Skip to main content

Levné letenky Peru

Akční letenky do Peru

Zajímavosti o Peru

Zažít Peru je jako zažít centrum kultury staré tisíce let. Peru je skutečným klenotem jihoamerického kontinentu.

Má totiž všechno! Čekají na vás barevné indiánské kultury, vysoké pohoří And s nejvyšší peruánskou horou Huascarán, Amazonský prales s divokými zvířaty a šamany, oceánské pláže a samozřejmě i slavné město Machu Picchu nebo pouštní obrazce Nazca Lines. Pokud k tomu připojíte skvělé jídlo, levné ceny a milé lidi, získáte jednu z nejatraktivnějších destinací v Jižní Americe. Peru je plné zážitků a cestu do této země je dobré kompletně naplánovat.

Levné letenky do Peru lze rezervovat i z našich končin, ale neobjevují se příliš často. Akční nabídky přicházejí zejména od leteckých společností Air France / KLM či Iberia.

Více Zobrazit méně

TOP města v Peru

Lima

Lima je hlavní město, kde žije třetina populace Peru. To je přibližně 8 milionů lidí. V historickém znění se jmenovalo Rimac podle řeky, která jím protéká. Jelikož se Španělům slůvko Rimac těžko vyslovovalo, změnili ho postupem času na jednodušší název Lima.

Město s celoročně téměř konstantním počasím mezi 20 a 25 ° C je zároveň druhým nejsušším hlavním městem na světě po Káhiře. V Limě padne za rok průměrně 7 mm srážek.

Doporučujeme navštívit Náměstí sv. Martina - patrona Limy, Plaza Mayor / Hlavní náměstí s městskou radnicí i prezidentským palácem na jeho kraji, národní muzeum Museo Rafael Larco Herrera, které sídlí v bývalé rezidenci rodiny Larco, kdysi nejbohatší rodiny, která vlastnila většinu pozemků na území, když ještě Lima nebyla Limou.

Určitě doporučujeme Free walking tour. Je to iniciativa cestovatelských nadšenců, která nabízí bezplatné prohlídky různých míst. Nedělají to samozřejmě zcela zdarma - na závěr sbírají dobrovolné příspěvky.

Levné letenky do Limy lze rezervovat i z našich končin. Akční nabídky přicházejí zejména od leteckých společností Air France, KLM či Iberia. Přímý let do Peru z okolních letišť není možný.

Užitečné info o Peru

Tipy, co vidět v Peru

10 zajímavostí o Peru

1
Brambory pocházejí z Peru a mají zde více než 3000 odrůd
2
V zemi se koncentruje nejvyšší počet ptáků na světě
3
Slavná citadela Machu Picchu byla postavena v roce 1450
4
Peru je zemí, která se specializuje na lov ryb. Po Číně jde o druhý největší objem lovu na světě
5
Peruánské děti musí chodit v odlehlých vesničkách denně i 6 hodin pěšky do školy
6
Cerro Blanco je s výškou 2078 m.n.m. nejvyšší písečnou dunou na světě
7
Peru má 3 úřední jazyky: španělštinu, quechuanštinu a aymarštinu
8
Peru disponuje obrovským množstvím dešťových pralesů, pokrývají více než 60% země
9
Jezero Titicaca na hranici Peru a Bolívie je nejvýše položené splavné jezero na světě s nadmořskou výškou 3 812 metrů
10
Je běžné, že ženy v Peru nosí své děti na zádech
Byly informace na této stránce užitečné?