Skip to main content

Levné letenky Santo Domingo

Dominikánská Republika - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Santo Domingo

Zajímavosti o Městě Santo Domingo

Jakmile dorazíte do Santo Dominga budete mít pocit, jako byste se přenesli do doby slavných dobyvatelů. Při procházce nejstarší ulicí v celé Americe Calle Las Damas pocítíte historii na vlastní kůži. S průvodcem se dostanete i do Národního Panteonu, uvidíte nejstarší katedrálu v Americe a navštívíte dům Kryštofa Kolumba. Dalo by se říci, že Kolumbus zůstal cestovatelem i po smrti. Nejprve byl pohřben v Seville, ale později jeho pozůstatky převezli do Santo Dominga.

Když však do Dominikánské republiky přišli Francouzi, pozůstatky přesunuli na Kubu. Nakonec byly poslány zpět do Sevilly, ale téměř každý Dominikánec vás bude přesvědčovat, že kousek z něj mají i oni. V hlavním městě se nacházejí i tři známé jeskyně Tres Ojos. Jde o otevřený vápencový systém jeskyní s křišťálově čistými jezírky, kterému se také přezdívá "oči". Nejstarší historická památka ve staré části města je Zona Colonial.

Ta je UNESCO památkou s množstvím krásné architektury ze 16. století. Pozornost přitahuje například Plaza de España a Alcazar de Colon. Sídlo bylo původně postaveno jako dům Diega Colona, ​​Kolumbusového syna. Moderní stránkou Zony Colonial je ulice s názvem El Conde s obchůdky a kavárnami.

Levné letenky do Santo Domingo lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Air France, Iberia, Austrian Airlines, Air Canada či Lufthansa. Přímý let do Santo Domingo z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Dominikánské republice

Potřebuji víza do Dominikánské republiky?

Mezi Českou republikou a Dominikánskou republikou platí tzv. oboustranná vízová povinnost. Pokud plánujete, že zde budete déle než 30 dní, kupte si turistickou kartu přímo na letišti po příletu. Stojí 10 amerických dolarů.

Jaké je počasí v Dominikánské republice?

Dominikánská republika patří do skupiny exotických zemí, kde se střídá období sucha a období dešťů. Teploty jsou celoročně velmi příznivé, nejteplejší měsíc je srpen (průměr 31 ° C), nejchladnější únor (28 ° C). Období deštů je v měsících květen až červen a září až říjen.

V Dominikánské republice rozlišujeme až dvě období hlavní sezóny. Červenec - srpen, prosinec - únor. Za období hurikánů je v této oblasti považováno období v srpnu a září, občas se mohou vyskytnout i v měsících před a po hlavní hurikánové sezóně, ideální je sledovat předpovědi.

Jaké jsou ceny v Dominikánské republice?

Oficiálním platidlem v Dominikánské republice je dominikánské peso. V turistických oblastech však akceptují i ​​americké dolary a výjimečně i eura. Peníze si můžete zaměnit ihned po příletu, ale také v každém větším městě. Platit kartou lze v Dominikánské republice jen ve vybraných restauracích, většinou v těch lepších. Ceny v Dominikánské republice jsou přibližně stejné, jako v tradičních evropských přímořských destinacích.

Za půllitrové pivo zaplatíte zhruba 2 eura, láhev vody stojí méně než euro, jídlo z pouličního stánku vyjde na 5 eur, hlavní jídlo v restauraci zhruba 10 eur. Levné hotely v Dominikánské republice lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. Ubytování na Punta Cana či v Santo Domingu lze rezervovat už od 9 eur na osobu za noc.

V nabídce lze nalézt luxusní hotely, ale i ubytování v soukromých apartmánech, či přímo s hostiteli, v jejich domě.

Jaký je aktuální čas v Dominikánské republice?

V Dominikánské republice je o 5 hodin méně než v ČR.

Která očkování jsou před cestou do Dominikánské republiky povinná?

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné speciální očkování. Doporučené očkování jsou: žloutenka typu A a B, břišní tyfus a vzteklina, tak jako ve většině exotických zemí. Na celém území Dominikánské republiky však hrozí výskyt malárie, proto doporučujeme pořídit antimalarika před cestou. V minulosti se v zemi vyskytl virus zika.

Tipy, co vidět a zažít v Dominikánské republice

10 zajímavostí o Dominikánské republice

1
Před vytvořením Dominikánské republiky a Haiti byl ostrov společně pojmenován názvem Hispaniola
2
Na poloostrov Samana každoročně připlouvají tisíce velryb z Grónska za účelem páření
3
Národním sportem je baseball
4
Larimar, dominikánský drahokam, který pochází z hor, je nazýván kamenem odpovědí z moře poznání
5
"Catedral de Santa Maria La Menor" v Dominikánské republice se považuje za nejstarší katedrálu v Americe. Pochází z roku 1540
6
Santo Domingo, je druhým největším městem v Karibiku
7
Káva je nejoblíbenějším národním nealkoholickým nápojem
8
Nejvyšším bodem země je vrch Pico Duarte tyčící se do výšky 3 175 m.n.m.
9
Dominikánská republika je jedinou zemí na světě, která má na své státní vlajce obraz Svaté Bible
10
Tradičním dominikánským jídlem je rýže s fazolkami a kuřecím masem
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)