Skip to main content

Levné letenky Lotyšsko

Lotyšsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Lotyšska

Zajímavosti o Lotyšsku

Lotyšsko je malý, rovinatý stát východní Evropy, kde lidé milují tanec, hudbu a zábavu, ale například i hokej a lyžování. Hlavnímu městu Riga se říká také Paříž východu.

Riga se podle čtenářů amerického časopisu US Today stala nejkrásnějším městem starého kontinentu za rok 2013. A ne náhodou. Gotické věže, které městu dominují, mohou na první pohled působit přísně a stroze. Nicméně, jsou to právě okázalé prvky art nouveau, které tvoří tělo i ducha tohoto živého a kosmopolitního města, největšího ze tří hlavních pobaltských měst.

Levné letenky do Lotyšska lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Air Baltic a Austrian Airlines.

Více Zobrazit méně

TOP města v Lotyšsku

Riga

Riga se podle čtenářů amerického časopisu US Today stala nejkrásnějším městem starého kontinentu za rok 2013. A rozhodně ne náhodou. Gotické věže dominující městu mohou na první pohled působit přísně a stroze. Nicméně, jsou to právě okázalé prvky art nouveau, které tvoří tělo i ducha tohoto živého a kosmopolitního města, největšího ze tří hlavních pobaltských měst.

Jako většina seveřanů, působí i Riga klidně, až rezervovaně. To však jen na povrchu. V jejím nitru se zatím odehrává chemie šířící se šmrncovními bary, centry moderního umění a naservírovaná Vám je na talíři i její experimentální kuchyně. Přibližně třicet kilometrů od tohoto města objevíte kilometry čisťoučkých bílých pláží, v panoramatu s houpajícími se borovicemi ve svěžím větru a eklektickou architekturou resortu Jūrmala.

Osmi stoletá historie Rigy vypráví prostřednictvím architektury příběh o německých rytířích, švédských králích či sovětských komisařích, kteří zde všichni zanechali svou stopu. Na křižovatce severní a východní Evropy rozpoznáte evropské hlavní město kultury roku 2014 již díky Památníku svobody, ženě zvedající nad hlavu tři hvězdy, symbolizující tři oblasti Lotyšska. Je na počest mužům, kteří během války za nezávislost položili životy za svou zemi.

Dalším výrazným místem, při kterém byste se měli nejen pozastavit, ale si ho i vychutnat, je Lotyšská národní opera. Vznešené prostory interiéru doplňuje bílá fasáda a dominantní sloupy. Mrkněte se také na její program a něco z něho navštivte, uděláte tak svůj výlet bohatší o skvělou hru, operu či baletní představení. Jak jsme již zmínili, Riga je rozeznatelná secesním uměním, které najdete na každém kroku.

Více než osm set budov z pozdního devatenáctého a brzkého dvacátého století dnes stojí především díky architektovi Mikhailov Eisenstein, který se stal jakousi hnací silou art nouveau hnutí ve městě. Když budete procházet jeho centrem, na chvíli se pozastavte a zvedněte hlavu. Ulice Elizabetes, Alberta zda Strēlnieku jsou plné úžasných detailních fasád, které byste neměli přehlédnout.

Levné letenky do Rigy můžete rezervovat výhodně z Prahy i Vídně. Bez přestupu se do Rigy dostanete díky aerolinkám Airbaltic a Austrian Airlines. Případně můžete letět s jedním přestupem aerolinkami LOT, Ukraine International nebo LOT. Přímý let trvá přibližně dvě hodiny.

Mezinárodní letiště v Rize se nachází pouhých 10 kilometrů od centra města. Z letiště se do centra Rigy dostanete komfortně autobusem MHD. Linka 22 spojuje hlavní železniční stanici v centru města s letištěm. Jezdí každých 10-30 min a čas jízdy vychází přibližně na 30 minut.

Užitečné info o Lotyšsku

Cestovní doklady do Lotyšska

Do Lotyšska nepotřebujete pas, bude vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být však minimálně 2 měsíce po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Mezi ČR a Lotyšskem platí dohoda o bezvízovém styku, díky které mohou Čeští občané pobývat v zemi během 90 dní v jednom pololetí.

Počasí v Rize

Pro Lotyšsko je velmi charakteristické teplé letní období a relativně mírné jaro a podzim. Zimní období bývá velmi chladné a typické je však větší množství sněhu. Vodní srážky jsou rozloženy rovnoměrně během celého roku.

RIGA Počasí

Ceny v Rize

Ceny v Rize jsou velmi podobné jako v Praze. V centru můžete najít hlavní jídla za 5 eur (128 CZK), ale i za 20 (512 CZK). Ve městě je velmi mnoho fast foodů, italských pizzerií, čínských restaurací atd. Měnou je euro, což znamená, že při cestování do Rigy si musíte směnit peníze na eura.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Rize

V Rize je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Rize

10 zajímavostí o Lotyšsku

1
Nejvyšší vrch Lotyšska je 328 metrů.
2
Polovinu Lotyšska tvoří přírodní ekosystémy, které jsou ještě ve značné míře nedotčené.
3
Nejširší vodopády v Evropě se jmenují Ventas Rumba a jsou v Lotyšsku.
4
Gutmanova jeskyně je nejvyšší Jeskyně v Pobaltí.
5
Lotyši milují hudbu, ať už klasickou nebo popovou, děti tam dostávají hudební nástroje krátce po narození.
6
Staré Město v Rize je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
7
Lotyšsko má 4 národní parky.
8
Mys Kolka je místo, kde se setkávají dvě moře. V létě sem jezdí plno surfařů.
9
Nedaleko Rigy se nachází krásná písečná pláž jménem Jurmala, která je mimořádně oblíbená mezi domácími obyvateli.
10
Lotyši mají velmi specifické festivaly. Každý čtvrtý rok na nich zpívají a tančí pouze děti a o rok později zase pouze dospělí.
Byly informace na této stránce užitečné?