Skip to main content

Levné letenky Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Lichtenštejnska

Zajímavosti o Lichtenštejnsku

Ze stran přitulená Švýcarskem a Rakouskem, je tato maličká konstituční monarchie s 37 000 obyvateli řízená královskou rodinou, žijící pohádkově v zámku na kopci, odkud je úžasný výhled na hlavní město. Své občany sem zvou každé léto na osvěžení v podobě piva.

V této krajině alpského údolí se nachází i jeden z nejtěžších vrchů Evropy - Grauspitz, který se šplhá do výšky 2 600 metrů nad mořem. Pokud se však v této nevelké zemi neplánujete vydat na turistiku, běh či jiný sport, na její poznání vám postačí i 4-5 hodin

Levné letenky do Lichtenštejnska lze rezervovat z Prahy a Vídně. Nicméně musíme upozornit, že Lichtenštejnsko, ani jeho hlavní město Vaduz, nemají vlastní letiště. S největší pravděpodobností tedy poletíte do sousedního Švýcarska na letiště v Zurichu. Tam se lze díky přímému letu dostat společností SWISS.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Lichtenštejnsku

Cestovní doklady do Lichtenštejnska

Do Lichtenštejnska nebudete potřebovat cestovní pas, na vstup do země vám postačí platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.

Počasí v Lichtenštejnsku

Lichtenštejnsko se může pochlubit typickým evropským kontinentálním klimatem. Co to znamená? Mírná a vlhká léta a chladnější podnebí s přibývající nadmořskou výškou.

Ceny v Lichtenštejnsku

Oficiální měnou v Lichtenštejnsku je švýcarský frank (CHF). Platit zde však můžete bez problémů i eurem, často však v nevýhodném kurzu 1:1. Bankomaty jsou k dispozici ve všech městech a městečkách.

Ceny v Lichtenštejnsku odpovídají cenám ve Švýcarsku. Samozřejmostí je široká škála luxusních výrobků, včetně švýcarských hodinek.

Pokud hledáte ubytování v Lichtenštejnsku, ceny si můžete zkontrolovat a pobyt rezervovat i přes Pelikán. Ve Vaduzu lze najít luxusní hotely i soukromé ​​apartmány.

Aktuální čas v Lichtenštejnsku

V Lichtenštejnsku je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět v Lichtenštejnsku

10 zajímavostí o Lichtenštejnsku

1
Švýcarsko zaútočilo na sousední zemi Lichtenštejnsko třikrát a vždy omylem
2
Lichtenštejnsko je jednou z nejbohatších zemí na světě a drží si nejnižší míru nezaměstnanosti
3
Šlechtici z rodu Lichtenštejnů patřily mezi významné rody v Rakousku a jednu z nejbohatších rodin v celém impériu
4
Lichtenštejnsko nemá vlastní armádu, v roce 1868 se rozpustila
5
Lichtenštejnsko je velmi silně vázáné na sousední Švýcarsko a Švýcaři ho občas zlomyslně označují jako svůj 27. kanton
6
Počet obyvatel Lichtenštejnska je přibližně 37 000
7
Lichtenštejnsko je jedinou zemí na světě pojmenovanou podle rodu, který jí vládne
8
Lichtenštejnsko má rozlohu přibližně 160 km
9
Na světě jsou jen dvě země, které nemají přístup k moři přímo, ani přes žádného ze svých sousedů. Jednou z nich je Lichtenštejnsko
10
Po skončení války byly v Polsku a Československu zabavené německé majetky, včetně obrovských majetků dynastie Lichtenštejnů. Mezi ně patřily například i světoznámý zámek Lednice a přiléhající oblast Valtic
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)