Skip to main content

Levné letenky Nizozemsko

Nizozemsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Nizozemska

Zajímavosti o Nizozemsku

Hledáte levné letenky do Nizozemska? Chcete vidět Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven nebo navštívit více zemí Beneluxu? Na této stránce najdete vždy čerstvé a levné letenky a ubytování od Pelikan.cz. Máme pro Vás tipy na super dovolenou, pronájem automobilu či cestovního pojištění do Holandska.

Hlavní město Amsterdam je svými kanály, architekturou a muzei ideální k doplnění si fotek do cestovatelskýho fotoalba. Říká se že v Amsterdamu je více kol než obyvatel města. Jisté je že toto město je pro cyklisty jako stvořené. Cyklostezky jsou vybudovány po celém městě a na kole se dostanete prakticky kamkoli. Přispívá k tomu i fakt že Amsterdam, jakož i celé Nizozemsko, leží na nížině, takže se při cyklistice nezapotíte.

Více Zobrazit méně

TOP města v Nizozemsku

Amsterdam

Zvláštní barevné domky, jízdní kola, obývacího loďky, které se houpají na líných vodách kanálů - hlavní město tulipánové země působí během dne opravdu idylicky. Najdete tu i množství zeleně a různé kavárničky, jejichž kořeny sahají stovky let do minulosti. Jednoduše místo jako stvořené pro romantický víkend. Ovšem pozor. Město se v noci promění na centrum nevázané zábavy, díky které se stal Amsterdam světovou legendou. Domů piva Heineken, Red Light District či pověstné coffee shopy. To vše v sobě skrývá toto jedinečné město, které si díky jeho rozmanitosti zamiluje snad každý.

Amsterdam je mimořádně oblíbené město i v očích Čechů. Levné letenky do Amsterdamu koupíte zejména z Prahy nebo Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 50 minut. Přímé levné lety do Amsterdamu provozují Společnosti Easyjet, KLM Royal Dutch Airlines nebo Austrian Airlines.

Eindhoven

Eindhoven je moderní město patřící mezi největší v Nizozemsku. Na mapě ho najdete jižněji, nedaleko hranic s Belgií a Německem. Město nemá mnoho historických památek a to zejména z důvodu, že během druhé světové války bylo množství z artefaktů kompletně zničeno. To však neznamená, že se zde budete nudit.

Eindhoven přezdívají městem světla, a to i díky značce Philips, která ho proslavila ve světě. I právě díky ní se z nepříliš rozlehlého městečka stalo na počátku 20. století prosperující a moderní město. Díky muzeím, kavárnám a skvělým cyklostezkám se v Eindhovenu určitě nebudete nudit. Jednoduše si půjčte kolo a toulejte se, co to dá.

Eindhoven je jeden z největších a nejdůležitějších železničních uzlů Holandska - vlaky odsud směřují do všech koutů země! To z něj dělá výborný vstupní bod pro cestování po Beneluxu.

Návštěvu Eindhovenu lze spojit s návštěvou okolních měst jako Amsterdam (130km), Rotterdam (111km) či Antverpy (89km). Nedaleko Eindhovenu se nachází také oblíbená zoologická zahrada BestZoo, vesnička Nuenen kde do školy chodil světoznámý malíř Van Gogh a milovníci umění či hudebních festivalů si na své přijdou zejména v létě a na podzim.

Levné letenky do Eindhovenu tak víte rezervovat velmi výhodně již z Prahy, ale i nedaleké Vídně. Přímý let trvá přibližně hodinu a půl. Češi létají do Eindhovenu nejraději s leteckými společnostmi Ryanair a KLM.

Mezinárodní letiště v Eindhovenu se nachází jen několik minut jízdy autem od centra města. Letiště Eindhoven je nejbližším velkým letištěm k lokalitě Eindhoven. Na letišti aktuální operují pouze čtyři letecké společnosti.

Rotterdam

Rotterdam je druhým největším městem Nizozemska a zároveň je přezdíván "Brána do Evropy". Je to největší přístav Evropy, přes který se dostává veškeré důležité zboží. Kromě toho má město typickou holandskou architekturu a kulturu, díky čemuž bylo zvoleno jako Evropské hlavní město kultury roku 2001. Pokud tedy toužíte vidět typicky nizozemské město a vyhnout se davům turistů, je toto město přesně pro vás. Navíc, s levnými letenkami od Pelikána se tam dostanete za necelé 2 hodiny.

Užitečné info o Nizozemsku

Jaké cestovní doklady potřebuji do Nizozemska?

Jelikož je Nizozemsko členem Evropské unie, na vstup do země nepotřebujete víza. Stačí vám jen platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Při turistickém pobytu však nesmí celková doba pobytu přesáhnout 3 měsíce v průběhu půl roku.

Jaké je počasí v Nizozemsku?

Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 17 °C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 3 °C. Nejvíce prší v listopadu s průměrnými 90 mm deště. Kdy je tedy dovolená v Amsterdamu ta správná volba? Sezóna tulipánů začíná v polovině března a trvá až do začátku května, který odstartuje začátek turistické sezóny. Během léta je totiž v Amsterdamu záplava turistů. Méně lidí, avšak stále s příjemným počasím, je v Amsterdamu na jaře (březen-květen) a během podzimu (září-říjen).

Jaké jsou ceny v Nizozemsku?

Národní měnou je Euro, peníze si tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel? Holandská města jsou bohužel známá vysokými cenami ubytování. Levných ubytování je ve městě rozhodně pomálu. Doporučujeme Vám proto rezervovat si ubytování s co největším časovým předstihem. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete zájezd do Amsterdamu, vyplatí se Vám podívat i aktuální nabídku dovolených na Pelikánu. Centrum je poměrné malé. Přejít jej můžete i pěšky.

Jaký je aktuální čas v Nizozemsku?

V Nizozemsku je stejný čas jako v České republice.

10 zajímavostí o Nizozemsku

1
V Holandsku je až 16- milionů kol, což znamená téměř 1 kolo pro každého obyvatele.
2
Hlavní město Amsterdam je směsí více než 150-národností, což z něj dělá nejmultikulturnější město na světě.
3
Pro fanoušky lodí a plaveb je v Nizozemí až 4400-kilometrů splavitelných řek, kanálů a jezer.
4
Ačkoliv pěstování tulipánů proslavilo právě Nizozemsko, květiny se sem rozšířily z Turecka. V Nizozemsku se pěstuje 43% produkce tulipánů celého světa.
5
Při návštěvě Holandska se s místními určitě domluvíte, jelikož 9/10. Holanďanů ovládá angličtinu, mnozí i němčinu.
6
Nejvyšší bod Holandska má jen 329 metrů. Jelikož čtvrtina země je pod úrovní mořské hladiny a polovina leží ve výšce méně než 1 metr nad mořem, působí tento kopeček doslova jako pohoří.
7
Země je poseta větrnými mlýny, které ji zároveň staletí chránili před záplavami.
8
Nizozemci patří mezi nejvyšších lidí na světě s průměrnou výškou 184 cm u mužů a až 170 cm u žen.
9
Nizozemci patří podle studií OECD mezi nejšťastnější národy v Evropě.
10
Je to jediná země, ve které nenajdete ani jedno opuštěné domácí zvíře.
Byly informace na této stránce užitečné?