Skip to main content

Levné letenky Palermo

Akční letenky do Palerma

Palermo

Sicílie je mnohem více než jen místo spojované se vznikem mafie. Goethe kdysi řekl, že Sicílie je klíčem ke všemu. A opravdu, v minulosti se zde vystřídalo obrovské množství kultur, které si na čas podmanily tuto bránu k Africe a přechod mezi východem a západem. Řekové, Římané, Byzantinci, Arabové, Nomádi... Všichni dobyvatelé toužili vládnout této věčné křižovatce Středomoří. Dnes Sicílie láká zejména cestovatele, které zde ohromují její kulturní bohatství a dech beroucí přírodní rozmanitost v podobě impozantních sopek, rušného Palerma, antických ruin Syrakus či vulkanických Liparských ostrovů. K tomu přidejte jednu z nejlepších světových kuchyní, kde rajčata připomínají sopečnou lávu a sýr ricotta sníh na vrcholu Etny. Sicílie je ostrov, který jednoduše musíte zažít!

Palermo je vedle Katánie jedním ze dvou hlavních vstupních míst na Sicílii a v podstatě je jediným velkoměstem tohoto ostrova. Říká se, že kdo nebyl v Palermu jakoby na Sicílii ani nebyl. Toto město má totiž ducha a atmosféru a byla by rozhodně škoda ho z cestovních plánů vynechat.

Hlavní město Sicílie je s cca 680 tisíci obyvateli pátým největším městem Itálie. Leží na severním pobřeží ostrova, v ústí mohutného údolí Conca d'Oro, obklopené pobřežím a horami. Turisté sem jezdí za památkami, zejména těmi, které si pamatují zlaté časy arabské a normanské nadvlády. Kostelů, paláců nebo krásných mozaik zde naleznete nespočet. Za vidění stojí i renesanční a barokní stavby a známé jsou i pouliční trhy Palerma.

Do Palerma můžete přijít lodí, letadlem nebo autem. Ať už dorazíte z kterékoliv světové strany, vždy Vám to budete připomínat jedno velké tržiště. Samotná prohlídka centra města Vám zabere jeden až dva dny a záleží, jak pečlivě se chcete věnovat jednotlivým památkám. Kdo chce vyrazit i za hranice města, může zde zůstat například i týden a rozhodně se nudit nebude.

Ostrov Sicílie je mimořádně oblíbený i v očích Čechů, kteří zde rádi tráví své letní dovolené. Levné letenky na Sicílii nejčastěji koupíte z Vídně, odkud můžete letět díky letecké společnosti Austrian Airlines. Průměrná délka letu jsou přibližně dvě hodiny a patnáct minut bez přestupu. Poměrně levné letenky do hlavního města Palermo můžete najít u společnosti Alitalia, která tam létá z Prahy obvykle s jedním přestupem.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Sicílii

Cestovní doklady do Itálie

Jelikož Itálie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Itálii

Podnebí Itálie je velmi rozmanité. Severní část ovlivňují Alpy. Podnebí je vysokohorské s teplotami, které v zimě klesají výrazně pod bod mrazu. Postupně přechází do mírného, kontinentálního až po subtropického středomořského klimatu na jihu země. Jižní výběžek poloostrova vybíhá do Středozemního moře a téměř dosahuje úrovně afrického kontinentu. Z Afriky přichází suchý a horký vzduch s teplotami, které se v létě šplhají až k 40º C. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální denní teplotou 30 ° C.

Itálie Počasí

Ceny v Itálii

Národní měnou je euro. Ceny v Itálii jsou o něco vyšší než v ČR. Ve velkých obchodních řetězcích však nakoupíte levněji (a kvalitněji) než u nás. Je zde poměrně hustě zastoupena síť levných supermarketů jako Coop, Lidl a Penny Market.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Itálii

Itálie a ČR leží ve stejném časovém pásmu.

Tipy, co vidět na Sicílii

10 zajímavostí o Sicílii

1
Sicílie s rozlohou 25 711 km² je největším ostrovem Středomoří, který obývá přes 5 milionů obyvatel.
2
Sicílie má mimořádně netradiční zástavu, na žluto-červeném pozadí hypnotizuje pohledy hlava medúzy. Z hlavy vyčnívají tři klasy obilí a tři ohnuté nohy, které reprezentují tři cípy trojúhelníkového ostrova.
3
V roce 1943 se zde odehrála invaze spojenců, která vedla ke svržení Mussoliniho v Itálii. Akce byla známá pod krycím názvem Operace Husky.
4
V Palermu stojí největší operní dům Itálie - divadlo Massimo, které zde bylo postaveno v roce 1897.
5
Sicílie obklopují tři moře, kterými jsou: Tyrhénské moře, Středozemní moře a Jónské moře. Strategicky důležitá poloha ostrova tak po staletí lákala mnohé vyspělé civilizace Evropy a Severní Afriky.
6
Až 70 % obyvatel Sicílie hovoří sicilsky. Jelikož sicilština se od italštiny výrazně liší, mnozí experti tvrdí, že se nejedná o italský dialekt, ale o samostatný jazyk.
7
Sicílie má mimořádně netradiční zástavu, na žluto-červeném pozadí hypnotizuje pohledy hlava medúzy. Z hlavy vyčnívají tři klasy obilí a tři ohnuté nohy, které reprezentují tři cípy trojúhelníkového ostrova.
8
Forbes zařadil sicilské hlavní město Palermo do žebříčku top 5 míst světa, ve kterých můžete ochutnat to nejlepší pouliční jídlo.
9
Na Sicílii se narodil Archimedes - jeden z nejslavnějších matematiků světa.
10
Sicílie je vzdálena od pobřeží Itálie jen přibližně 3 km. Nedaleko je i Tunisko, které je vzdáleno od Sicílie kolem 150 km.

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné?