Skip to main content

Levné letenky Bahamy

Bahamy - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Bahamy

Zajímavosti o Bahamách

Bahamy jsou pro mnohé turisty ráj, kde se nacházejí stovky malých i větších ostrovů a ostrůvků. Proslulá čistota moře, trpělivost a přívětivost místních obyvatel a světoznámý místní rum - to vše platilo v minulosti a platí i dodnes. Je to zkrátka místo, kde zapomenete na jakékoliv všední starosti. Drtivá většina Bahamských ostrovů je pokryta palmovými háji a exotickými zahradami. Tato pohodová atmosféra ostrovů byla zřejmě jeden z důvodů, proč sem, konkrétně na západní ostrovy Bimini, situoval Ernst Hemingway část děje svého románu Ostrovy uprostřed proudu.

Díky poměrně mělkému moři jsou v okolí většiny ze 700 ostrovů přímo ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Bahamy se skládají z 29 větších a přes 1000 malých korálových ostrovů. Leží v západní části Atlantského oceánu, východně od Floridy v USA, na sever od Kuby a na západ od ostrovů Turks a Caicos.

Levné letenky na Bahamy lze rezervovat z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností jako Air Canada, British Airways, Air France / KLM a Austrian Airlines. Přímý let na Bahamy z našich končin neexistuje. Letět můžete s jedním přestupem, avšak mnohem obvyklejší jsou dva přestupy.

Více Zobrazit méně

TOP města na Bahamách

Nassau

Když se řekne Bahamy, všichni si představí nádhernou slunnou a písečnou pláž, prvotřídní hotely, studené drinky a špičkovou exotickou dovolenou. Realita není jiná, Bahamy jsou skutečně jeden z posledních rájů na Zemi. Nassau je hlavním městem Baham a bude vašim vstupním bodem do země v případě, že cestujete letadlem. Přijíždějí sem však i výletní lodě z Floridy a jiných vzdálenějších koutů planety. Jak to již při hlavních městech karibských států bývá zvykem, i Nassau leží u moře.

Pokud se podíváte na mapu, najděte si ostrov New Providence, nachází se právě tam. Jde o město s pohnutou historií - na počátku 18. století jej zcela paralyzovaly piráti. Neustále jich tady pobývala zhruba tisícovka, čímž početně převyšovaly místní obyvatelstvo. To trpělo úpadkem obchodu - žádná loď se zbožím se sem totiž nemohla dostat. Dnes najdete v Nassau špičkové a luxusní hotely a toto místo si v současnosti oblíbili zejména zamilované páry a novomanželé.

Levné letenky do Nassau lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční letenky společností jako Air Canada, British Airways, Air France / KLM či Austrian Airlines.

Užitečné info o Bahamách

Cestovní doklady a víza na Bahamy

Při cestě na Bahamy budete potřebovat platný cestovní pas. Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země. Na Bahamy lze cestovat bez víz na dobu nejvýše 3 měsíců během 6 měsíců, a to téměř u všech účelech cesty.

Počasí na Bahamách

Pro Bahamy je typické velmi tropické podnebí ovlivňované pasáty a teplým Golfským proudem. Jih Baham je celoročně velmi suchý a teplý s minimálními teplotními výkyvy. Průměrné denní teploty se pohybují od 20 až 25 stupňů v období od května do listopadu (období dešťů) a 25 až 32 stupňů od prosince do dubna (hlavní sezóna) Ostrovy leží v pásmu tropických bouří a hurikánů, jejichž nebezpečí přetrvává během období dešťů.

Ceny na Bahamách

Oficiálním platidlem na Bahamách je bahamský dolar. Zaměnit jej lze za americký dolar poměrem 1: 1. Na Bahamách můžete používat i evropské platební karty. Kartou zaplatíte zejména v lepších restauracích, bankomaty najdete pouze v Nassau.

Ceny na Bahamách jsou poměrně vysoké. Za dvoulůžkový pokoj v hotelu zaplatíte na noc zhruba 130 amerických dolarů. Láhev vody stojí v průměru 2 dolary, pivo 3 dolary a za celodenní výlet na moři zhruba 100 dolarů. Hledáte levné ubytování na Bahamách? Doporučujeme se podívat na ceny a možnosti prostřednictvím stránky Pelikan.cz. Na Bahamách jsou v nabídce luxusní značkové hotely, ale i skromné ubytování v apartmánech.

Chcete si půjčit auto na Bahamách? Udělejte to. V zemi je velmi levný benzín. Doporučujeme auto rezervovat předem přes stránku Pelikána a vyzvednout na letišti po příletu.

Aktuální čas na Bahamách

Na Bahamách je o šest hodin méně než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou na Bahamy

Před cestou na Bahamy není potřeba absolvovat žádné speciální očkování.

Tipy, co vidět a zažít na Bahamách

10 zajímavostí o Bahamách

1
Bahamy mají pláž s růžovým pískem, jmenuje se Pink Sands a najdete ji na ostrově Harbour Island
2
První lidé, kteří obývali Bahamy se nazývali Taínos
3
Bahamy objevil Kryštof Kolumbus
4
Nejdelší podvodní jeskynní systém na světě se nachází v Národním parku Lucayan na ostrově Grand Bahama
5
Plameňák je národním symbolem Baham
6
Baja mar je původem španělský výraz a znamená mělké moře
7
Na pobřeží Baham se nachází 200-metrová díra, nazývána také Deanová modrá díra
8
Nejvyšším vrcholem Baham je Mount Alverno, má výšku 63 metrů nad mořem
9
Země žije zejména z cestovního ruchu a z výhodných daňových zákonů - proto zde sídlí řada firem z celého světa
10
V roce 1977 na Bahamách poprvé sněžilo
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)