Skip to main content

Levné letenky Litva

Litva - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Litvy

Zajímavosti o Litvě

Sousedí s Lotyšskem, Běloruskem, Polskem, Ruskem i Baltským mořem. Má rozlohu 65 tisíc kilometrů a jeho hlavním městem je Vilnius. Ano, uhodli jste, je to Litva. Země, která se řadí k těm menším v rámci Evropy a také země, která není tak masově navštěvovaná turisty. Avšak nepochybně má co nabídnout. Kromě krásného hlavního města i hlubokých lesů, množství jezer a neporušené přírody.

Vilnius v sobě zachovává původní zástavbu s moderní architekturou. Historické centrum se svými barokními a renesančními budovami figuruje i na seznamu UNESCO.

Levné letenky do Litvy rezervujete i z našich končin. Do Vilniusu lze letět z Prahy či Vídně. Létají tam Airbaltic, polský LOT či Ukraine International, všechny alespoň s jedním přestupem.

Více Zobrazit méně

TOP města v Litvě

Vilnius

Vilnius byl založen na březích řeky Neris a téměř ihned po svém založení byl kulturně i politicky závislý na Polsku. Vilnius je v současné době asi nejméně navštěvovaným hlavním městem pobaltských republik. Oproti Rize a Tallinnu je v centru Vilniusu úžasně dochovaná barokní architektura a je zde asi nejzřetelněji viditelná stopa Sovětského svazu. Prostě tu na vás stále dýchá dědictví východního bloku.

Historické centrum Vilniusu, které je od roku 1994 zapsáno na seznam UNESCO, se rozkládá na jižní straně řeky Neris. Samotné Staré město je tvořeno mnoha více či méně úzkými a křivolakými uličkami s nádhernou barokní zástavbou, které se nachází kolem Radničního náměstí. Při procházce v okolí tohoto náměstí si možná budete připadat jako v Praze či Bratislavě.

Levné letenky do Vilniusu lze rezervovat z Prahy či Vídně. Přímý let z Vídně zajišťují letecké společnosti Austrian Airlines resp. Airbaltic. S jedním přestupem lze komfortně létat i s aerolinkami LOT, Finnair, Lufthansa či Ukraine International. Průměrná délka letu do Vilniusu je hodina a pětačtyřicet minut.

Užitečné info o Litvě

Cestovní doklady do Litvy

Při cestování do Litvy musí mít občan České republiky platný cestovní pas nebo občanský průkaz ve formě ID karty. Legislativa nestanoví minimální délku platnosti cestovního dokladu; doklady musí být platné při vstupu i výstupu ze země. Pobyt v Litvě je možný bez registrace po dobu maximálně 90 dní.

Počasí v Litvě

Litva se nachází v mírném přímořském až kontinentálním podnebí. Teploty se zde pohybují okolo -5 stupňů v zimě a 28-30 stupňů v létě

VILNIUS POČASÍ

Ceny v Litvě

Měnou v Litvě byl kdysi litas, zkratka Lt. Dnes se zde platí eurem. Platba kartou je možná v podstatě kdekoliv.

Ve Vilniusu se nachází obří nákupní středisko Akropolis. Obchody jsou otevřené do desáté, ty větší do jedenácté hodiny večer. Je třeba si dát pozor na to, že po dvacáté druhé hodině už nekoupíte alkohol.

Hledáte hotel v Litvě? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak již u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Litvě

V Litvě je o hodinu více, jak v České republice.

Tipy, co vidět ve Vilniusu

10 zajímavostí o Litvě

1
První zmínka o zemi pochází již z roku 1009 z Quedlinburské kroniky. Litevský jazyk je považován za jeden z nejstarších na světě
2
I když je dnes Litva rozlohou maličkým státem, v 15. století bylo Litevské velkovévodství největší v Evropě
3
Podle některých výpočtů se přesný geografický střed Evropy nachází právě v této zemi, zhruba 26 kilometrů od hlavního města Vilnius.
4
Litva je, podobně jako celé Pobaltí, technologickou krajinou. V roce 2011 se umístila na prvním místě na světě v žebříčku rychlosti stahování a nahrávání dat.
5
e vesničce Stelmužė roste jeden z nejstarších stromů v Evropě. Stejnojmenný buk má přibližně 1500 let.
6
Na severu Litvy, u městečka Siauliai, se nachází unikátní místo, tzv. Křížový kopec. Na této vyvýšenině se v minulosti nacházela Domantai, tedy pevnost. Dnes je ale kopec posetý přes sto tisíci kříži různých velikostí
7
Ve městě Kaunas se nachází muzeum pro nevidomé lidi. Nachází se v katakombách. Exponáty se nacházejí ve tmě a i vidoucí člověk si tak může vyzkoušet jaké by to bylo, ztratit zrak.
8
Lesy zabírají přibližně třetinu rozlohy země.
9
Nejstarším národním parkem v zemi je Aukstaitja. Neporušená příroda, množství jezer a říček, rustikální vesničky
10
Litvu nejpřesněji charakterizují dvě slova: pohanská a rovinatá.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)