Skip to main content

Levné letenky Bridgetown

Barbados - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Barbados

Zajímavosti o Barbadosu

Bridgetown je vstupním bodem při cestách na Barbados. Je to také hlavní město ostrova s městskou částí Garrison, která je součástí kulturního dědictví UNESCO. Barbados však leží tak trochu mimo hlavní osu ostatních ostrovů Malých Antil. Jeho poloha je symbolická, protože byl zároveň jedním z posledních kolonizovaných ostrovů v této oblasti.

Z Bridgetownu se můžete vydat do pěti různých částí Barbadosu. Nejexkluzivnější je západní břeh ostrova s ​​úzkými, ale krásnými plážemi a klidným oceánem. Jižní část Barbadosu je centrem turismu. Najdete zde proto větší houfy turistů a v moři mnoho surfařů.. Třetí, východní část ostrova je velmi tichá, najdete zde jen několik resortů. Je to dobrý výběr, pokud se chcete odříznout od rušných částí Barbadosu. Ve střední části ostrova jsou nejkrásnější přírodní scenérie, plantáže a botanické zahrady - skvělá lokalita na denní výlet.

Levné letenky do Bridgetownu lze rezervovat i z letiště Praha či Vídeň. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společnosti Eurowings, American Airlines, Air Canada či KLM.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Barbadosu

Počasí na Barbadosu

Barbados je celoroční exotická destinace. Pokud se sem vydáte během prvních čtyř měsíců v roce, počasí vás určitě nezklame. Měsíce leden až duben jsou prakticky bez srážek, období hurikánů je od června do listopadu.

Cestovní doklady a víza na Barbados

Při vstupu do země se musíte prokázat platným cestovním pasem. Ten musí mít platnost minimálně 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země.

Na Barbados budete potřebovat víza pouze v tom případě, že se zdržíte déle než 3 měsíce.

Ceny na Barbadosu

Ceny během hlavní sezóny (začátek roku) mohou být o něco vyšší než ceny v méně oblíbených měsících.

Na Barbadosu je oficiální měnou barbadoský dolar, ve větších podnicích a mezinárodních hotelích akceptují i ​​americké dolary. Rovněž můžete platit evropskou platební kartou.

Přestože Barbados patří k nejbezpečnějším karibským destinacím, v hlavním městě se stávají menší krádeže, proto pokud nemusíte, nenoste na sobě příliš vyzývavé oblečení, doplňky a velkou hotovost.

Ceny ubytování na Barbadosu si můžete zkontrolovat i přímo přes Pelikán. Chcete si půjčit auto na Barbadosu? Pokud ano, můžete tak učinit rovněž přes Pelikána.

Aktuální čas na Barbadosu

Na Barbadosu je o pět hodin méně než v České republice

Zdraví a očkování před cestou na Barbados

Před vstupem do země nemusíte absolvovat žádné speciální očkování. Stačí, když si "pohlídáte" povinné očkování v České republice..

Tipy, co je třeba vidět na Barbadosu

10 zajímavostí o Barbadosu

1
V 19. století se na Barbadosu událo jedno z největších povstání otroků, nazvali ho Bussovo povstání po africkém otrokovi, který ho vedl
2
Barbados se stal nezávislým od Británie 30. listopadu 1966
3
Barbados ročně exportuje rum v hodnotě více než 57 milionů barbadoských dolarů
4
Název země "Barbados" je odvozen z výrazu "Bearded Fig Trees", což lze volně přeložit jako vousatý fíkovník
5
Národní motto země je: "Pýcha a průmysl"
6
Tiger Woods se oženil se švédskou přítelkyní Elin Nordegren na Barbadosu
7
Hlavní město Barbadosu, Bridgetown, je na seznamu světového dědictví UNESCO
8
Populární zpěvačka a skladatelka Rihanna se narodila 20. února 1988 na Barbadosu
9
Barbados má třetí nejstarší parlament na světě
10
Vzhledem ke své malé rozloze je Barbados 16. nejhustěji obydlenou zemí na světě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)