Skip to main content

Levné letenky Aruba

Aruba - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Arubu

Zajímavosti o Arubě

Patnáct kilometrů od severního pobřeží Venezuely najdete maličký ostrov o rozloze 179 kilometrů čtverečních. Ano přesně tam, v exotickém Karibiku, existuje nádherné místo, kde je celý rok příjemných 27-30 stupňů Celsia a počasí téměř úplně bez srážek. Ten zázračný ostrůvek se jmenuje Aruba a milují ho zejména potápěči, vyznavači golfu a všichni ti, kteří hledají dokonalé pláže. A je velmi pravděpodobně, že si ho zamilujete i vy a to hned na první pohled.

Ostrov byl objeven v roce 1499 Španěly. Aruba se v polovině 17. století stala, po španělské nadvládě, společně s blízkými ostrovy nizozemskou kolonií. Až roku 1986 se od "Nizozemských Antil" odtrhla a získala statut zámořského území s vnitřní autonomií. V 19. století proběhla na ostrově zlatá horečka. Holandskou královnu zde zastupuje guvernér.

Ostrov je 30 km dlouhý a 9 km široký a je plný nádherných dlouhých pláží s jemným pískem, blankytně modrým mořem, korálovými útesy a úchvatnou flórou a faunou, která je zde zastoupena vysokými kaktusy, kokosovými palmami a rostou zde posvátné stromy Divi Divi.

Na jižním a západním pobřeží se táhnou kilometrové bílé písečné pláže, které patří mezi nejkrásnější na světě. Dovolená na Arubě poskytuje vedle lenošení na plážích možnost neomezené zábavy. Je tu nespočet restaurací, kaváren, karibských barů, kasin a obchodů a obrovská nabídka sportovního vyžití jako windsurfing, potápění, šnorchlování, vodní lyžování nebo osmnáctijamkové golfové hřiště světové kvality.

Aruba nabízí famózní exotickou dovolenou v nádherném prostředí. To dobře vědí i cestující z ČR, kteří ji za poslední roky postupně objevují. Levné letenky na Arubu se objevují zejména z Vídně, ale i Prahy. Přímý let na Arubu z našich končin neexistuje. S jedním přestupem lze komfortně létat s KLM, Air France, American Airlines, Delta či United. Průměrná délka letu na Arubu je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o ostrově Aruba

Víza na ostrov Aruba

Občané EU mají na Arubu bezvízový vstup na dobu 30 až 60 dní. Na dovolenou na ostrově Aruba potřebujete platný cestovní pas. Jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí na ostrově Aruba

Na rozdíl od mnoha jiných karibských oblastí, ostrov Aruba má suché podnebí s vyprahlou krajinou plnou kaktusů a kamenných chodníčků. Teploty jsou celoročně stabilní a drží se kolem 27 - 30 ° C.

ARUBA Počasí

Ceny na ostrově Aruba

Oficiální měnou Aruby je arubský florine, který se dělí na 100 centů. Častěji se však setkáte s platbou v dolarech. Platí se především v hotovosti, kreditní karty vám vezmou pouze v zařízeních vyšší třídy. Ceny potravin i ubytování jsou vyšší než u nás. Mimo sezónu vás jedna noc v hotelu vyjde na zhruba 100 USD. Večeře v restauraci stojí přibližně 20 - 25 USD. V restauraci či baru zaplatíte za nealkoholický nápoj cca 3 USD a alkoholický cca 5 USD.

Očkování před cestou na ostrov Aruba

Pokud cestujete na Arubu, musíte mít klasické očkování, jako je např. Tetanus, dále se doporučuje očkování proti žloutence typu A a břišní tyfus.

Aktuální čas na Arubě

Na Arubě je o 5 hodin méně než v ČR.

Tipy, co vidět na ostrově Aruba

10 faktů o Arubě

1
Aruba má jednu z nejvíce diverzifikovaných populací. Žije zde více než 90 národnostních menšin.
2
Na ostrově je více než 300 prehistorických piktogramů.
3
Vrak lodi při Arubě je destinací číslo jedna pro potápěče v Karibiku.
4
Nejoblíbenější sport na Arubě? Baseball.
5
Aruba je nejslunečnější ostrov Karibiku
6
Chcete autentické domácí jídlo? Zřejmě bude indonéské. Kolonizace Indonésie výrazně ovlivnila i zvyklosti na tomto karibském ostrově.
7
Pokud je dobrá viditelnost, z ostrova vidíte až do Venezuely.
8
Aruba byla více než 80 let inovátirem ve výrobě filtrované vody z moře.
9
Aruba je rájem i pro gemblery. Pokud totiž v kasinu něco vyhrajete, nemusíte to danit.
10
20% ostrova pokrývá národní park.
Byly informace na této stránce užitečné?