Skip to main content

Levné letenky Lucembursko

Lucembursko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Lucemburska

Zajímavosti o Lucembursku

Malá země, která však má co nabídnout. Tak bychom mohli charakterizovat Lucembursko. Hranice tohoto mini státu ohraničuje z jihu Francie, z východu Německo a ze severozápadu Belgie. Hlavním městem je Lucemburk.

Lucemburští občané se každý rok vydávají na 2,56 výletů a během cestování utrácejí více peněz na osobu, než kterýkoli jiný národ. Tato malá země má výhodu v tom, že má méně než 600 000 obyvatel, je známá vysokou kvalitou života, vysokými mzdami a vysokými životními očekáváními. Má také silný systém sociálního zabezpečení na pomoc svým občanům po odchodu do důchodu.

Z přírodních krás nabízí Lucembursko návštěvníkům turistické vycházky po pohoří Ardeny, úrodné údolí v okolí řeky Mosela, úchvatné městské parky či jedinečný biotop se skalními útvary označován jako malé Švýcarsko.

Levné letenky do Lucemburska lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Lucemburku zajišťují letecké společnosti Luxair a Austrian Airlines. S jedním přestupem však lze do Lucemburska letět i se společnostmi KLM, SWISS či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Lucembursku

Cestovní doklady do Lucemburska

Na vstup do Lucemburska nebudete potřebovat cestovní pas, postačí vám i občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.

Počasí v Lucembursku

Podnebí v Lucembursku ovlivňují zejména atlantické západní větry, teploty jsou mírné a v zimě mírně sněží. Doporučujeme ho navštívit během celého roku, ale nejvhodnější doba na cestování je samozřejmě od května do poloviny října.

Ceny v Lucembursku

Oficiální měnou v Lucembursku je Euro. Ceny jsou však podstatně vyšší, než v České republice.

Hledáte levné ubytování v Lucembursku? Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Město má širokou škálu ubytování, převažují luxusní a drahé hotely.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Lucemburku či dokonce celé země, auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Lucembursku

V Lucembursku je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět v Lucembursku

10 zajímavostí o Lucembursku

1
Lucemburk je sice největší a hlavní město Lucemburska, ale není větší než například slovenská Trnava
2
Lucembursko je devátým nejméně zkorumpovaným státem na světě
3
Až 46% obyvatel tvoří přistěhovalci, zejména Portugalci, kteří pracují v ocelářském průmyslu
4
Lucembursko má nejvyšší HDP na světě. Neuvěřitelných 70 000 dolarů na hlavu
5
Sídlí zde mnohé firmy, ale i důležité instituce. Sídlo zde má Soudní dvůr Evropské unie, sekretariát Evropského parlamentu, Evropská investiční banka, Evropský investiční fond
6
Lucembursko je jedinou zemí na světě, kde ještě přetrvává politický systém známý jako velkovévodství
7
V barech a restauracích v Lucembursku je zakázáno kouřit
8
V Lucembursku mají tři úřední jazyky. Jsou to: francouzština, němčina a lucemburština
9
První zmínka o hlavním městě Lucemburku pochází z roku 963, kdy se začalo opevňovat
10
Centrum Lucemburku je plné malých a starých budov ze středověku
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)