Skip to main content

Levné letenky Peru

Peru - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Peru

Zajímavosti o Peru

Zažít Peru je jako zažít centrum kultury staré tisíce let. Peru je skutečným klenotem jihoamerického kontinentu.

Má totiž všechno! Čekají na vás barevné indiánské kultury, vysoké pohoří And s nejvyšší peruánskou horou Huascarán, Amazonský prales s divokými zvířaty a šamany, oceánské pláže a samozřejmě i slavné město Machu Picchu nebo pouštní obrazce Nazca Lines. Pokud k tomu připojíte skvělé jídlo, levné ceny a milé lidi, získáte jednu z nejatraktivnějších destinací v Jižní Americe. Peru je plné zážitků a cestu do této země je dobré kompletně naplánovat.

Levné letenky do Peru lze rezervovat i z našich končin, ale neobjevují se příliš často. Akční nabídky přicházejí zejména od leteckých společností Air France / KLM či Iberia.

Více Zobrazit méně

TOP města v Peru

Lima

Lima je hlavní město, kde žije třetina populace Peru. To je přibližně 8 milionů lidí. V historickém znění se jmenovalo Rimac podle řeky, která jím protéká. Jelikož se Španělům slůvko Rimac těžko vyslovovalo, změnili ho postupem času na jednodušší název Lima.

Město s celoročně téměř konstantním počasím mezi 20 a 25 ° C je zároveň druhým nejsušším hlavním městem na světě po Káhiře. V Limě padne za rok průměrně 7 mm srážek.

Doporučujeme navštívit Náměstí sv. Martina - patrona Limy, Plaza Mayor / Hlavní náměstí s městskou radnicí i prezidentským palácem na jeho kraji, národní muzeum Museo Rafael Larco Herrera, které sídlí v bývalé rezidenci rodiny Larco, kdysi nejbohatší rodiny, která vlastnila většinu pozemků na území, když ještě Lima nebyla Limou.

Určitě doporučujeme Free walking tour. Je to iniciativa cestovatelských nadšenců, která nabízí bezplatné prohlídky různých míst. Nedělají to samozřejmě zcela zdarma - na závěr sbírají dobrovolné příspěvky.

Levné letenky do Limy lze rezervovat i z našich končin. Akční nabídky přicházejí zejména od leteckých společností Air France, KLM či Iberia. Přímý let do Peru z okolních letišť není možný.

Užitečné info o Peru

Cestovné doklady a víza do Peru

Před vstupem do země je potřeba se prokázat platným cestovním pasem. Jeho platnost by měla být minimálně 6 měsíců ode dne plánovaného návratu.

Pokud letíte do Peru na kratší dobu než 90 dní, nebudete potřebovat víza.

Počasí v Peru

Klima se odvíjí v závislosti na nadmořské výšce. Obecně však během měsíců prosinec až březen častěji prší. Kdy navštívit Peru? Nejlepší měsíce na cestování po Peru jsou v rozmezí červen až září.

Ceny v Peru

Oficiálním platidlem je peruánský sol. Peníze si lze zaměnit ihned po příletu na letiště, pochodíte zde ale také s americkými dolary a eury.

Ceny v Peru jsou přibližně stejné jako v České republice, ale v rámci Jižní Ameriky se nám zdály velmi nízké. Levnější než u nás však určitě vyjde doprava a jídlo, které využívají zejména místní.

Pokud nejste příliš omezení časem, při cestování zvolte kombinaci místních autobusů a stopování. Autobusy jsou v Peru zpravidla levné a pohodlné. V posledních letech se díky nízkonákladovým leteckým společnostem objevuje celá řada levných vnitrostátních letů. Největší smysl mají přesuny mezi hlavním městem Limou, Amazonským pralesem v Iquitos a historickým centrem v Cuzco, odkud se vyráží i na Machu Picchu. Autobusem z Limy do Cuzca to trvá přibližně 23 hodin! Tuto trasu je možné rozdělit zastávkou v Nazca, kam vede mnohem rychlejší pobřežní cesta.

Pronájem auta se vám vyplatí v případě, že cestujete s více lidmi. S vlastním autem získáte svobodu, budete se moci podívat na mnoho zajímavých míst a budete pánem svého času. S autem se ale nevydávejte na neznámé vedlejší cesty a snažte se omezit cestování v noci, což je obecná zásada Latinské Ameriky.

Aktuální čas v Peru

V Peru je o 6 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Peru

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Stačí, když si pohlídáte všechny povinné očkování v ČR.

Tipy, co vidět v Peru

10 zajímavostí o Peru

1
Brambory pocházejí z Peru a mají zde více než 3000 odrůd
2
V zemi se koncentruje nejvyšší počet ptáků na světě
3
Slavná citadela Machu Picchu byla postavena v roce 1450
4
Peru je zemí, která se specializuje na lov ryb. Po Číně jde o druhý největší objem lovu na světě
5
Peruánské děti musí chodit v odlehlých vesničkách denně i 6 hodin pěšky do školy
6
Cerro Blanco je s výškou 2078 m.n.m. nejvyšší písečnou dunou na světě
7
Peru má 3 úřední jazyky: španělštinu, quechuanštinu a aymarštinu
8
Peru disponuje obrovským množstvím dešťových pralesů, pokrývají více než 60% země
9
Jezero Titicaca na hranici Peru a Bolívie je nejvýše položené splavné jezero na světě s nadmořskou výškou 3 812 metrů
10
Je běžné, že ženy v Peru nosí své děti na zádech
Byly informace na této stránce užitečné?