Skip to main content

Levné letenky Moldavsko

Akční letenky do Moldavska

Moldavsko

Moldavsko je tak trochu opomíjený kout Evropy. Jeho vinné sklepy jsou známé po celém světě. Pokud byste zde kopali tak je velice pravděpodobné, že naleznete nějaký historický pozůstatek z dob minulých. To je i díky tomu, že téměř polovina obyvatelstva opustila zemi po rozpadu Sovětského svazu. Moldavsko je nejchudší zemí Evropy a zřejmě se to tak brzo ani nezmění. Pokud tedy toužíte po tom zažít něco, co se v Evropě jen tak nevidí, určitě si jděte prohlédnout Kišiněv a jeho okolí. Je to návrat do socialistické historie o několik desítek let zpět.

Kišiněv je považován za vlajkovou loď země a zároveň za to nejzelenější v Evropě. Kišiněv (rumunsky Chişinău) je obchodním a průmyslovým centrem státu. Nachází se ve středu republiky na řece Bic. Ještě stále myšlenkami bloudíte na pomyslné mapě Evropy? Zastavte se mezi Ukrajinou a Rumunskem, tam totiž leží malá magická krajina, natahující své ruce za Černým mořem.

Levné letenky do Moldavska můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Kišiněva provozují letecké společnosti Air Moldova a Austrian Airlines. Trvá přibližně hodinu a půl. S jedním přestupem lze do Moldavska letět se společnostmi Tarom, LOT, Ukraine International, Turkish Airlines či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Moldavsko

Kišiněv

Největší a zároveň hlavní město Moldavska je považováno za to nejzelenější v Evropě. Kišiněv (rumunsky Chişinău) je obchodním a průmyslovým centrem státu. Nachází se ve středu republiky na řece Bic. Ještě stále myšlenkami bloudíte na pomyslné mapě Evropy? Zastavte se mezi Ukrajinou a Rumunskem, tam totiž leží malá magická krajina, natahující své ruce za Černým mořem.

Kišiněv není mezi Evropany velmi populární destinací a to je škoda. Na toto nevšední město byste si měli vyhradit více času, než jen povinnou jednosměrnou turistickou jízdu. Seznamte se s místními, ochutnejte z atmosféry večerního Kišiněva, přivoňte chutné národní kuchyni. A až to zapijete sklenicí poctivého moldavského vína, pochopíte, kolik barev v sobě toto město opravdu skrývá.

Levné letenky do Kišiněva můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Kišiněva provozují letecké společnosti Air Moldova a Austrian Airlines. Trvá přibližně hodinu a půl. S jedním přestupem lze do Moldavska letět se společnostmi Tarom, LOT, Ukraine International, Turkish Airlines či Lufthansa.

Užitečné info o Moldavsku

Cestovní doklady do Moldavska

Na vstup do země vám postačí občanský průkaz, nebudete potřebovat cestovní pas. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.

Počasí v Moldavsku

Podnebí země je mírně kontinentální. Léta jsou v Moldavsku horká a dlouhá, průměrná teplota zde dosahuje okolo 23ºC. Zimy jsou naopak dlouhé a tuhé. Jarní a podzimní období je mírné a příjemné, proto je to ideální čas na návštěvu. Srážky nejvýrazněji pocítíte na začátku léta a v říjnu.

Ceny v Moldavsku

Oficiálním měnou v Moldavsku je moldavský leu. 1 euro je přibližně 20 leu. Platit zde však můžete i s americkými dolary a eurem.

Aktuální čas v Moldavsku

V Moldavsku je o hodinu více oproti České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Moldavska

Při cestování do Moldavska se nevyžaduje žádné povinné očkování.

Tipy, co vidět v Kišiněvě

10 zajímavostí o Moldavsku

1
Dodnes žije mimo Moldavska od 1,5 do 2 milionů obyvatel, což představuje minimálně 45% obyvatelstva země
2
Oblast mezi řekami Prut a Dněstr zde pokrývá tisíce kopečků, které dosahují výšky od 1,5 až do 30 metrů
3
V zemi je často používána ruština, která se v dobách SSSR povinně učila na školách a byla předpokladem kariérního postupu
4
Moldavsko je nejméně navštěvovaná země Evropy
5
Vinné sklepy Cricova jsou známé po celém světě. Chodíval sem i Gagarin, který prý z podzemí nevyšel dva dny, své padesáté narozeniny zde slavil i Vladimír Putin
6
Podněstří patří k nejznámějším neuznaným zemím světa. Rozkládá se na levém břehu řeky Dněstr, zabírá přibližně 17% rozlohy Moldavska
7
V současné době je Kišiněv považován i za jedno z nejzelenějších měst v Evropě
8
Moldavsko je nejchudší země Evropy
9
Moldavština je v podstatě rumunským nářečím prohlášeným za jeden z úředních jazyků
10
Téměř čtvrtinu HDP země navíc tvoří tzv. remitence a tedy peněžní převody Moldavanů ze zahraničí, kteří peníze vydělané v cizině posílají domů svým rodinám
Byly informace na této stránce užitečné?
Byly informace na této stránce užitečné?