Skip to main content

Levné letenky Niš

Srbsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Nis

Zajímavosti o Městě Nis

Bělehrad to sice není, ale do Srbska se lze velmi rychle dostat z pražského a vídeňského letiště přímo do srbského města Niš.

Niš se nachází na jihu Srbska a má velmi bohatou a turbulentní historii. Patří mezi nejstarší balkánská města a je považován za bránu mezi východem a západem země. Pyšní se například i narozením byzantského císaře Konstantina Velikého!

Při návštěvě Nišu nevynechejte Nišskou pevnost, Věž lebek, Medijanu, koncentrační tábor Červeného kříže či nedaleké pohoří Suva Planina.

Levné letenky do Nišu můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Ryanair a Wizz Air. Trvá hodinu a půl.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Srbsku

Cestovní doklady do Srbska

Na vstup do Srbska nepotřebujete cestovní pas. Postačí vám i platný občanský průkaz. Jeho platnost však musí být minimálně 1 měsíc po návratu ze země. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí v Srbsku

Podnebí Srbska významně ovlivňuje jeho kontinentální poloha. Proto je počasí velice bohaté na deště. Průměrné roční srážky jsou 500 mm, na horách je to od 800 až do 1600 mm. Teploty v letních měsících jsou v nížinách kolem 22 ° C a v zimních měsících kolem 0 ° C až -2 ° C.

Kdy tedy cestovat do Srbska? Nejlepší počasí budete mít od května do září.

Ceny v Srbsku

Oficiálním platidlem v Srbsku je srbský dinár. Pro české turisty je Srbsko velmi levnou destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu zhruba o polovinu nižší, než v našich končinách.

Ceny ubytování jsou pro našince často také lákavé. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 5 eur na noc. V Bělehradě najdete super luxusní hotely světových jmen, ale i velmi jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána. Pokud si chcete půjčit auto a projet si Srbsko na vlastní pěst, doporučujeme rezervaci přes Pelikán a vozidlo si můžete a vyzvednout přímo na letišti.

Aktuální čas v Srbsku

V Srbsku je přesně tolik hodin, kolik v České republice. Jsme totiž ve stejném časovém pásmu.

Zdraví a očkování před cestou do Srbska

Při vstupu do Srbska není žádné očkování povinné.

Tipy, co vidět ve městě Niš

10 zajímavostí o Srbsku

1
Bělehrad je jedno z nejstarších míst Evropy, archeologické výkopy potvrdily, že na území dnešní metropole Srbska se nacházely osady už před 7000 lety
2
Srbsko má nejhlubší roklinu v Evropě, jmenuje se Đerdapská roklina a protéká ní Dunaj
3
Đavolja Varoš resp. ďáblovo město je skalní seskupení na jihu Srbska - jde o 2 až 15 metrů vysoké pilíře vyčnívající ze země, které vznikly silnou erozí
4
Srbsko je největším vývozcem malin, pochází odsud až 30% z celkové produkce
5
Chrám svatého Sávy je největším pravoslavným chrámem na Balkáně a celkově jedním z největších na světě
6
Srbsko je jedním z největších světových producentů jahod, ročně jich vypěstuje více než 68 tisíc tun
7
Až 18 římských císařů spatřilo světlo světa na území dnešního Srbska, z nich nejznámější byl Konstantin I. Velký
8
První satelitní přenos (1963) mezi Evropou a Severní Amerikou vysílal tisíce kilometrů přes oceán obraz fresky Bílého anděla ze stěny srbského kláštera Mileševa
9
Srbské slovo vampír (upír) zná a používá celý svět, i když jde o vymyšlenou postavu.
10
Srbsko dalo světu i jednoho z největších vynálezců - narodil se zde Nikola Tesla
Byly informace na této stránce užitečné?