Do Itálie aktuálně mohou Češi cestovat. Je však možné, že bude vyžadován negativní test na COVID-19, nebo jiné omezení. Podrobnější podmínky cestování do Itálie si můžete přečíst v našem pravidelně aktualizovaném článku: Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy.

Akční letenky do Catánie

Zajímavosti o Catánii

Sicílie je mnohem více než jen místo spojované se vznikem mafie. Goethe kdysi řekl, že Sicílie je klíčem ke všemu. A opravdu, v minulosti se zde vystřídalo obrovské množství kultur, které si na čas podmanilo tuto bránu k Africe a přechod mezi východem a západem. Řekové, Římané, Byzantinci, Arabové, Nomádi… Všichni dobyvatelé toužili vládnout této věčné křižovatce Středomoří.

Dnes Sicílie láká zejména cestovatele, které zde ohromuje její kulturní bohatství a dech beroucí přírodní rozmanitost v podobě impozantních sopek, rušného Palerma, antických ruin Syrakus či vulkanických Liparských ostrovů. K tomu přidejte jednu z nejlepších světových kuchyní, kde rajčata připomínají sopečnou lávu a sýr Ricotta sníh na vrcholu Etny. Sicílie je ostrov, který jednoduše musíte zažít!

Catania je podle počtu obyvatel druhým největším městem Sicílie. Ve městě žije více než tři sta tisíc lidí! Leží na východním pobřeží ostrova pod věčně kouřící Etně. Založení města se datuje do roku 730 před n. l., tehdy se přezdívalo Katane a jeho zakladatelé byli Řekové. Od roku 263 před n. l. zde byli Římané. O jeho rozkvět se v období středověku nejvíce zasloužili Aragonci a Bourboni.

Každá doba něco po sobě zanechala a tak dnes může Catanie nabídnout řadu velkolepých památek. Z doby po založení města je to především řecké divadlo. Na jeho základech bylo postaveno římské divadlo pro 7 000 diváků. Římané zde postavili i velký amfiteátr, který byl až pro 16 000 lidí. V jihozápadní části města se nachází památka o něco mladší, hrad Castello Ursino, postavený ve 13. století. Obdiv turistů patří také barokním památkám města, které byly postaveny až po velkém zemětřesení v roce 1693.

Symbol města, Fontana dell Elefante stojí uprostřed náměstí Duomo, které obklopují nádherné barokní paláce. Odtud také vycházejí dvě nejživější ulice města, Via Etnea a Via Vittorio Emanuele. Obchůdek vedle obchůdku, sem tam kavárna nebo restaurace a všude plno lidí.

Nenechte si ujít místní tržnice. Směs všelijakých vůní přebíjí pach rybiny. Sicilskou tržnici snad ani nelze popsat, ta se prostě musí zažít. Budete se protlačovat mezi stánky a připadat si jako v jiném světě.

Sicílie je mimořádně oblíbená i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Sicílii nejčastěji koupíte z Vídně, kdy do Catanie se dopravíte díky letecké společnosti Wizz Air. Průměrná délka letu jsou přibližně dvě hodiny a patnáct minut bez přestupu. Do Catanie se dopravíte i s jedním přestupem díky aerolinkám Eurowings či Air Malta.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Catanii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Itálii

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Ceny v Itálii

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Itálii

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět na Sicílii

10 zajímavostí o Sicílii

1
Sicílie s rozlohou 25 711 km² je největším ostrovem Středomoří, který obývá přes 5 milionů obyvatel.
2
Sicílie má mimořádně netradiční zástavu, na žluto-červeném pozadí hypnotizuje pohledy hlava medúzy. Z hlavy vyčnívají tři klasy obilí a tři ohnuté nohy, které reprezentují tři cípy trojúhelníkového ostrova.
3
V roce 1943 se zde odehrála invaze spojenců, která vedla ke svržení Mussoliniho v Itálii. Akce byla známá pod krycím názvem Operace Husky.
4
V Palermu stojí největší operní dům Itálie - divadlo Massimo, které zde bylo postaveno v roce 1897.
5
Sicílie obklopují tři moře, kterými jsou: Tyrhénské moře, Středozemní moře a Jónské moře. Strategicky důležitá poloha ostrova tak po staletí lákala mnohé vyspělé civilizace Evropy a Severní Afriky.
6
Až 70 % obyvatel Sicílie hovoří sicilsky. Jelikož sicilština se od italštiny výrazně liší, mnozí experti tvrdí, že se nejedná o italský dialekt, ale o samostatný jazyk.
7
Sicílie má mimořádně netradiční zástavu, na žluto-červeném pozadí hypnotizuje pohledy hlava medúzy. Z hlavy vyčnívají tři klasy obilí a tři ohnuté nohy, které reprezentují tři cípy trojúhelníkového ostrova.
8
Forbes zařadil sicilské hlavní město Palermo do žebříčku top 5 míst světa, ve kterých můžete ochutnat to nejlepší pouliční jídlo.
9
Na Sicílii se narodil Archimedes - jeden z nejslavnějších matematiků světa.
10
Sicílie je vzdálena od pobřeží Itálie jen přibližně 3 km. Nedaleko je i Tunisko, které je vzdáleno od Sicílie kolem 150 km.
Byly informace na této stránce užitečné?