Skip to main content

Levné letenky Eilat

Akční letenky do Města Elat

Zajímavosti o Městě Elat

Eilat se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. A protože je Izrael relativně malý, z Eilatu se dostanete do kteréhokoliv koutu země. Jste u moře, ale když se rozhodnete pro historii v Jeruzalémě nebo pro ultra-moderní Tel Aviv, v obou jste do pár hodin. A když vám Izrael nestačí, Jordánsko je jen na skok - 5 kilometrů z Eilatu. A byla by škoda nepodívat se na Petru. Nejslavnější skalnaté město na světě.

Linka do izraelského Eilatu je už léta oblíbená, často ji rezervujete z našich končin za velmi nízké ceny. Eilat je jako Miami, jen na Středním východě. Z letiště se do Eilatu dostanete autobusem za 5 eur a cesta trvá necelou hodinu. Město Eilat je klasická turistická destinace s velkými plážemi, hotely, obchody, restauracemi. Pokud plánujete pouze nějaký ten výlet a hlavně slunění se na pláži v Eilatu, řešení je i autobus.

Na stránce egged.co.il najdete všechny spoje a časy, případně si můžete koupit lístek i online. Pokud vás taková odpočinková dovolená nebaví - je tu možnost půjčit si auto a procestovat Izrael.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Izraeli

Počasí v Izraeli

Podnebí Izraele je převážně suché a se slabým úhrnem srážek. Léta jsou velmi suchá a teplá a střídají je studené a vlhké zimy. Pro horské oblasti v Izraeli je typické chladné a větrné počasí a častá sněhová pokrývka. Nejvyšší letní teploty stoupají až k nepříjemným 40 ºCelsia. Nejchladnějším měsícem je leden s teplotami 5 - 12 º stupňů Celsia.

Víza do Izraele

Izrael má dohodu o vynětí z vízové povinnosti i s Českou republikou. Pokud cestujete do Izraele jako turista na méně než 3 měsíce, turistická víza nepotřebujete. Do Izraele budete potřebovat cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu.

Ceny v Izraeli

Oficiálním platidlem v Izraeli je nový izrealský šekel. V některých hotelích a obchodech se dá platit i americkými dolary, případně evropskými platebními kartami. Peníze doporučujeme zaměňovat v bankách a oficiálních směnárnách. V městech je dostatek bankomatů, kde se dá vybírat hotovost.

Ceny ovoce a zeleniny jsou přibližně na stejné úrovni, jako u nás, ale ceny potravin v Izraeli jsou ve všeobecnosti vyšší, než u nás.

Ceny ubytování v Izraeli jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu můžete rezervovat od 15 eur na noc. V městech jako Tel Aviv, Jeruzalém nebo Eilat najdete super luxusní hotely světových jmen, ale i velmi jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projet si Izrael na vlastní pěst, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas v Izraeli

V Izraeli je o hodinu více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Izraele

Do Izraele žádné speciální očkování před cestou nepotřebujete. Stačí si pohlídat stejné očkování, jaké jsou povinné v České republice.

Tipy, co zažít v Eilatu a jeho okolí

10 zajímavostí o Izraeli

1
Izrael má 137 pláží na 273 km mořského pobřeží
2
Více než 44% právníků jsou v Izraeli ženy
3
Za jeden den cesty autem v Izraeli se můžete vykoupat v čtyřech mořích
4
Jeruzalém je jedno z nejstarších měst na světě, kde svobodně uctívají všechny tři monoteistická náboženství - judaismus, křesťanství a islám
5
Mrtvé moře je nejníže položené místo na povrchu Země
6
Víkend v Izraeli začíná již ve čtvrtek večer
7
60% území země zabírá poušť
8
Izrael má nejvíce muzeí na světě na počet obyvatel
9
Izrael má nejvyšší míru plodnosti z vyspělých zemí - 3 děti na jednu ženu
10
Je to jediná demokracie evropského typu na Středním východě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)